Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

Nema sta, momacke cijene

Kod nas su nove tablice 10 eura a saobracajna + potvrda o vlasnistvu 5 eura...

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg vi ste evropa za nas i po standardu :thumbup: i po državnoj upravi :wallbash::whistle:; a i nešto mi se čini da bi nam bolje bilo da nam je nato 99 okupirao celu državu, a ne samo deo ....

naš narod dobro funkcioniše samo pod tuđom čizmom ...:rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg vi ste evropa za nas i po standardu :thumbup: i po državnoj upravi :wallbash::whistle:; a i nešto mi se čini da bi nam bolje bilo da nam je nato 99 okupirao celu državu, a ne samo deo ....

naš narod dobro funkcioniše samo pod tuđom čizmom ...:rant:

Na zhalost je tako,kad ne mozhemo nishta sami da uradimo kao svi normalni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdavanje novih registarskih tablica neće početi sve dok ne bude donet novi pravilnik Ministarstva unutrašnjih poslova.

Kada će se to dogoditi još niko ne zna, a nezvanično saznajemo da postoji varijanta i da svaka opština ima svoje registraciono područje. Ovo bi bio veoma komplikovan posao, s obzirom na to da u Srbiji postoji 181 opština. Da li će novi pravilnik doneti neko kompromisno rešenje u tom smislu, nije poznato.

Izdavanje novih registarskih tablica za vozila trebalo je da počne sredinom 2008. godine, a odlagano je zbog proceduralnih razloga i nedostatka zakonske regulative. Čekalo se na donošenje Zakona o bezbednosti u saobraćaju, ali i na prebacivanje baze podataka sa starih na nove informacione sisteme. Usledile su najave da će se vozila sa novim modernim tablicama na drumovima naći od januara 2009. godine, odmah nakon što novi zakon o bezbednosti u saobraćaju stupi na snagu, ali ni to se nije desilo.

Što se tiče dizajna, kako je najavljivano, nove registarske tablice biće rađene po evropskim standardima: na njihovoj levoj strani biće plavo polje u kome treba da bude oznaka države Srbije (SRB), a biće ostavljen prostor i za oznaku EU, kada Srbija postane njena članica. Na tablici, kako je planirano, biće crveni štit sa belim krstom i četiri ocila, ispod kojeg će ćirilicom biti ispisana oznaka registarskog područja. Kako saznajemo, novim pravilnik doneće neznatne izmene u tom smislu, jer će tablice za motocikle biti minimalno izmenjene.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim ja da ćemo mi čekati te tablice sve dok nepostanemo klub penzionera igrača šaha na kališu :wallbash::whistle: a onda nam neće ni trebati :harhar:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto... ne valja kad menjaju - derači uzimaju pare, a sad kad ne menjaju opet ne valja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa treba da menjaju jer smo jedino mi još u SFRJ sa sve titom - ali po normalnim cenama: max 15 eur !!! kao na zapadu u BOSNI :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti još voziš petokraku? :D Trenutno vozimo SRJ tablice, a iskreno, ja bih na ove postojeće samo dodao plavo polje sa leve strane i u sredinu turio grb i to je to... ovaj ''evropski'' model tablica sa 2 slova i 3 broja je mnogo glup... Ovakav sistem koji mi imamo se koristi u baš dosta evropskih zemalja i ne vidim potrebu da se menja suština... grb - DA, plavo polje - DA, sve ostalo - NE. Šta fali italijanima i švajcarcima? Imaju isti sistem, čak su im prednje tablice manje od naših... ali neee... mi moramo SVE da promenimo :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbija bez novih registarskih tablica u 2010.

98YV9.jpg

Nove registarske tablice najverovatnije neće biti gotove do kraja godine, kako je doskoro najavljivano. Iz Ministarstva unutrašnjih poslova poručuju da će Pravilnik o registraciji motornih vozila uskoro biti objavljen, a nakon toga vozači će moći da stare tablice zamene novim.

