Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

Radi se o tablicama za nasa vozila.Mnogo je vozila gde ne odgovara nasa tablica po dimenzijama.Sad da bi narucili takvu tablicu treba da platimo,pa pitam da li je normalno,skrnaviti auto,busiti branik,stavljati nosace i slicno,da bi "uglavili" tu tablicu ili zasto platiti,kad se zna da za takav auto ne ide velika tablica,jednostavno necu da busim branik! ?

Sta vi mislite o tome ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je konkretno problem, kod kog auta?

Možeš staviti tablicu i bez rama, slobodno je izbuši po krajevima, nitne stavi. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa npr krajsler pt kruzer koji sestra planira da kupi,zadnju tablicu ima malu,nije stvar busiti tablicu,briga me za nju,na mojoj,alfi sam busio branik,jer je tablica duplo duza od mesta predvidjenog,npr u Italiji ili Svici,prednja tablica je bas kao i mesto predvidjeno,nama daju tablicu metarsku i stavljaj gde i ne odgovara,busi branik,skrnavi auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Novi trend - krađa diplomatskih tablica

 

123579-tablice.jpg

 

Ne znamo da li je posredi neki novi internet trend, da li neko ima zapravo koristi od ovoga ili je sve samo nasumičan skup dešavanja, u svakom slučaju diplomatska predstavništva stranih zemalja u Srbiji suočea su problemom. U protekla dva meseca ukradeno je ukupno 40 diplomatskih tablica sa automobila ambasada i konzulata stranih zemalja u Srbiji. Najgore je prošla ambasada Ekvadora koja je već dva puta ostala bez tablica. Ovo predstavlja veliki problema jer vozila sa diplomatskim tablicama ne sme biti zaustavljeno od strane saobraćajne policije, oni ne odgovaraju za načinjene prekršaje i policija ih ne sme snimiti radarima za prekoračenje brzine. U stranim zamljama problem sa krađom diplomatskih tablica je rešen tako što se na tablicu lepi specijalni hologram tako da se tablica ne može skinuti a da se pritom ne pocepa taj hologram. Na taj način policija može da vidi vozilo na kojem je pocepan hologram.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jeli, ne zaustavljaju se, znaci mogu da voze pijani, drogirani, da daju maloletnima i licima bez vozacke da ih voze, da divljaju, prave prekrsaje i da voze kojom hoce brzinom, oni ne ugrozavaju druge? ne ugrozavaju decu ispred skola i igralista pa se ne zaustavljaju, pa sta su oni, kauboji? Jbm te drzavo i zakone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me gde se mogu uraditi registarske tablice po želji? Malo sam listao net ali nisam mogao da nadjem firmu koja radi tako nešto...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na registarske tablice koje izdaje mup, koje su obavezne na kolima zajedno sa nalepnicom, one se po zahtevu izdaju u mup-u samo sto se placaju mislim nekih 80 000 din... A ako mislis na kao one stranih drzava ili imena dece ili slicno, kapiram da ce ih biti na sajmu automobila.

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bojan Simonovic

 

Kao što reče @lufti, jasno ti je kako ide za one tablice po želji koje su legalne i koje izdaje MUP.

Inače, jedine legalne tablice su one koje izdaje MUP. Sve ostalo se smatra falsifikatom i saobraćajci zaustavljaju. Nema veze što na toj napravljenoj tablici pišu isti podaci kao i na onoj MUP-ovoj, jednostavno ne može. Okačiti takvu tablicu na auto se smatra kao da si falsifikovao ličnu kartu ili pasoš i taj falsifikat daješ policajcu kada te zaustavi, jer i tablica je identifikacioni ''dokument'' koji izdaje država. Manja je kazna ako uopšte nemaš tablicu nego ako staviš tu neku naknadno pravljenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je glupo sto si duzan da platis kaznu ako ti neko skine tablice (ukrade) i ti odes i prijavis nestanak, a po zakonu ne bi smele da se buse tablice i osiguraju srafovima, nitnama... Sto znaci da nekoga ko je resio da ti ih skine da bi ti naneo neku stetu, ili ucinio neko krivicno delo sa njima, nista ometa da se posluzi, a ispastas ti?!

