Jump to content
FAS Goran
obelix

Srpski Fiat Punto / Zastava 10

Recommended Posts

ima i vandalizma i ovoga sto je do vlasnika i menjanja oznaka... ali ako ne promene i volan na kome je zastavin znak i broj sasije, sumnjam da ce ga prodati skuplje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
verujem da je problem u brendu- odnosno osnovna Z 10 bila je opremljenija od basic Fiata Punto classic

isto tako i u ostalim paketima opreme, ...

Nisi u pravu, samo je ponuda prosirena sa vise razlicitih paketa, kako bi mogli da postignu sto nizu cenu, sto uostalom i zanima sav ovaj narod koji je pohrlio da kupi.

Sa druge strane (u cemu se slazemo) i meni je besmisleno i jadno sto u najjeftinijoj varijanti nema ratkapni i pripreme za muziku, posto to fabriku ne moze da kosta vise od 100€ ni u ludilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam dal se vec isporucuju ovi zuntici, ali danas sam video jednog sa novom "fensi" maskom ali bez ratkapni i sa crnim (nelakiranim) branikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam negde Gente Motori iz 91-e. Mislim da je nov G2 1.3 3v klot u Italiji kostao oko 18k DM. Po meni 6k € za klot Punto nije mnogo, ali ovo sa ratkapnama i jos nekim stvarima je ciganisanje. Sta je sledece, isporucivace ga u sivoj zastitnoj boji da bi bio jeftiniji, pa da ga sami ljudi farbaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne znam dal se vec isporucuju ovi zuntici, ali danas sam video jednog sa novom "fensi" maskom ali bez ratkapni i sa crnim (nelakiranim) branikom

Isporucuju se uveliko. Ima ih sve vise na ulicama.

Kad sam video pre mesec dana prvi put tog bez ratkapni, pomislio sam da ih je covek skinuo iz nekog razloga!? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre Mare ima tih zuntica koliko volis bar na NBG i Zemunu gde sam svaki dan vidjam dnevno po nekoliko nivih zuntica lepa im je prednja maska sve ostalo ocaj po meni, hebote pa moj bravo iz 2000-te ima 200 puta vise opreme od zunta 2009-te, tuga jedna pa nebih ja to .... kupio pa da nemam nijedan auto, da me farbaju za osnovnu verziju bez ratkapna, radia, antene.... a jel se u osnovnoj opremi mozda dobija volan ili to moras da narucis posebno pa se doplacuje, a papucicu za gas sigurno nedaju u najjeftinijoj varijanti, ovaj nazovi zunto je PUN promasaj nase drzave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nikoga nije prevario - svako ko ga kupuje, unapred zna sta dobija, a sta ne dobija za svojih 6K€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno tako... e sad... što su naši ljudi kreteni pa ne čitaju šta piše na papiru to je druga stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili Dovla niste me razumeli nepricam ja o toj prevari nego prevari u kojoj je doticni ministar rekao da cemo mi PRAVITI zunta a ne sklapati delove gotove iz ITA, o tome pricam ja a to za zunta pa sta mogu vise da ocekuju ljudi za nov auto od 5K evra, tu nema prevare znaci nista me razumeli o kakvoj prevari pricam jeste da nema veze sa auto ali ima veze sa drzavom

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet se vraćamo na priču da ljudi ne čitaju šta piše na papiru. U ugovoru sa Fiatom lepo stoji i piše da će se proizvodnja Zunta vršiti u Srbiji, ali tek kroz neko vreme (koje ne znam tačno koje je) kada se steknu tehnički uslovi i osposobi dovoljno ljudi da to radi... jbga mi bismo uvek i sve da bude SUTRA! Neke stvari prosto da bi valjale i radile kako treba MORAJU da se formiraju vremenom... dakle Zunto će se proizvoditi u Srbiji, ali tek za neko vreme... ne može sutra. A isti taj ministar je to i rekao samo novinari čuju ono što je njihovom uhu drago.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po celom svetu se zatvaraju fabrike automobila, gase se velike automobilske kompanije, a Srbi - večito nezadovoljni i posebno maliciozni :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upoznao sam dotičnog lično na jednoj konferenciji. Apsolutno ga ne branim. Vrlo mi je ljigava pojava. Imam samo jednu reč pohvale za njega, a to je njegov tim. On kada kaže nešto to se uradi u neverovatnom roku. Prosto da ne poveruješ da se u državnoj administraciji neke stvari mogu uraditi tako brzo. A ostalo... fuj.