U MUP-u još kažu da vozači neće morati da menjaju stare tablice pre isteka registracije, kako se doskoro šuškalo. To će onda bar malo smanjiti trošak vozača oko registracije vozila.

– Nove registarske tablice izdavaće se prilikom registracije vozila i prilikom produženja važnosti registracije motornih i priključnih vozila. To znači da, na primer, ako registracija vozila ističe u martu sledeće godine, nove tablice i saobraćajna dozvola izdaće se tada, iako će zamena registarskih tablica početi i ranije. Naime, građani nemaju obavezu zamene tablica pre nego što istekne važnost registracije – kažu u Ministarstvu unutrašnjih poslova.

Konkretnije odgovore na pitanja kako će izgledati tablice ili koje će njihove dimenzije biti, u MUP- u nisu mogli da nam kažu, kako vele, dok se Pravilnik ne objavi, ništa više ne mogu da kažu.

– Ovim pravilnikom biće regulisan dizajn, odnosno dimenzije, izgled, sadržina i sva druga pitanja u vezi s novim tablicama – poručuju iz ovog ministarstva.

Nove tablice, kako je i ranije najavljivano, radiće se u Zavodu za izradu novčanica. Generalni direktor ZIN-a Ljubiša Vuletić za kaže:

– Sve je spremno i s nestrpljenjem čekamo signal iz MUP-a, pa da krenemo da ih radimo. Ništa preciznije ne mogu da kažem, sem da će ličiti na evropske.

Ipak, na nove registarske tablice čeka se već gotovo tri godine, iako nas svi, počev i od ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića, uveravaju da će i Srbija uskoro dobiti tablice nalik na evropske.

Kao što je najavljivano, uz nove tablice vozači će dobiti i novu saobraćajnu dozvolu. I ona će biti moderna i ličiće na kreditnu karticu. Njene dimenzije će biti 54,0 sa 86,5 milimetara, a na njoj će biti ispisan tekst na srpskom i na engleskom jeziku i moći će automatski da se očitava. Ova dozvola će imati i nekoliko zaštitnih elemenata.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa. Eventualno ćeš morati da napišeš izjavu šta se desilo tablici i to je to. Ionako ćeš plaćati nove tablice tako da preko toga neće biti davanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to, samo da ne plaćam kad je ionako vraćam a neće se više koristiti...

A desila joj se presa, celom dužinom ivica pa zavrnuto u nazad :thumbsup: Pomislih bolje tako nego da sečem ivice, ovako mogu klještima da vratim kako je bilo ako naiđem na nekog drndoša na granici i slično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vole ljudi da imaju hotel i na tablicama :lol:

nasi bi tako mogli da stave Avalski toranj,Delta city :rofl: ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećne nam nove tablice, nove saobraćajne dozvole, izlepljene šoferšajbne, zeleni kartončići...

Nove tablice od 1. januara

IZVOR "BLIC" Bojana Stamenković

Izdavanje novih registarskih tablica u Srbiji trebalo bi da počne 1. januara naredne godine, saznaje “Blic”. Novi pravilnik o registraciji priključnih i motornih vozila, objavljen je u “Službenom glasniku” i trebalo bi da stupi na snagu u ponedeljak. Zajedno sa tablicama MUP će izdavati i nove saobraćajne dozvole, ali i registarske nalepnice. Po prvim procenama, sva tri izdatka opteretiće vozače za oko 40 evra.

78063_8_f.jpg?ver=1285782418

Saobraćajne dozvole, koje će izgledati kao lična karta, izrađene su od polikarbonata, te na njima neće biti mesta za pečat o registraciji vozila. Zbog toga će se izdavati i takozvane registarske nalepnice, koje će lepiti na šoferšajbnu i koje će predstavljati potvrdu da je vozilo registrovano, da je prošlo tehnički pregled, ali i da ima obavezno osiguranje. Nalepnice, međutim, nisu besplatne. Iako one kod nas predstavljaju novinu, u okruženju već postoje, a treba reći da je u Sloveniji oko ovog pitanja bilo dosta problema, pa su povučene iz upotrebe. Ipak, stručnjaci smatraju da će ovakvo novo pravilo doneti i neke prednosti. Naime, kako je predviđeno da u novu saobraćajnu dozvolu bude ugrađen čip, to će omogućiti vozaču da registruje vozilo na tehničkom pregledu, pa neće morati da ide u MUP. Nalepnicu će menjati svake godine, dok tablice i saobraćajnu dozvolu menjaju na sedam godina.

