Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

u slici i reči:

nalepnica.jpg

uz veliku muku, "ručni rad", ovlaživanje prstiju, i trljanje polusuvim palcem, skine se sav višak gumirane plastike od saćastih oktogona i ostano ovako, kao da je štampano na šoveršajbni. Izbegavati nokte i grebanje, sav višak se skine polusuvim palcem, i na kraju suvom krpom sve prebriše i ispadne ovako. Obratite pažnju na hologramski znak ispod datuma registracije, njega je nemoguće skinuti niti oštetiti.

I ja ovako zalepio nalepnicu tj. providno.

Međutim, danas sam išao sa ćaletom u SUP da preuzmemo saobraćajnu, kad tamo na šalteru zalepljen A4 papir sa prikazom kako se lepi nalepnica.

Ima valjda 6 sličica o postupku lepljenja, a na zadnjoj je nalepnica sa onim sivim, ne providna i piše da se skidanje nalepnice smatra nevažećom.

Da li ćemo imati problema zbog skidanja sive pozadine? Videćemo. :whistle:

Raspitao sam se već. Na tehničkom pregledu mi je dasa rekao da je u principu nepravilno, ali da nalepnica nija oštećena, odnosno - čitljiva je. I "službeno lice u plavom" je to potvrdilo. OVAKO SE NE LEPI, a što reče neko, od iduće godine, kada sva vozila budu imala nove tablice i mi će mo na novoj registraciji dobiti nove nalepnice!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a treci broj nisi napisao nemoguce da ima samo BG 00 OO

Sve je moguće, eno ima jedan SLR u Rumi sa registracijom RU * SLR, znači bez brojeva i bla bla, možda ste i kačili na prethodnim stranama ali nisam video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje :question: Juce kada sam se vraca iz Pozarevca auto putem ka Beogradu otkacila mi se tablica i primetio sam da nemam prednju tablicu tek kod Zeleznika . E sada me zanima da li neko zna koja je procedura , tj sta dalje raditi . Bio sam u supu Cukarica da lisu mi potvrdu sa objasnjenjem da mogu samo da vozim par dana "dok me ne uhvate" ???

Trebam da vadim nove tablice , novu saobracajnu ? Ili ce mi dati novu tablicu ? I ako vec moram da vadim sve to novo koliko to kosta ?

PS. Ako neko nadje BG-060-LP , neka mi javi bice bogato nagradjen :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam ovo i mislim se - kada sam ja ovo napisao?! :D

Ja sam na ISTOM putu, ali pre 4-5 dana izgubio tablicu... otpala negde. S tim što sam ja imao problem oko te potvrde jer imam BIH tablice pa nisu mogli da se dogovore ko treba da napiše tu potvrdu, da li SUP u Požarevcu, Beograd, Velikom Gradištu ili Golupcu.

Sve u svemu. mislim da se moraju uzimati nove tablice. Tako je bar u BIH. Naravnom, sa tablicama i saobraćajna i nalepnica i pripadajuće takse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje :question: Juce kada sam se vraca iz Pozarevca auto putem ka Beogradu otkacila mi se tablica i primetio sam da nemam prednju tablicu tek kod Zeleznika . E sada me zanima da li neko zna koja je procedura , tj sta dalje raditi . Bio sam u supu Cukarica da lisu mi potvrdu sa objasnjenjem da mogu samo da vozim par dana "dok me ne uhvate" ???

Trebam da vadim nove tablice , novu saobracajnu ? Ili ce mi dati novu tablicu ? I ako vec moram da vadim sve to novo koliko to kosta ?

PS. Ako neko nadje BG-060-LP , neka mi javi bice bogato nagradjen :welcome:

Pravis sve novo i placas sve kompletno ko i kad si presao na nove tablice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima i crna alfa 147 u Sabcu s tablicom SA XXX :D

to mora da vozi neka lokalna LAKA ZENSKA! :whistle::evil::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trebam da vadim nove tablice , novu saobracajnu ? Ili ce mi dati novu tablicu ? I ako vec moram da vadim sve to novo koliko to kosta ?

PS. Ako neko nadje BG-060-LP , neka mi javi bice bogato nagradjen :welcome:

Rečeno je mnogo puta ranije, ali evo ponovo: platićeš kaznu 2500 din :thumbdown: + još sve iste troškove uzdavanja nove tablice i nalepnice :wallbash::wallbash::wallbash:

da sam na tvom mestu seo bih na bicikl ili drugim kolima i lagano pretresao tu rutu ponovo ipak 100 eur nije malo :whistle: izbor je samo tvoj :coffee:B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj ja cu platiti kaznu sto mi je ispala tablica ? hahaha biiip . Ajde da sam pozajmio tablice pa da sam ih izgubio ... ali platio tablice i onda placam kaznu sto sam ih izgubio . :realmad: Znaci za gluplju kaznu nisam cuo u zivotu .

Ali ipak ovo je samo Srbija . :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosad sam 2x uzimao nove tablice (1x ukradena, 1x valjda otpala) i nisam plaćao nikakvu kaznu. Doduše bilo je davno, pre desetak i više godina, možda se od tada promenio zakon koji to reguliše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se promenilo. Pored svih pripadajućih taksi koje se inače plaćaju prilikom izdavanja novih tablica, plaća se dodatna "taksa" od 2500rsd koja je praktično kazna jer joj se ne vidi neka pametnija funkcija.

Ako je nekome za utehu, u BIH se za izgubljenu tablicu radi ponovni tehnički pregled, i izdaje se nova saobraćajna, vlasnički list, nalepnica i nove tablice, a celo zadovoljstvo je oko 50€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa matori vama u Bosni je bolje , ja cu po mojoj racunici platiti 3.500 rsd za nove tablice , nalepnicu i saobracajnu i plus na to tu kaznu,taksu (nazovi kako hoces) 2.500 rsd . Sto mu dodje nekih 60 e . Znaci sledece tablice kada dobijem ubacujem u ramove , polijem ram super lepokom , probusim 25 rupa u ramu i 25 rupa u braniku i to je to . Samo da ne izgubim branik sledeci put :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da <_< otkad mi se to desilo, na svakim kolima prvo bacim taj ram i priheftam tablice pop-nitnama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dusan.bgd

Meni je npr nejasno zašto se u BIH radi teknički pregled ispočetka čak i kada je rađen pre mesec dana (u mom slučaju). Na to ode 20€, a ovi ostali troškovi su oko 30€. Sutra ili prekosutra treba da dobijem konačan račun za ceo sport.

A inače, što se fiksiranja tiče, u Srbiji je dozvoljeno da se buše tablice dok je to u BIH zabranjeno. Ne moraju da ti plicajci pišu kaznu nikada, ali kad-tad kada ih vraćaš ne možeš ih vratiti dok ne platiš kaznu za bušenje tablica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Bilo je price da je i kod nas zabranjeno busenje tablica? Mislim na ove nove table. Ma silikon i zalepiti na branik :thumbup: a za skidanje otom-potom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u teoriji ću možda platiti kaznu kad ih budem vraćao, ali nadam se da ću promeniti auto pre nego što sadašnje tablice isteknu. Tako sam se izvlačio do sada :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji se tablice MOGU probušiti radi pričvršćivanja za vozilo. U BIH nije dozvoljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše na uputstvu kada se dobiju nove tablice, a posle sam proverio, stoji i u zakonu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...