Jump to content
FAS Goran
obelix

Fiat/Lancia polovnjaci / uvoz iz inostranstva

Recommended Posts

Carine na automobile vise nece vise biti, ako je vest tacna...Verovatno se odnosi samo na automobile iz EU?

http://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/aktuelno/ukida-se-carina-na-uvoz-automobila.php

 

@jolepenac: izjava da je roba/ auto poreklom iz EU moze da prodje, dovoljno je da na fakturi prodavca postoji izjava (ona je dovoljna za robu do 6000 EUR). Kvaka je da je takva faktura izvozno ocarinjena prilikom izlaska robe iz EU, kao i da izvoznik mora da dokaze EU poreklo robe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da dokažem eu poreklo robe ako nemam eur1, jedino izjavom na fakturi.Gde da ocarinim fakturu jel to rade carinici prilikom dolaska na granicu a predhodno da mi srede papire špediteri.

Najgore što sam zvao i špeditera i on mi rekao isto kao i carinici da mi treba taj eur 1.

A šta je sa tom export deklaracijom jel se ona overava na carini u Nemačkoj? i jel je ona obavezna, bez obzira ako ne uspem da dobijem eur 1 , zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jolepenac, ne znam jesi li zavrsio posao oko uvoza, ali ako jesi, javi kako je sve proslo

Ako nisi, gde je zapelo? Jesi platio punu stopu carine ili si izboksovao izjavu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem uskoro za Bugarsku, zanima me da li znate neki sajt za prodaju autodelova ili tome slicno mozda nadjem neke jeftinije delove, da se proberu za mog puntica ? :) Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, hteo bih za majku da uvezem neki manji auto, tipa Punto ili neku manju Lanciu. Vidim da ih u inostranstvu ima i do 400-500€ euro3, mala kubikaza sto mi odgovara. E sad, neka mi neko ko radi sa time, i ko ima iskustva, da mi iz prve ruke kaze sta sve treba da uradim, sta mi je sve potrebno od papira, i kako ide ceo taj postupak.Treba mi kako je trenutno stanje a ne kako je bilo nekada. Auto mi ne treba za prodaju nego za majku i ne interesuje me da prodajem automobile. I da li se to isplati na kraju krajeva? Znaci interesuje me postupak u 2016 godini, sa svim novinama koje vaze za uvoz, i kakav auto treba da gledam, saveti i sve ostalo, inace ne znam ama bas nista o svemu tome, tako da svaka informacija bi mi dobro dosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko-za takav auto kakav tražiš mnogo je lakše naći ga ovde. Placevi su puni,a i dosta ima fiz lica koja prodaju.

Avantura preko+ovde oko papira=mnogo muke i datih para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za takav auto je čista glupost raditi samostalno uvoz. Pronađi nešto ovde. 

 

Problem je u fiksnim troškovima koje ne možeš smanjiti, a čine ogroman procenat vrednosti automobila. Samo dovoženje auta će te izaći najmanje 300-500€ bez obzira da li ti ideš po njega ili ti ga dovoze na kamionu. Na primer, ako uzmeš auto od 500€ računaj da ćeš još 1000€ dati kroz obavezne dadžbine + PDV i još sigurno 200-300€ ono "što se izvuče iz džepa". 

 

Iscimaćeš se, potrošićeš pare, a imaćeš auto koji si mogao ovde da kupiš za 5-10 dana razgledanja bez bilo kakvog cimanja, razmišljanja, trošenja vremena na celu proceduru itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1000€ za carinu i prenos? Kako se nekom onda uopste isplati da uvozi kad auto kosta 200€... Nista onda, kupicu joj bicikl na 4 tocka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja kao  neko ko se time bavi mogu samo da zamislim u kakvom su stanju ta kola od 400-500€ a i pitanje je gde si gledao tj u kojoj drzavi s obzirom da u Nemackoj cesto stave da je auto Euro3 a u stvari je D3 a to kod nas ne prolazi.

Mora u brifu da pise slovima EURO3 i tek tad si siguran da ces moci da ga uvezes. Oni pod D3 podrazumevaju da je euro3  a po nasim standardima to nije euro3.