Nove registarske tablice biće rađene po evropskim standardima: na njihovoj levoj strani biće plavo polje u kojem treba da bude oznaka države Srbije (SRB), a biće ostavljen prostor i za oznaku EU kada Srbija postane njena članica. Na tablici će, kako je planirano, biti crveni štit sa belim krstom i četiri ocila, ispod kojeg će ćirilicom biti ispisana oznaka registarskog područja. Kako saznajemo, novim pravilnikom tablice za motocikle biće minimalno izmenjene.

Izdavanje novih registarskih tablica za vozila trebalo je da počne 2008. godine, a odlagano je zbog proceduralnih razloga i nedostatka zakonske regulative. Čekalo se na donošenje Zakona o bezbednosti u saobraćaju, ali i na prebacivanje baze podataka sa starih na nove informacione sisteme. Usledile su najave da će se vozila sa novim modernim tablicama na drumovima naći od januara 2009. godine, odmah nakon što novi Zakon o bezbednosti u saobraćaju stupi na snagu, a onda je i taj rok pomeren, uz obrazloženje da se čeka na pravilnik o registraciji.

Još jedan udar na džep vozača predstavlja i nedavno podizanje cene takozvane zelene karte sa 1.000 na 2.000 dinara, neophodne za vozila koja putuju u inostranstvo. Ako se vozilom domaće registracije putuje u inostranstvo, potrebna je zelena karta osiguranja koja u inostranstvu predstavlja isto što i polisa osiguranja u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa taman kad te tablice zamenimo za 7 godina eto onda ce se nastampati inicijali evropske unije... Uklapa se skroz u taj period od 7 godina (mozda i 14 :) ) Te nalepnice ako svinje kola da je to strasno... A sta se desi, ako ti recimo pukne soferka pa moras da je menjas, sta onda bude sa nalepnicom...? hehe, moj auto na registraciju dolazi 29. decembra, tako da eto meni voznje jos godinu dana sa starim tablicama :) ala ce me panduri zaustavljati pred kraj naredne godine samo tako :) kad vide da samo ja imam stare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

40EVRA,udri po raji,gazi, lomi :lol:

Jedino ako je tacno da nece morati da se ide u MUP, :clap: nego se sve obavi na teh.pregledu...mada sumnjam da ce to uskoro da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepota od zivota! <_< u svemu mi tezimo da budemo "kao u zemljama regiona, to je tamo normalno" osim u platama :wallbash: no to je vec politika....

Meni ce autic da bude izlepljen k'o cirkus! Imam invalidsku nalepnicu, nalepnicu za parking, nalepnicu za autoput, vinjetu iz CG... samo mi josh fali i ova .. ne znam da li je iko od vas probao to da skine (ove za parking i autoput menjam na god dana) pa to dok ne skinesh rodish mecku .... a da ne spominjem ... lupi kamencic pukne soferka... pravdaj ti nasoj :police: zaqshto si menjao sajbu i shto ti treba druga ... mocice, naravno da se dobije druga ako prilozish da si ovu menjao alli neshto kapiram da ce kao i sve drugo da bude zesca peripetija i da cesh po default-u da budesh o'ma sumljivo lice.....

aj' pa srecno nam bilo! :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja ni do sad nisam isao u mup. Samo na prvu registraciju kad sam potpisivao ono, interpol, kradeno, traganje i tako to.

