Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Taj 1.8 16v ide bolje od Punta HGT sa istim motorom, jer je lakši i aerodinamičniji, a ispravan Punto HGT (recimo Milutinov) dere sve čipovane JTD-ove... 2.0 20v nije loš izbor jer tih motora ima dosta kod nas, pa nije teško za delove, a već za turbo tih godina bih ja lično bio skeptičan, pošto su uglavnom svi rastezani i isturbirali su svoje, jedino ako bi se baš našao neki u dobrom stanju, što je retko, jer ovi što ih drže u dobrom stanju, neće da ih prodaju.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis puno je tezi od punta HGT i dosta slabije ide od njega taj cuope. Vozio sam ga, ide solidno ali nije to to ako kupujes coupea da povremeno juris sa njim (obicno se zbog toga i kupuje)...ako ti treba za svakodnevnu voznju sasvim je dovoljno jer fino vuce u svim obrtajima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre, sad vidim tek, mislio sam da je lakši, tako mi nekako sitnije deluje, a baš je drastična razlika...

 

Punto    1015kg od 0-100  8,6

Coupe   1180kg od 0-100  9,2   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koji crni 1.8. Zašto bi sebi kupovao stalnu glavobolju? Neka nađe nekog 2.0 20v ili 20vt sa pristojnim motorom i neka ga sredi. A i 20v se čuje prelepo :) 5 cilindara je mnogo muzikalnije od 4 :D Sada će da krenu priče o tome kako su 20v svi prolupali. Pa jesu, kada su gaženi i nije sipano kvalitetno ulje. A ista stvar je i 1.8, zar ne. Pa ako radiš gešu ili neko osvežavanje isto će te maltene izaći. Najskuplja stavka su tu ruke, a ne može majstor mnogo više da naplati za 1.8 nego za 2.0.

PS

Pitao sam pre Gorana (fiat servis Goran), za mišljenje o 2.0 20v (zamalo da kupim lybru 2.0 20v). Kaže šta će ti to, da mu svakih 7 dana kontrolišeš ulje, ćuti i vozi taj tvoj JTD. Neki srče više, neki manje ulja, treba birati auto sa motorom u solidnom stanju, a to se može proveriti u svakom iole pismenom servisu.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste, sa JTD-om je mirna glava što se tih stvari tiče, napravili su motor za sva vremena... Ista je situacija što kažeš i sa 1.8 i sa 2.0 20v, to šta se nađe u boljem stanju, to treba da se uzme, ako mu je već prioritet samo da je Coupe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice potrosnje ulja na 2.0 20v,imao sam i atmosverca a sada imam veoma natjuniranog turbaka.Verujte da ako je motor u iole ok stanju,onda ne trose uopste ulje ili je potrosnja ulja mizerna.Podrazumevam da je u motoru kvalitetno ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Bojke care :) Daj molim te, objasni ljudima da je greota kupiti bilo koji fiat i lanciu, a naročito kupea sa 1.8 16v motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj 2.0 20v je trosio ulje i prolupao je ali su predhodni vlasnici doprineli tome neodrzavanjem i losim uljem. Ko sipa selenia racing i kvalitetan filter ulja taj nema brige sa tim motorom (ako je u dobrom stanju) koliko god ga gazio, a i 20k ce zavrsiti posao ko nije svakodnevno u 7000rpm. U kappu sam sipao 20k, jer je novija generacija 20v motora dosta manje problematicna i auto mi nije trosio ulje i radio je savrseno. U lybri je koliko znam ta novija generacija VIS motora i sa njima nema problema ;) Da kupujem kupea prvo bih razmislio koliko cu prelaziti godisnje km, pa bih onda resio koji motor da trazim. Ako prelazim dosta onda 20v VIS novije generacije +seqvent plin, ako prelazim nesto prosecno i bitno mi je da je brz onda 16vt isto seqvent i miran si, a ako je to vikend auto onda 20vt i ne bih stavljao ni plin ni nista.



U bre, sad vidim tek, mislio sam da je lakši, tako mi nekako sitnije deluje, a baš je drastična razlika...

 

Punto    1015kg od 0-100  8,6

Coupe   1180kg od 0-100  9,2   

 Razlika je puno drasticnija nego sto je ovde prikazano, ovo su verovatno fabricki podaci koji nisu uvek tacni. Kupe 1.8 je bio u rangu moje kappe koja je isla jedva ispod 10s do 100, a u puntu je taj motor nesto sasvim drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam odustao od kupea,u razgovoru sa covekom koji ga je imao treba imati debela sredstva za finansiranje popravki.Tako da cu gledati nekog puntica ili lancia delta 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako, nije uopšte jeftin za održavanje, naravno ako želiš da uvek bude utegnut kako treba, jer su generalno svi kod nas u stanju raspada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se vracam iz Vrsca u jednoj varosici nadomak Vrsca vidim ovo:

 

IMG_0053.jpg

IMG_0054.jpg

IMG_0055.jpg

IMG_0056.jpg

 

Vidim da vec neko vreme stoji parkiran jer su mu gume ispumpane..

 

Ponosni vlasnik nek se javi! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u ulici vec 4 godine(mozda i duze) stoji jedan jako lep plavi turbak, vidi se da je bio dobar i da nije puno presao, dosta puta sam razmisljao da pronadjem vlasnika i da vidim da li bi ga prodao, ali sam cuo od komsija da lupeta neku nenormalnu cifru. Na kraju ce taj auto zavrsiti na otpadu jer ce skroz propasti od stajanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha da ulozio je 2-3000e u njega i vredi i vise ali eto toliko je dobar da bi ga dao i za 14 din. po kg. Razmisli sam da li je dobar... Salim se malo ali ja ga ne bih uzeo ni da on meni da te pare i auto. Da ne misle sad ostali da ne volim coupe, mislim na ovaj primerak konkretno cim za felne trazi 200e a ova prednja za kantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

VIđao sam taj auto po Kg-u par puta, baš sam danas kolegi koji juri da kupi auto pokazao ovaj oglas, on kaže da zna auto i da je leš..

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam ovaj auto, godinama ga je vozila jedna mladja frizerka iz Kg-a, i na jedvite jade je uspela da ga proda, ili zameni za puga 307. Posle toga ga je vozio neki mladji lik iz kraja, koga nazalost ne poznajem, ali ako hoces mogu da se malo bolje raspitam. Po mom misljenju auto je nazalost tezak krs, jos dok ga je ova frizerka vozila. Koliko je meni ostalo u secanju, dugo je vozen bez turba, posto je isti bio odsvirao svoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par godina (2009. otprilike) gledao i auto i par snimaka kako ide i bilo je bas zanimljivo :)
Posle toga razbijen sa prednje strane i stajao jedno vreme tako... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Da osvezim malo zapustenu temu :) . Vec duze vreme planiram da uzmem Coupe, pa me zanima da li neko zna nesto vise o ovom primerku :

 

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/1334249_Fiat_Coupe_570_1994_god

 

Clip.jpg

 

Znam da je odavno u oglasima i da nije reg. nekih 5 god.

Moze i neka preporuka ako neko zna za dobar primerak koji su trenutno u oglasima ili neki kontakt na pm za one koji nisu (samo da nije radjen neki naknadni styling  :)) .

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...