Svakako imas dovoz koji kosta sa putarinama i gorivom oko 350-400€ a u to nisam racunao tvoj odlazak tamo i tvoju hranu.

Zatim imas porez koji moras da uskladis sa spediterom pa  ce on biti oko 250-300€ i imas jos homologaciju od 100€ na kojoj mogu da ustanove da lije sa brojevima sve u redu a lako moze da se desi da je korozirao broj motora pa da moras da radis PUS a to ti je jos 50€ iz dzepa.

Saberi oduzmi,mislim da ti je jeftinije da  kupis ovde auto. a to sto ce neko da zaradi 200€ stavi samo sa strane jer vidi dali  se uopste vredi masirati i prelaziti nekoliko hiljada km zarad tako male ustede.

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

1000€ za carinu i prenos? Kako se nekom onda uopste isplati da uvozi kad auto kosta 200€... Nista onda, kupicu joj bicikl na 4 tocka. :)

 

Upravo ovo što Dule kaže. Samo dovoženje će te koštati 500-600€ (verovatno i više) ukoliko imaš sve unapred detaljno pripremljeno (a u 99% slučajeva nećeš imati). Špediter za carinjenje uzima 150-200€, AMSS je oko 100€. Dok kupiš sendivč, deci čokoladu hiljadarka prolete. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ko gledao italijanske auto oglase? Ja sam naleteo na www.caraffinity.it i ima automobila sa ne tako velikom km, privatni vlasnici. Interesuje me ima li ko iskustva sa tim? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni deluje tako, a nekako sam više zagrejan da dovezem kola iz inostranstva nego da ovde kupujem. Gledam da uzmem neku Deltu Platinum, i već godinu dana koliko pratim oglase kod nas, pojedine stoje po više od par meseci, ili ih nema mesec dana pa se pojave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi, batalite to ako nemate iskustva. Na nos zna da izađe to samostalno uvoženje...

Dante, 20% Pdv-a na fakturnu vrednost, mada je uglavnom neće priznati, pa im je merodavna kataloška vrednost. Pa je tu Eur1 papir, da l' ga ima ili ne, pa da l' imaš povrat poreza (od fizičkog lica nemaš), pa ovo ono...

A ove privatne žabarske prodaje su posebna priča

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22.7.2016. at 5:42 PM, totti said:

 

Ma ljudi, batalite to ako nemate iskustva. Na nos zna da izađe to samostalno uvoženje...

 

Dante, 20% Pdv-a na fakturnu vrednost, mada je uglavnom neće priznati, pa im je merodavna kataloška vrednost. Pa je tu Eur1 papir, da l' ga ima ili ne, pa da l' imaš povrat poreza (od fizičkog lica nemaš), pa ovo ono... emoji37.png

A ove privatne žabarske prodaje su posebna priča emoji3.png

 

 

plasi se da ne dobije konkurenciju jbg :D uvesce vam totti auto koji su babe vozile na pijac i do groblja :D

Edited by pedja punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa voze babe i skupa auta hahaha ulickano je to sve kod njega  kao kod svih ;) a sto se tice ceni za punta carina sve oko papira da uradis je 500 eura ja sam pitao i imam drugara carinika cist primer nasao sam punta 2005 godiste za 900 eura sa 120 000 km servisna sve sve.fin auto 5 vr. carina i papiri su  500 put oko 250 300  neka je i 500 eura put a nema trika da potrosis s puntom toliko .pa neka te i izadje vise para nego ovde al bar znas sta si uzeo.a da se ne isplati uvoz ne bi ga radio niko.a i moj komsija preprodavac samo prodaje puntice i Fiate i ide mu extra.

Edited by pedja punto
.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto onda ne preuzmes posao Tottiju? :D

 

Mislim kad vec znas kako sve ide i imas pouzdane automobile iz bajke, za 900e i sa 120kkm, ti bi se rasturao od posla i od para. 

 

To sto tvoj komsija prevarant prodaje samo autice koje kupi za 5oo evra, to je pokazatelj koliko je ova zemlja u k****, a ne koliko nam dobro ide ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...