Ali opet, moramo biti objektivni. Čovek je lepo rekao kako će biti sa Zuntom, i do sada nije ništa slagao što se toga tiče, tj. poslovi se odvijaju po planu pa čak i brže.

Što se tiče 1000eur i SEKE... Da li poznaješ nekog ekonomistu ko se bavi iole ozbiljnijim stvarima? Priupitaj ga malko da li ima SEKE ili nema SEKE. Ako kaže da nema onda nema pojma :) Mislim da sam već pisao na ovu temu... SEKA možda još uvek nije nas udarila... tebe, mene, Nešu, Bokija... ali državu već uveliko jeste, veće firme takođe jeste, a običan narod će TEK da oseti ;) Da ne bih rasplinjavao priču, raspitaj se pa vidi ;) Možemo i posebnu temu otvoriti povodom SEKE ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...to sto kazes da se zatvaraju auto industrije ja znam da se "nasa" siri tj FIAT, jedino ako lazu na tv i to, jeste GM je u krizi ali jel znas kako je nastala SEKA i jel znas odkad u SRB traje DEKA, covece u SAD-u se previse ljudi zaduzilo kreditima nisu imali kako da vrate ali ne samo u SAD vec i u celom svetu SB je morala da izmisli SEKU da bi povukla odedjenu kolicinu nivca sa trzista dok se sve to "nestabilizuje" i onda na sva usta pricala kriza, kriza, svi zatvorili ventile i eto ti SEKA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja nisam u pravu za SEKU jer nisam gledao TV nego govorim iz ličnog iskustva zasnovanog na saradnji sa privredom i svetskim kompanijama? :lol: Za 1000eur opet nisi u pravu i opet ti je mišljenje jedna kreacija medija ;) Dakle, 1000eur je trebalo da dobijemo od prodaje velikih državnih kompanija NIS, JAT, Telekom itd ;) Jesu li prodate? Nisu. Pa kako onda da dobiješ 1000eur? A zašto nisu? Pa nema ko da ih kupi, zbog jelte - SEKE ;)

Što se tiče EU... to je već ozbiljno politička tema i ne bih ovde o tome ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...to sto kazes da se zatvaraju auto industrije ja znam da se "nasa" siri tj FIAT...

Kao po običaju, nemaš dovoljno informacija...

Generalni direktor Fiata Serđo Markijone kaže da će ta kompanija nastaviti proizvodnju automobila u njenim italijanskim pogonima. Fiat će pokušati da očuva postojeća radna mesta, rekao je Markijone i upozorio da će konačna odluka o proizvodnji i broju zaposlenih u svim Fiatovim fabrika u Italiji najviše zavisiti od finansijske situacije.

Direktor Fiata Serđo Markjone je kazao da nijedna fabrika u Italiji neće biti zatvorena zbog krize, ali da fabrika u Termini Imerezeu na jugu Italije od 2011. više neće proizvoditi automobile već će u njoj biti pokrenut drugi proizvodni program.

„Svetska kriza je zaoštrila problem viška proizvodnih kapaciteta koji već godinama muči automobilsku industriju”, navodi se u saopštenju koje je Fiat izdao posle sastanka Markjonea sa predstavnicima italijanske vlade.

Po navodima Fiata, potrebno je smanjiti troškove, a neophodne su i „dalekosežne strateške mere” koje će omogućiti između ostalog da se poveća rasprostranjenost industrije u svetu i unapredi efikasnost proizvodnje.

kompletna vest - Auto Blog

Krajsler gubi oko 100 miliona dolara dnevno zbog nezapamćenog pada prodaje u vreme najveće recesije od vremena Drugog svetskog rata, a Markione mora istovremeno da refinasira i oko 4.5 milijarde evra Fiatovih dugova koji dospevaju na naplatu do kraja ove godine...

kompletna vest - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja njima SEKU isto.samo da ne pocnu da stede na kvalitetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

i552525_Giovannidefilipis.jpg

- Ako se obavežemo na određene aktivnosti onda ćemo to i ispuniti. Verujte da nemamo nikakvu nameru da uništimo naš kredibilitet, kazao je direktor Fiat Automobila Srbija.

Napravili smo mnogo dobrih stvari otkako smo došli u Srbiju. Počeli smo proizvodnju Punta u martu i posle samo nekoliko meseci je udvostručili. Naše namere u vašoj zemlji su vrlo ozbiljne. U ovom poslu smo dugo, prema tome – mi ne lažemo.

