Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

^Zato što se uz svako produženje registracije dobija nova nalepnica, za svaku godinu po jedna. Ako bolje pogledaš, videćeš da na svakoj nalepnici pišu i datumi važenja registracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam vidjao pandurska kola koja imaju dve nalepnice: jednu za civilne tablice a drugu za pandurske tablice tako da po potrebi mogu da menjaju i jedne i druge.. inace auto je obican (skoda oktavia), bez natpisa policija ili rotacije na krovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomoć šapčani,sinoć sam izgubio tablicu :wallbash: :wallbash: :wallbash: ako neko slucajno naleti na tablu ŠA 018-SA nek se javi na 063/233-951.pronalazača vodim na pivo.:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas to a mrzelo ih je da odlepe staru pa sad lepe jednu za drugom :)

Cekaj, a jel bi stara trebala da se odlepi?

I ako smem malo off, da li vazi onaj zakon da vozila starija od 15 god. moraju na tehnicki na 6 mes.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja mislim da sve nalepnice moraju da ostanu gde su, tipa svaku sledeću lepiš redom iznad ili tako nešto...

A što se tiče vozila starijih od 15 godina, kad konačno legne i pravilnik o tehničkom pregledu, biće obaveza i za njih da dva puta godišnje rade tehnički.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U SAT-u je objavljen tekst o skidanju nalepnica i navedeno je da ko bude uhvaćen sa dve nalepnice sledi kazna od 5 somića!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja mislim da sve nalepnice moraju da ostanu gde su, tipa svaku sledeću lepiš redom iznad ili tako nešto...

Mislim da ovo nije tacno.Zbog cega da ostaju stare nalepnice,ako dobijes novu?Sta dokazujes sa tim?Sta pandure ima da zanima da li je auto vec bio registovan ili ne,ako si registrovan u trenutku kontrole?

@Togo postovali smo u isto vreme :thumbup:

Edited by Nikolaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja mislim da sve nalepnice moraju da ostanu gde su, tipa svaku sledeću lepiš redom iznad ili tako nešto...

A što se tiče vozila starijih od 15 godina, kad konačno legne i pravilnik o tehničkom pregledu, biće obaveza i za njih da dva puta godišnje rade tehnički.

Pa nije soferka foto album, pa da skupljam nalepnice na njoj, video sam da dosta njih lepi sa sve onim beli papirom, a neki ostave nalepnicu na tabli da stoji bez pokusaja da je zalepe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali isto tako na SAT-u je bila priča da se sve nalepnice lepe - pa su onda kukali kako će posle tipa 10 godina cela desna strana biti izlepljena... i kako bi to trebalo promeniti.

Istina - možda su baš time naterali policiju da promeni pravilo - ne gledam SAT toliko često da sam to ispratio...

Idi, napadoste me kao pčele medveda koji krade med...

Eto kazni vezane za nalepnice :

ako vozač ne obavesti policiju da je izgubio registarsku tablicu ili nalepnicu, ili ako su one nepravilno postavljene26.000-20.000 din.-310.000-40.000 din. ili zatvor do 45 dana

Očigledno zašto se kažnjava!

vožnja sa registracionom nalepnicom kojoj je istekao rok važenja26.000-20.000 din.-310.000-40.000 din. ili zatvor do 45 dana

Ali - ovde se valjda podrazumeva da nemaš nalepljenu i sledeću nalepnicu kojom je vidljivo produžena registracija, dakle ako je nalepnica sa isteklim rokom, tj. ako je registracija kao takva istekla.

vožnja bez registarskih tablica, saobobraćajne dozvole ili registracione nalepnice215.000-30.000 din. Ili zatvor do 30 dana

Bez ikakvih oznaka.

nepropisno postavljanje registarske tablice ili registracione nalepnice15.000-30.000 din ili zatvor do 30 dana

Ovde je pak - očigledno nepropisno postavljane oznaka.

Dakle, gde je ta kazna za nalepljene dve nalepnice i po kom pravilniku je to protivzakonito, koja je kazna ( s druge strane kazne su tipa 3k dinara, pa sledeća je od 6-20k dinara) dakle 5k dinara više i ne postoji) ? Objasnite mi gde je to zakonom objašnjeno kao protivno pravilima o postavljanju registracione nalepnice.

Da vam napomenem da su ovo jedine četiri kazne vezano za nalepnice. I da, ja tek imam jednu nalepnicu, dakle nemojte misliti da se opravdavam :) samo da zaključimo šta je ispravno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sajtu mup.rs nisam našao da je eksplicitno navedeno da se stara nalepnica mora skinuti, ali pretpostavljam da nije slučajno postavljeno i uputstvo za skidanje nalepnice:

http://www.mup.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/Uputstvo%20Reg%20nal%20pdf.pdf

http://www.mup.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/Uputstvo%20za%20skidanje%20registracione%20nalepnice.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji razlog za skidanje - prodaš auto, lik koji je kupio auto nije iz tvog područja registracije, dakle mora da skine nalepnicu. To je samo primer. I dalje možda mora da se skine - jer je tako rečeno, samo gde ? I dalje - nema pravilnika o kažnjavanju ?!

