Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

Sa novim tablicama ne možete u inostranstvo

tablice%20srbija%20novosti.jpg

Građane koji su od početka godine registrovali svoja vozila sačekao je novi ''tuš'' - dobili su nove tablice, nalepnice za vozila, a umesto saobraćajne dozvole uverenje da je vozilo registrovano. Sa ovim papirom vlasnici novih tablica ne mogu da putuju nigde u inostranstvo, pa makar to bila i susedna Bosna i Hercegovina.

Pošto MUP Srbije nije odštampao dovoljan broj saobraćajnih dozvola vlasnici vozila koja su registrovana posle nove godine, uz uredno plaćene takse i troškove, na saobraćajnu dozvolu moraće da čekaju minimum mesec dana. Do tada će koristiti uverenje o registraciji, koje važi samo na teritoriji Srbije, i sa kojim ne mogu da putuju u inostranstvo.

U Auto-moto savezu Srbije su nam potvrdili da je putovanje u inostranstvo sa novim tablicama i ovim dokumentom nemoguće. Isto nam je rečeno i u Upravi saobraćajne policije u Beogradu. Čak iako ste isplanirali putovanje, i imate dokaze za to, ne postoji mogućnost da vam MUP po ubrzanoj proceduri izda saobraćajnu dozvolu. Na konstataciju ''to znači da ja sa svojim kolima ne mogu da otputujem na put koji je ranije isplaniran'' u MUP-u su nam kratko odgovorili ''nećete moći''.

Podsetimo, izdavanje novih registarskih tablica i dokumenata počelo je 4. januara, a od prvog dana pojavili su se problemi. Građani koji su se tog 4. januara pojavili u policijskim stanicama na mnogim mestima nisu mogli ništa da urade jer se čekalo da ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić svečano uruči prvi primerak novih tablica. U nekim mestima je bilo problema i sa novim kompjuterskim sistemima, dok su negde falili i formulari koje vlasnici vozila treba da popune. Pre nekoliko dana ispostavilo se da se na novim tablicama nalazi nevažeći grb Srbije, koji je prestao da važi novembra 2010. godine. Ministar Dačić je umirio vozače objasnivši im da je sa tim tablicama sve u redu i da neće morati da se menjaju dok im ne istekne važenje, a da će se novi kontigent štampati sa važećim grbobm.

Troškovi

Troškovi za nova dokumenta iznose 4.400 dinara. Od toga, 2.000 dinara koštaju registarske tablice, 800 dinara treba izdvojiti za saobraćajnu dozvolu, 400 za nalepnicu i 1.200 dinara za novu vozačku dozvolu, ukoliko je istekla stara.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaooo kako meni nikad ne zapadne ova situacija... ne da bi mi je odštampali nego bi trčali za mnom do granice da mi je daju :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji do sada naručeno samo 10 specijalnih tablica po 80.000 dinara

tablice%20aca.jpg

U Srbiji je do sada naručeno samo 10 specijalnih registarskih tablica sa oznakama koje biraju sami vozači, po ceni od 80.000 dinara, kažu u MUP-u Srbije. Skoro svi su tražili da na tablicama pišu njihovi nadimci. Pres služba MUP-a saopštila je da je do sada zatraženo osam tablica u Beogradu i dve u Novom Sadu. Sve su naručili pojedinci, a ne firme.

- Vlasnik putničkog vozila ili teškog motocikla može odabrati od tri do pet slova ili kombinaciju brojeva i slova. Ako se bira kombinacija, u njoj moraju da budu najmanje dva slova, s tim da to ne mogu da budu kombinacije TX, RP i RPE. Između slova i brojeva obavezna je crtica, koji se računa kao jedan znak. Ukupno, najviše sme da bude pet znakova - navode u MUP-u i dodaju da ispred izabranih znakova mora da bude oznaka registarskog područja i grb sa ocilima.

U Zavodu za izradu novčanica, koji pravi registarske tablice, kažu da se na specijalne tablice čeka dvadesetak dana.

- U inostranstvu ovakve tablice često koriste firme, zato što mogu sva svoja vozila da obeleže na isti način. Na primer, ako se firma zove MCM, može da stavi MCM-1, pa MCM-2, i tako dalje - objašnjavaju u zavodu.

U policiji kažu da natpis na tablici ne sme da bude provokativan, nemoralan ili suprotan pravnom poretku.

Profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić smatra da razlog što je mali broj vozača tražio nove tablice nije cena, koja je 40 puta veća od one za normalne tablice, već nedovoljna informisanost o toj mogućnosti.

- Svuda u svetu su te tablice popularne, pa mislim da će i kod nas biti sve popularnije - smatra Vujanić.

Specijalne tablice ne mogu da se naruče u opštinskim policijskim stanicama, već samo u upravama saobraćajne policije. U Beogradu, to je Uprava saobraćajne policije u Ljermontovljevoj 12a.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da off... al prosto izaziva ! :thumbup:

Uzece maha , da , da , bla , bla ... Ko BRE !

U jevropi firme...pa ovo su nase firme! Jos malo pa ce samo takvi da voze a ovo ce biti misaona imenica!

Jbg , brisi ako je neprikladno . :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oznaka Region Opštine obuhvaćene regionom

AL Aleksinac Aleksinac

AR Aranđelovac Aranđelovac

AC Aleksandrovac Aleksandrovac

BG Beograd Barajevo, Voždovac, Vračar, Grocka, Zvezdara, Zemun, Lazarevac, Mladenovac, Novi Beograd, Obrenovac, Palilula, Rakovica, Savski Venac, Sopot, Stari Grad, Surčin, Čukarica

BO Bor Majdanpek, Bor

BP Bačka Palanka Bačka Palanka

BT Bačka Topola Bačka Topola

BĆ Bogatić Bogatić

BU Bujanovac Bujanovac

BČ Bečej Bečej

VA Valjevo Lajkovac, Ljig, Mionica, Osečina, Valjevo

VB Vrnjačka Banja Vrnjačka Banja

VL Vlasotince Vlasotince

VP Velika Plana Velika Plana

VR Vranje Bosilegrad, Vladičin Han, Preševo, Surdulica, Trgovište, Vranje

VS Vrbas Vrbas

VŠ Vršac Bela Crkva, Plandište, Vršac

GL Gnjilane • Vitina, Kosovska Kamenica, Novo Brdo, Gnjilane

GM Gornji Milanovac Gornji Milanovac

DE Despotovac Despotovac

ĐA Đakovica • Dečani, Đakovica

ZA Zaječar Boljevac, Sokobanja, Zaječar

ZR Zrenjanin Žitište, Novi Bečej, Nova Crnja, Sečanj, Zrenjanin

IN Inđija Inđija

IC Ivanjica Ivanjica

JA Jagodina Rekovac, Jagodina

KA Kanjiža Kanjiža

KV Kraljevo Kraljevo

KG Kragujevac Batočina, Knić, Lapovo, Rača, Kragujevac

KŽ Knjaževac Knjaževac

KI Kikinda Čoka, Novi Kneževac, Kikinda

KL Kladovo Kladovo

KM Kosovska Mitrovica • Vučitrn, Zvečan, Zubin Potok, Leposavić, Srbica, Kosovska Mitrovica

KO Kovin Kovin

KŠ Kruševac Brus, Varvarin, Ćićevac, Kruševac

LB Lebane Lebane

LE Leskovac Bojnik, Medveđa, Crna Trava, Leskovac

LO Loznica Krupanj, Ljubovija, Mali Zvornik, Loznica

LU Lučani Lučani

NV Nova Varoš Nova Varoš

NG Negotin Negotin

NI Niš Doljevac, Gadžin Han, Merošina, Ražanj (mesto), Svrljig, Niš

NP Novi Pazar Sjenica, Tutin, Novi Pazar

NS Novi Sad Bač, Bački Petrovac, Beočin, Žabalj, Srbobran, Sremski Karlovci, Temerin, Titel, Novi Sad

PA Pančevo Alibunar, Kovačica, Opovo, Pančevo

PB Priboj Priboj

PE Peć • Istok, Klina, Peć

PŽ Požega Požega

PZ Prizren • Gora, Orahovac, Suva Reka, Prizren

PI Pirot Babušnica, Bela Palanka, Dimitrovgrad, Pirot

PK Prokuplje Blace, Žitorađa, Kuršumlija, Prokuplje

PN Paraćin Paraćin

PO Požarevac Veliko Gradište, Golubac, Žabari, Žagubica, Kučevo, Malo Crniće, Požarevac