Ako se obavežemo na određene aktivnosti onda ćemo to i ispuniti. Verujte da nemamo nikakvu nameru da uništimo naš kredibilitet – kazao je Đovani de Filipis, direktor preduzeća Fiat Automobili Srbija, odgovarajući na pitanje šta može da bude garancija ozbiljnosti italijanskog automobilskog giganta na srpskom tržištu, ako već nije uplaćeno dogovorenih dvesta miliona evra.

Da li je moguće do kraja godine dostići proizvodnju od 100.000 vozila godišnje, kako su to najavljivali naši državni zvaničnici?

- Prvobitni plan je predviđao da se do kraja 2009. godine proizvede 7.000 automobila.

Ali ta brojka se ne spominje u Ugovoru o zajedničkom investicionom ulaganju potpisanom u septembru prošle godine? Nalazi li se u Biznis planu, koji je prateći dokument, a koji javnosti nije dostupan?

- Biznis plan je deo toga. Izgradnja jedne automobilske fabrike traje godinama. Istovremeno se, kako unutar fabrike, tako i njenom poslovnom okruženju, događaju promene. Prvo se investira u proizvodni kapacitet ljudi koji tu rade. Radna snaga koju smo zatekli u Kragujevcu je stručna i ima kapaciteta. Ali, s obzirom na to da u poslednjih 20 godina nisu učestvovali u tehnološkim inovacijama mi sada treba da osvežimo njihovo znanje. Fijatov tim od oko 50 tehničara, stručnjaka za sve aktivnosti u fabrici, koji su ovde više od tri meseca, imaju za cilj da radnike upoznaju s modernim procesom rada. Posle prvobitnog iznenađenja, većina tih zaposlenih je pokazala napredak tokom obuke.

Po Ugovoru je predviđena mogućnost da Fiat, posle 10 godina može da postane vlasnik celog preduzeća. Postoji li taj interes?

- Naravno. Želimo da Zastavu pretvorimo u fabriku koja posluje onako kako to Fiat radi u celom svetu. U budućnosti naš interes jeste da preuzmemo celu fabriku.

U Ugovoru stoji i da je Fiat u obavezi da proizvede jedan potpuno nov model automobila. Kad to možemo da očekujemo?

- Zastavi će, kao što je naša praksa svuda u svetu, takođe biti data platforma za proizvodnju nove vrste automobila. U Poljskoj nam je za tako nešto trebalo nekoliko godina.

kompletan intervju - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam video na Bežaniji jedan Punto Classic crni, bez ratkapni, bez išta. Ljudi, da nema masku iznad branika izgledao bi kao iz Mad Max-a. Stvarno su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da svi sad dobijaju tu masku gratis, jer ja samo vidjam sa tim maskama a bez ratkapni, a o crnim branicima da ne pricham...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i558476_29178fiatpuntoclassic44.jpg

Fiat će u Srbiji početkom jula početi da proizvodi dizel Punto, najavio je generalni direktor preduzeća Fiat automobili Srbija Đovani de Filipis (Giovanni de Filippis).

"Počinjemo pripreme sada da bismo bili spremni da počnemo proizvodnju početkom jula, a isporuku tokom jula", izjavio je De Filipis novinarima na konferenciju o italijanskim ulaganjim u Srbiju.

On je kazao da Fiat neće menajti strateške planove za Srbije zbog krize, već će doći "samo do pomeranja vremenskih rokova".

kompletna vest - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to doro ili ne jel ce na diesela da stavljaju ratkapne, muziku, antenu ili cito sve isto samo motor drugi, ako je ovo drugo nikakva novost stara informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman sto si zapeo sa ratkapnama i antenom. Pa i sada moze da se kupi punto sa ratkapnama i antenom, ali ne za 6.900€

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo da na jednom mestu objedinimo mišljenja, utiske, iskustva sa ovom domaćom mašinom : :welcome::thumbsup::unworthy:

danas baš gledah Sat i dobili su na supertest od 6 meseci Punta u klot opremi, ali sa 1.3 multijet motorom od 51kw / 70ks

a ja sam bio ubeđen da se više neproizvode verzije od 51kw već samo jače verzije sa varijabilnom turbinom od 55 kw i više >

šta su italijani isporučili kragujevcu - neke motore iz naftalina ili se još proizvode ??? :question:

To nije Punto vec Zunto... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...