Jump to content
FAS Goran
obelix

Fiat/Lancia polovnjaci / uvoz iz inostranstva

Recommended Posts

Tržište polovnih automobila ima svoje sezone i periode ( 01. mart-01. jun ; 01. septembar - 01. decembar ).

U ostalim periodima godine prodaja je sporadična i pre čini izuzetak nego pravilo - ali ova 2009. remeti sva dosadašnja pravila...

Šta su razlozi po vama ovakvog stanja ( SEKA, ''crnogorci'' i opšta preregistracija ili nešto treće ? ) Pozz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlog br. 1 - ljudi su se uplasili "seke", a kako i nebi, kada vlasti mesecima po medijima trube "ne trosite pare, stisnite se" i tako izazovu smanjenje nacionalne potrosnje, koja dalje ima za posledicu smanjenje proizvodnje, otpustanje radnika i tako to. Vrlo jednostavan koncept

Razlog br. 2 - Ljudi su pomislili da ce doci do neverovatnog pada cena polovnjaka (potpuno neopravdano)

Razlog br. 3 - Pad cena novih automobila

Razlog br. 4 - Proculo se da golf 2 mozda i nije toliko dobar kako pricaju vlasnici

Share this post


Link to post
Share on other sites
Razlog br. 4 - Proculo se da golf 2 mozda i nije toliko dobar kako pricaju vlasnici

znaci neverujem hahahahahhaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vise faktora, ali mislim da je pad kreditne traznje i lizinga na prvom mestu. Cene jesu pale i tu nema dileme. Mk.2b 5v JTD beli Dynamic '04 u OK stanju na ime moze da se kupi za 4800e. Takav Mk.2a '02 pre godinu i po je bio 5200e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pad kreditne traznje nije uzrok vec posledica ;)

Inace, to u svakom slucaju ne moze biti uzrok, ako sagledas sledece cinjenice:

- polovnjaci se uglavnom kupuju za kesh

- novi automobili se kupuju uglavnom na kredite i lizinge

- opala prodaja polovnjaka

- porasla prodaja novih automobila

Share this post


Link to post
Share on other sites

da pa to i jeste paradoks u sveopštoj svetskoj krizi srbi povećavaju kupovinu novih kola na kredu i lizing ...

a od nekretnina i polovnjaka kojima su extra pale cene beže ko ludi ...

od ukupno pet potencijalnih kupaca koji su me zvali za kola 4 je htelo neku zamenu , doplatu itd... :turned::stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a evo baš popodne videh da mi je otišao glavni razlog za prodaju mog autića : :crybaby::(:cry:

aV1v3eHr.jpg

Pq1VuK4r.jpg

gx1KJB5S.jpg

PUNTO 1.3 MTJ 2005- jun, VAN , napukla šoferka, sjebana lamela, sedište iscepano, tepih u očajnom stanju, ali inače extra očuvan neudaran, motorče extra 110 kkm + nov akumulator i gume 2008 pireli ... - oglašen na 3500 eur, ali verujem da je otišao za manje, a uskoro će se pojaviti na nekom drugom manjem placu u putničkoj verziji i sa cenom većom za 1200-1500 eur !!! sigurno ... :welcome:

jedino mi nije jasno ko ga uze kad niko ništa ne kupuje !!! ( možda se našao neki optimista kao ja pre par meseci ...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tacno da se ne kupuje i prodaje, samo je pitanje koju cenu staviš. Ja sam za mog ex-vana stavio realnu cenu i drugi koji je došao da ga vidi je dao pare i odvezao auto. Ako neko misli da za 1.9D ex-vana (kakav god da je) može da dobije 4500€ naravno da će da priča kako se ništa ne prodaje. Inače onaj MJet za 3500e je verovatno bez carine i PDV-a..., da mu se kupi enterijer i stakla+uradi lamela, poliranje i eto njega za 5800€ na nekom placu :question:

Baš sam se šunjao po placevima. Za 5k € može da se uzme na ime dobar '04 '3v beli MJet, putnički sa klimom, centralnom, ABS-om... 150k km, malo da se čovek cenka i sve ukupno da ga izađe 5, sa registracijom... Bio je jedan '04 5v Mjet 170k km Dynamic (nigde iscepan i očešan) za 4800€ na ime. Inače sam se raspitao, bela farba se ne spira sa kola ako padne kiša :thumbsup:

Onda ode čovek na halooglase i pogleda cene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj teget punto VAN je oglašen 3500, a otišao je za 3300 eur sa carinom i PDV - to je sigurno !!! :wallbash:

naravno ništa od opreme nije imao osim ABS ...