Mislim, svi znamo da nam je čitava frka oko ZOBS-a nesređena, i nekompletno opremljena podzakonskim aktima i pravilnicima, što - u ovom slučaju - tipa na SAT-u je neko rekao, super, ajde da mu verujemo (ne nisam ciničan ovde... recimo da mu verujemo, jer je iz neke agencije, policije ili slično), ali kojim pravilnikom opskrbiti tu tvrdnju - da bi nešto bilo kažnjivo činjenje ili nečinjenje mora biti objašnjeno u nekom zakonu/pravilniku ili slično - i to delo mora biti kažnjivo odredbom o kažnjavanju, u suprotnom pogodno je za spekulacije i malverzacije (o tome upravo mi sad bijemo glave).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iskren da budem ne vidim pravno razloga ni da je ti NE SKINEŠ, niti da je npr ja NE OSTAVIM NALEPLJENU. Pravno gledano bitno je da za tekući period imaš nalepnicu...

A pitaću kuma (ima agenciju za registraciju vozila) šta mu je i da li mu je poznato iz prakse šta treba raditi. I zašto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo mi je dobrih 20 minuta da skinem staru nalepnicu.Veoma zajeban posao.Pogotova ako je nagib soferke takav da je tesko prici i odlepiti je.

Prvo sam zagrevao fenom,pa pokusavao da odlepim jednu ivicu.Naravno i sa toplotom od fena ostaje dosta lepka i delova stare nalepnice,pa mora da se koristi obicna vlazna maramica i skidac laka za nokte sa pamucnim tufercicem.To sam jedino imao na zalihama.

Kada se skine ostatak lepka i ocisti staklo ,opet treba dobro naciljati i zalepiti nalpenicu da"ne bude ukrivo".Nekoliko puta mi je proslo kroz glavu:"samo da je zalepim dobro,da se ne pocepa ili ukrivo".Sve zbog nagiba soferke je tesko prici tom donjem desnom uglu.Citava nauka oko toga.

Sto se tice starih nalepnica,ne znam ko je zapoceo pricu da ostaju na soferci :whistle: Skida se i na njeno mesto se lepi nova.

edit.Ponovo sam morao da vadim saobracajnu,jer u cipu fali jedno slovo broja motora.Ovo mi je 3 saobracajna za godinu dana.

1.Prva -supruga devojacko prezime

2.druga-posle svadbe promena dokumenata jer se auto vodi na nju

3.treća-zbog njihove greske.

Malo li je novca dato papcima u administraciji. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mozda moze da se upotrebi ona fora da se nalepnica nekoliko puta nalepi na majicu, da se malo isprlja onaj lepljivi deo kako bi se kasnije lakse skinula? Vidim neki to rade sa vinjetama.

Inace, vezano za ciscenje ostataka nalepnica, moram opet da hvalim nezamenljivi izopropil alkohol, koji je ubica za te stvari. Mada ni Zippo benzin nije los.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma skida se sa ziletom ko od sale.posle lepak obrises sa medicinskim benzinom i super.

jedino me iznerviralo sto bas mora da se zalepi u donjoj zoni.komotno su mogli da kazu da se lepi u gornjoj zoni sofrke

i bilo bi skidanje jos lakse. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih preporučio naslanjanje na majcu pre lepljenja jer mogu ovi komadići nalik na saće da ostanu na majci :)

Ne vidim ni zašto lepak mora tako detaljno da se skine kad preko ide nova? Nek ima dupli sloj lepka :D Doduše, ne znam kako taj lepak izgleda na staklu kad se skine stara...

Ja ću staru skinuti da ih ne bi gomilao, ali viđao sam vozila iz inostranstva koja imaju čitav niz nalepnica, tako da znači preko se izgleda stare ne skidaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi bilo dobro da se prvo zalepi providna folija iste velicine pa onda nalepnica preko. Ne bi se verovatno ni primecivalo, a za skidanje bi bilo mnogo lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi moji forumaši što se tiče nalepnice informacije iz druge ruke (teta sa saobraćajnih dozvola u PS Vračar sa kojom moji kum sarađuje prilikom registracija vozila) :

- kada dobiješ novu nalepnicu stara se skida (zato su postavili i uputstvo za uklanjanje)

- nije obavezno, već se preporučuje, a sama policija ako ne skineš nema zakonski osnov da kazni bilo koga ako nije skinuo prethodnu nalepnicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam ni stavljao nalepnicu, stoji mi u kaseti a necu je ni staviti iz principa! Svaki put me pominju da je stavim ali ne pada mi na pamet, tek kad je budu napravili kako treba onda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nisi zalepio, ja sam je zalepio bez problema, nadam se da cu je tako i odlepiti, nisu u svakom mestu isti policajci, kod nas u Sd bi popaso kaznu iz prve, jer ovde pisu za sve moguce debili. Ne znam kakva treba da bude da bi zadovoljila tvoje standarde, uglavnom meni je svejedno kako izgleda, zalepim i ne mislim do sledece registracije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, smederevski kljunovi bas teraju mak na konac. Mora da imaju stimulans na ucinak. A najbolji su kada zaredjaju po onim selima tipa Kolari, Drugovac, Dubona, Selevac, itd... Moras i u selu da palis svetla i vezes pojas, nema zajebancije. Nema vise ono "ma na selu sam, opusteno..."

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cim sam hteo da je stavim pocela je da se razlepljuje po slojevima i pola je ostalo na foliji pa sam je vratio kako je bila i spakovao u kasetu :wallbash:

Ma oni na aerodromu su najgori, hteo covek prekljuce da mi pise kaznu za nepropisno parkiranje a samo sam polako isao pored terminala dok sam cekao nekoga i to me je zaustavio kad sam pravio drugi krug i pitao zasto se vrtim i gde radim :question: Mislim cemuuu to! A onda je samo zapisao podatke iz licne karte . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...