Svaku sledecu registr oteram auto na tehn, dam njima 200 dinzi i oni rese sve sledeci dan. Nikad cekao u guzvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sanse. Za ovako nesto nasem MUP-u ce biti potrebno jos najmanje 2 godine, a mozda i vise. Drugo, ako ce nova saobracajna dozvola biti sa cipom, koji ce mi nalepnica na soferci? To samo pokazuje da ne postoji jedinstvena baza podataka, kao i da nemaju citace za te nove saobracajne dozvole.

Voleo bi da mi "strucnjaci" iz MUP-a objasne sta to kosta 40 evra da se naprave tablice. Na porudzbinu od 2 miliona komada cena ta dva parceta lima ne bi trebala da bude veca od 150 dinara.

1.000.000. vozila x 40 evra= 40.000.000. evra :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je baš kul kad na šoferci ima brdo nalepnica... deluješ kao ''svetski čo'ek'' :D Što se tiče odlepljivanja, ja sam do sada odlepio dve CG vinjete bez imalo problema... ne znam kako je sa ostalima, ali verujem da malo benzina rešava sve probleme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam da će objavljivanje članka da izazove brojne komentare... Zato smo i forum da razgovaramo.

Nije stvar u politici, ali je stvar u "nepresušnoj kesi" zvanoj BUDŽET po kojoj možemo da vidimo koliko dobro država stoji. U čemu se radi:

1. Potrebne su nove tablice, koje i nisu toliko potrebne dok ne udjemo u EU. Znači (strašno mrzim ovu reč), ovo je moglo i da sačeka.

2. Zimske gume. To nikakav uslov EU nije bio, normalna potreba, sa kojom smo se borili godinama, pa čak i decenijama unazad. Mogli smo(možda još tih 7 godina kada se planira da udjemo u Evropu)

3. Nove saobraćajne dozvole i nalepnice? Kome to treba. I stare bile efikasne. Nekom trebaju pare: zavodu za izradu novčanica.

Ajmo sad na napravimo malu matematiku (malu!!)

1. Godišnje gubimo na vrednosti vozila izmedju 500 do 1000 evra.

2. Godišnje plaćamo osiguranje i registraciju od 200-300 evra.

3. Godišnje plaćamo mali ili veliki servis od 60-300 e. (nek bude prosek 120e.)

4. Godišnje plaćamo gorivo 1000 evra. (iz ovog se izuzimaju Bokija i Mane)

5. Godišnje ne plaćamo NIŠTA na popravke kola. Lepo nas služe (?!)

6. Godišnje plaćamo na zimske gume 300e/4 (traju 4 godine)....75 e.

7. .....(ima još, al ne bih sad o tome)

-------------------------------------------------------------------------------------------

Saberi oduzmi, vozila nas koštaju godišnje približno oko 2500 e, da ne kažem prosečno blizu 200 evra mesećno!!!

Ukoliko nam je prosečna plata 300 e., proizilazi da nam je mesečna potreba za održavanjem vozila 66% ukupnih neto primanja.

Nije djavo toliko crn koliko izgleda.

Američki ekonomski eksperti za analiziranje potreba potrošača ustanovili su da je tolerantan izdatak za motorno vozilo u porodici do 10%. Ovo znači da bi prosečna plata trebala da nam bude bar 2000 e. da bi mogli da vozimo naše ljubimce, a da nas ne bole zubi!!!

Naravno, epilog svemu ranije rečenom je optimističan: Potrebno je da se trudimo da nam plate budu bar 2000 e. u proseku. Kako? (znao bih kad bih bio na vlasti) :thumbup:

E sad ima još jedan problem. Ovoliku prosečnu platu ima malo koja zemlju na svetu. Da bi zadovoljili taj snevani procenat od 10% izdvajanja za vozilo, više je nego sigurno, da je potrebno da DRŽAVA smanji namete za:

1. Osiguranje i registraciju (neukusno je viskok namet na ovu stavku)

2, Cenu goriva. Mi ne podpadamo pod berzanski sistem EU, i način rafinerizacije i nabavke osnovne sirovine, kao i akciznih nameta nema veze sa Evropom.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...