Ranije je bilo masa vozaca kojima fali jedna tablica pa je onda napisu na papiru :) ako se ne varam, to je valjda bilo dozvoljeno, s tim sto napred mora biti prava a nazad moze improvizovana? Ili sam se nesto prebacio... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez preterivanja molim. Moze tablica da se buši, ali to treba da bude kulturno i pristojno uradjeno, a ne da se vidi iz aviona glava od šrafa.

 

sto se tiče zamene ukradenih tablica, mislim da je to bolja varijanta od odgovaranja za nečiji prekršaj ili krivično delo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne kaze da nije bolje, ali ti si pored novih tablica, saobracajne i nalepnice (sto je logicno) duzan da platis kaznu od 2500din jer su ti ukrali tablice?! Kao da su ih tvojom krivicom ukrali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre si mogao da praviš sam tablicu,deda vozio prikolciu a tablica mu bila parče lima na kojoj samo ispisao broj i nevešto nacrtao zastavu SRJ :lol: Danas tablice imau i žig kao i novčanice,tako da bezb njega ne vredi,rizkuješ da odgovaraš za falsifikovanje.

 

Nego kad dobijaš nove tablice šta bude sa polisom kad izgubiš tablice,jel nastavlja da važi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da skinem ramo za tablie i pop nitnama ih samo fiksiram.

Doduse to je pravolinijski posao a onda razmisljam da li ce tablice zveckati ili ostetiti ivicama lim na kolima.

Onda sam razmisljao da stavim ispod obostranu lepljivu traku kao amortizacija i onda dodatno u svaki ivicu po pop nitnu.

 

Ima li neko ideja predloge iskustva da podeli?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rupe izbuši sa najobičnijim šilom, posle ih obradi skalpelom tj skini oštre ivice. Ja sam ispod rupa stavljao obostrano lepljivu traku kako voda ne bi slučajno prodrela ispod popnitni.

Pozadi na limu su plastične žabice koje štrče iz lima. Nih sam izbio kako bi tablica legla celom površinom na lim 5. vrata. Sledeći problem je kvadratna rupa gde su bile te žabice. Solidno su velike tako da popnitna nema šanse da uhvati za lim / rešenje je stavljanje metalne podloške i da se popnitna za nju uhvati. Posao je dosta zajeban jer mora da se skida unutrašnja plastična oplata 5. vrata i da pomagač drži podlošku dok je popnitna ne uhvati.

Idealno bi bilo da ima kod nas u radnjama popnitne baš za tako velike rupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, definitivno onda necu da se patim za zadnjom tablicom.

One plasticne budzice su problem, da. Vidis toga za vodu se uopste nisam setio. Mislim da mi je onda jednostavnije da nadjem pristojan ram za tablicu pozadi, a napred da busim branik šilom pa pop nitnama.

A i taj ram nazad sam mislio da odvojim sa necim, ovaj prosli mi se usekao u lim.

 

Ti si odvojio tablicu od lima metalnom podloskom, ja bih hteo slican efekat da postignem sa prednjom tablicom, samo da odvojim obostrano lepljivom trakom.

Samo razmisljam ako bude malo deblja trakica, zadrzavace mozda vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Stilu i BMW-u imao po tri godine zalepljene obe tablice sa obostranom lepljivom trakom.

Na BMW-u nisam najbolje iskrivio tablicu da prati krivinu branika, pa se traka odlepila i opet tako stojala tri godine.

Dakle, nikakvih problema nisam imao sa njima.

Meni je najlepse kad je tablica bez rama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju si traku koristio? Cuo sam da hvale 3m trake.

 

Kada bih samo trakom to mogao da resim to bi bilo super. Mada opet na stilu ostaje onaj momenat onih budza gde su trenutne rupe za srafove, pa bih morao da krivim tablicu. Jedino ako je traka dovoljno debela, sto mi je i dalje dobro resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam, ovde u N. Sadu, kupio neke kvalitetne u prodavnici folija za automobile.

Ne znam koja je marka bila u pitanju.

Bile su širine taman da iz dva puta prekrijem celu površinu tablice. Debljine oko 1,5-2 mm.

Trake su mekane, kao od sunđera, tako da te budže nisu problem, a i možeš da napraviš rupe u traci na tom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...