PP Prijepolje Prijepolje

PR Priština • Glogovac, Kosovo Polje, Lipljan, Obilić, Podujevo, Priština

PT Petrovac Petrovac

RA Raška Raška

RU Ruma Irig, Pećinci, Ruma

SA Senta Ada, Senta

SV Svijalnac Svilajnac

SD Smederevo Smederevo

SM Sremska Mitrovica Sremska Mitrovica

SO Sombor Apatin, Kula, Odžaci, Sombor

SP Smederevska Palanka Smederevska Palanka

ST Stara Pazova Stara Pazova

SU Subotica Mali Iđoš, Subotica

TO Topola Topola

TS Trstenik Trstenik

ĆU Ćuprija Ćuprija

UB Ub Ub

UE Užice Arilje, Bajina Bašta, Kosjerić, Čajetina, Zlatibor, Užice

UR Uroševac • Kačanik, Uroševac, Štimlje, Štrpce

ČA Čačak Čačak

ŠA Šabac Vladimirci, Koceljeva, Šabac

ŠI Šid Šid

odgovorih sam sebi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveći biser su Bečej i Bogatić (BČ i BĆ).... pa to su toliko vizuelno identične oznake da će sigurno praviti probleme... a tek kombinacije ŠĐĆČŽ iza slova u ovim gradovima, koliko je to tek naizgled istih kombinacija!

Edited by LybraJTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio tablicu BG 284 ĐŽ slova su malo cudna ali nasa su i drago mi je zbog toga!!!

NOVE TABLICEEEEEEE!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrvatska latinica se sastoji od 30 slova, od kojih su 3 digrafa (Dž, Lj, Nj). Hrvatska latinica je doživjela mnoge promjene kroz stoljeća, a u sadašnjem obliku se ustalila na početku 20. stoljeća. Napravljena je na temelju češke inačice latinice

Ako je Vuk u 19. veku osmislio latinino pismo sa Č,Ć,Š,Đ,Ž... oda nikako ne moyete reci da je to Hrvatsko pismo vec delimicno Slovensko pismo... Cesi, Slovaci, donekle Poljaci, Slovenci, Hrvati, Bosanci, Srbi... Po meni to je sve nase!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je procedura u vasim gradovima za dobijanje tablica.

Ja moram nocas ili sutra da idem u 4 ujutro da uhvatim red za broj.Dele samo 30-40 tablica dnevno.Katastrofa.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd sto su fontovi bedni i dizajn tablica lici na Bugarske il Bosanske nego su uspeli posle 100 godina pripreme opet da izgrese na grbu i kvalitetu boje...Majstori su.Da im covek da kamen,i njega bi pokvarili....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bosanski font je lepsi nego nas. Meni nije jasno po kom zvanicnom pismu idu nase tablice, jer ima i ŠĐČĆŽ a ima i QWYX. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas gledam lik zavrnuo šraf kroz slovo D, tako da nema šanse da neko ne pomisli da je slovo Đ u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva sreca ima partiota koji zapravo zele tablice sa nasim slovima :D Imacu sa kime da se djoram na salteru. U krajnjem slucaju ima nekoga da podmitim da mi da normalne tablice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to. Taj mi se zulum sprema za 15-tak dana kada ću se rastati od mojih teško sačuvanih 300 e. i vala neću da menjam i telefon da bih se dopisivao sa parking servisomrealmad.gif

da ne pričam što mi se font ne svidja ništa, ( Bokija thumbup.gif) što nam opet tablice po dizajnu liče na Bugarske, grb neoficijelan...(mada je moglo i bez grba, mogla je samo trobojka, u ostalom piše SRB belo na plavoj pozadini)

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Font je neko radio u 16:9 al je "stampan" u 4:3 :whistle:

Uzas koliki je razmak izmedju ovih izduzenih slova

Juce sam isao iza auta koje je imalo tablicu CČ ĆĆ ČĆ iliĆČ ne znam vise ni sam al sam se naprezao :w00t: poprlicno da vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo dokona budala je mogla da smisli tako neki uzas :wallbash: niko mozga nema , a i to malo ljudi koji ga imaju, ne ukljucuju zato sto je ostatak ekipe na nivou razvoja pecinskog coveka, pa da ne strci. Steta samo sto ta dokona fela ne izumre kao i pecinci. :realmad:

a nije mi jasno, zasto svi cute?? ja ne videh ni jednog kome se svidjaju tablice ?? gde pise da mi moramo da radimo kako oni kazu ? i za manje stvari se ljudi u uredjenim drzavama bune a gle mi , ko slepci . :geek::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...