coo- za koliko je realno otišao tvoj 1.9d i koje je god ??? :question:

manf- neverovatno koliko stilu padaju cene i upravu si da je za oko 5800 bolje uzeti stila nego punta ... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes', ali kakav. Bolje dobar Punto nego krš od Stila, ili bilo kog drugog auta iste ili više klase, uostalom. U principu što gori veći auto kupiš, više si se upropastio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam mog punta platio 5200e, ne znam koliko ima otkad sam ga kupio par meseci. Znaci 1.3 MultiJet 2005 god, el podizaci, klima, abs, servo, fabricka muzika sa cd, centralna brava, daljinsko zakljucavanje, podesavanje farova po visini, i nije bio van, uradjen veliki servis, stavljene sve 4 nove gume nov akomulator itd. Mogao sam da dam jos malo para i da uzmem stila, ali koliko bi mi jos para trebalo da tog stila dovedem u pravo stanje za voznju e to je vec pitanje za razmisljanje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko neki sajt gde su moze videti ponuda polovnih vozila u Italiji?

Znaci, kao mobile.de, ali za Italiju?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš autoscout24. com ; pa izabereš zemlju: italija, ovaj je na engleskom i hrvatskom pa je najlakši za snalaženje

( ako ga već koristiš odaberi opciju eng, a ne cro jer ako izabereš cro- nikada neće napraviti srb verziju ....)

ima ih još ali su 99% na italijanskom- meni nepoznatom jeziku....:

www.car4you.quattroruote.it

www.autoshopping.it

www.auto.corriere.it

www.mondomotori.com

Francuska:

www.lacentrale.fr

www. autocadre.com

www. autoreflex.com

www. automarche.fr

Nemačka:

www.webauto.de

www.gabrauchtwagen-welt.de

www.pkw.de

www.autoguide.de

www.automobile.de

Engleska:

www.autotrader.co.uk

www.motors.co.uk

www.usedcartrader.co.uk

www.autoweb.co.uk

www.exchangeandmart.co.uk

SREĆNO !!!! :welcome: :welcome: :thumbsup::thumbup: :thumbup:

Edited by KGB

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Italiji nećeš naći Punta ispod 100k km, a kod nas iznad 100k km. Ili smo ih sve pokupovali ili nešto ne štima :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kriza u prodaji polovnjaka ??? :

evo pojavio se onaj Teget na drugom placu u NS cena 4100 eur, ja zvao lik ništa nije pppravio osim što je ubacio enterijer ... i povećao cenu za dobrih 800-900 eur - prošle godine tražio bi 1500 više... :thumbdown:

PUNTO 1.3 MTJ 2005- jun, VAN , napukla šoferka, sjebana lamela, sedište iscepano, tepih u očajnom stanju, ali inače extra očuvan neudaran, motorče extra 110 kkm + nov akumulator i gume 2008 pireli ... - oglašen na 3500 eur, ali verujem da je otišao za manje, a uskoro će se pojaviti na nekom drugom manjem placu u putničkoj verziji i sa cenom većom za 1200-1500 eur !!! sigurno ...

primer 2:

prolazim pored metroa i svratim na plac Welt auta, jer sam ugledao flotu VW Pola 1.2 htp 3v 2006 srebrni metalik VAN

računam cifre oko 4 kad svima između 6500-7500eur, a na satu 130-160kkm !!! :fish::thumbdown:

oni stvarno misle da ti auti vrede toliko - a što je najgore prodaće ih vrlo brzo po tim cenama :realmad::wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo sto ne vrede toliko, nego moj ortak se zeznuo i presao sa Punta Mjet na Polo-a i smorio se. Kad god se vidimo zali se i kuka za Puntom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nek proda polo pa nek se vrati na punta, a nesto slicno je i moj drug uradio, uzeo korsu umesto Stila i smorio se a jos je bila skuplja od stila sa mnogo manje opreme, naravno i mnogo manji auto prosto neverovatno sta je covek uradio a lepo sam mu govorio dok se razmisljao da listilo ili korsa ja mu kazem stilo ali ne on nece da me slusa i sad zali sto je kupio onu kantu, ali ko mu kriv kad ne slusa sta mu pametniji pricaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni OVAJ Stilo izgleda sasvim ok a možda bi i cena mogla da se spusti malo :)

Bio je i jedan Abarth sa crnim zadnjim svetlima, veoma lep ali je prodat...

Evo još jedan NOVI OGLAS, e što nemam sad toliko keša... mada kilometraža je izgleda fejk!

Našao sam ovog abarta što mi se svideo, jedina mana mu je registracija, mora da košta baš-baš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj sto je "novi oglas", taj je kod mene na Bezanijskoj Kosi, fino izgleda, spolja, cena mu je OK, kakv je motor to ne znam, a za kilometrazu mislim da nedostaje 1 ispred ove cifre ali to i nije toliko bitno ako je motor dobro odrzavan.

Zanimljiva ponuda vredi proveriti ko je zainteresovan za tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'oće li to uskoro džaba da ih dele? Samo su još JTD sa 3v koliko - toliko na ceni, sve ostalo je budzašto. Je'l vrede uopšte ti automobili čemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...