Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

26 minutes ago, totti said:
Da je neka normalnija cena personalizovanih tablica, odavno bi kod mene bilo BG RON J

Šteta što državni majmuni drže povisoku cenu od 80 000 din za personalizovane tablice, sa npr 40 000, bi uzeli 5 puta više para. A vozači bi poludeli sa kombinacija a
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubise nam kreativnost :D ... Meni je pre nepune 4 godine, sasvim slucajno, regularno bila blizu BG-1368-MA. Sto se kaze, stativa :) , moguce i da je bila tu negde u kutiji. Ali nisam ni kao mladji bio bas toliki zaludjenik da se cimam sa tim. Bilo mi je bitno zbog inostranstva jedino da ne bude neko Č, Ć, Š, Đ, Ž... Ili neka od cuvenih gluposti koje su doduse u nekom trenutku i onemogucili.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/14/2022 at 9:03 AM, PremieRacing said:
 Aaaalooo!
 
Borski Golf II dizel raspali nosi tablice   BO 007 ND
 
Ali stvarno...  :X  

2045128418_borski007.thumb.jpg.aece7136c77b582557a1100ad02bb5d9.jpg

Na zalost ne nosi vise, tacnije vec par godina ga nema taj golf sa tim tablicama

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/14/2022 at 10:15 AM, shuxx said:

Šteta što državni majmuni drže povisoku cenu od 80 000 din za personalizovane tablice, sa npr 40 000, bi uzeli 5 puta više para. A vozači bi poludeli sa kombinacija a emoji41.png

Kakvih ljombera za volanom sa tim "opasnim tablicama" ima treba pojačati cenu na 180.000

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, andreja.micovic said:

Bolje SU-020-CM

Posto rece da su brojke negde oko 185, moze da mu zapadne i SU-185-MM sto je cini mi se i dalje lepo iznad proseka... :D 
Ima raznih lepih kombinacija sa SU ako neko hoce personalizovane... Mislim da je maksimum 5 fontova. 
SU-CKERS 
SU-CKIT
SU-PERME 
SU-PREME
SU-RREND
SU-DBINA 
Ili da si stariji:
SU-GARDD
Ili dvosmislene:
SU-PICA
SU-CUTE 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemci imaju lepu kombinaciju, uplatis 20-30e i dobijes mogucnost da izaberes 5 tablica u standardnom obliku. Ako neka od tih kombinacija nije iskoriscena, mozes je dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/14/2022 at 4:38 PM, horvat said:

To da, ali posle toga? Da li sup moze ponovo da izda te tablice?

Ne može nista vise sa tim tablicama. Pod presu i trajno se ta kombinacija brojeva i slova povlači iz baze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/14/2022 at 6:43 PM, Axic said:

Ne može nista vise sa tim tablicama. Pod presu i trajno se ta kombinacija brojeva i slova povlači iz baze. 

To mi je bas glupo, pogotovo sto ima sve vise automobila i sto se sve cesce menjaju automobili, pa ce BG tim tempom na 5 cifri, a za 2-3 godine ce verovatno i NS da bude na 4 broja.

 

Neka vrate onda lepo staru varijantu sa 6 brojeva i cao kad vec ne mogu da implementiraju kako spada nemacko resenje recimo.

Da mozes da kombinujes slova i brojeve kako hoces bilo bi daleko vise kombinacija, a za 20-30e bi i kod nas svaki drugi ili treci covek to radio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac znam da je kod nas bezveze za taj sistem tablica. Ne znam da li je istina ali čuo sam da npr. u Švajcarskoj tablice koje dobiješ možeš bez problema prebaciti na naredni auto. Verovatno se dobije nova saobraćajna ili šta već daju i to je to, iste tablice prebačene na drugom automobilu.

 

Izvinjavam se za off, moze ovaj post da se prebaci u neku temu vezanu za registraciju ili slično. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da u ch možeš da ih prebaciš na sledeći auto, nego možeš čak u isto vreme da voziš više auta sa tim jednim tablama. Table si platio i tvoje su vlasništvo. I sad recimo imaš 3 automobila za koje uredno plaćaš osigiranje, danas stavljaš table na jedan auto i teraš. Sutra bi da voziš drugi, samo prebaciš table na njega i teraš. Prekosutra s'trećim i tako u krug. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bezveze trajno uklanjanje tablica - razmislite samo o prekrsajima gde imate slucajeve da neki predmeti (carinski) zastarevaju posle 6 godina, i u tim slucajevima (nekad) je bitan broj tablica.
Redovni saobracajni prekrsaji zastarevaju nakon 2 godine od dana ucinjenog prekrsaja - i ajd tu bi jos i moglo da se resi da se tablice re-izdaju nakon 2 godine ili tako nesto. Ali pravi se nepotrebna zavrzala i admin. posao.

Ali eto kada je u pitanju zastara od 6 godina - bio bi problem kada se zbog sudjenja raznih povlaci broj tablica iz baze i ono 2 razlicita automobila. Advokati se hvataju za mnogo sitnije stvari a kamoli za tako nesto...

 

Ps - pa dodati na to parking servis i to sto nekad posle xy godina pokrenu postupak na xz nakupljenih "kazni" itd, pa se opet iz baze povlaci broj tablica itd itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac sve to i kod nas vrlo lako da bude rešeno. Jednostavno se napravi baza kojoj pristup imaju MUP, sud, opstina, parking servis, osiguranje. Onda lepo dodjes mesec dana pre da registrujes, prodajes auto ili sta vec hoces i tamo ti izbaci da npr.  imas kaznu od 20.000 za prekoracenje od pre 6 meseci, 6.000 za 3 parking kazne i dok sve to ne regulises ne mozes registrovati-prodati-dati ovlašćenje trećem licu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vec i funkcionise, ja prvu registraciju kola pre 5 godina nisam mogao da zavrsim dok nisam platio kaznu. Tj -nisam mogao da prodjem kroz sistem- :)

 

Ja sam pricao o slucajevima gde u pravosudju npr. se sudi "vozilu" i iz baze se vadi podatak da je to i to vozilo sa tablicama NS-001-AA uradilo to i to. I onda nakon dve godine neko skroz drugo vozilo dobija NS-001-AA i onda imamo dva razlicita vozila sa istim tablicama. Zamisli situacije samo kamera na raskrsnicama...

Pa to ti je poslastica za advokate, za bilo koji slucaj u pravosudju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...