Jump to content
FAS Goran
Martin

Fiat Marea - saveti, iskustva...

Recommended Posts

Pozdrav svima!!! U skorije vreme kupujem kola i definitivno sam se odlučio za Mareu u limuzinskoj varijanti.Najviše me interesuju verzije 2.0 20v i 1.9 JTD,od 2001-og godišta.Interesuje me sve u vezi ova dva modela-od održavanja do eksploatacije,cene rezervnih delova i servisa.Ako bih kupio 2.0,obavezno bih ugradio i plin.Želeo bih čuti vaša mišljenja i predloge...

Koja je cena realna za Mareu iz 2001-2002? :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

u Mareu se nerazumem, ali drugar Mik vozi takvu u karavan verziji sa JTD, a što neodgovara - ne znam- subota život itd...

strpi se odgovoriće neko ... a cene padaju žestoko mada stvarno mareu nisam zagledao pozz :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.0 20v je neuporedivo skuplji za održavanje. Ruke u servisima naročito.

JTD je, po mom mišljenju, bolja varijanta. Tačno je da su oni verovatno već dosta prešli, ali teško da su oni 2.0 20v benzinci maženi i paženi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz

Ljudi nesto sam gledao na palceviam mareice pa me zanima ili sam ja to pogresno skapirao ili postoji marea 1600k i 1600k 16v

Citao sam neke clanke i kaze da 1600k marea ima 4 ventila po cilindru tj ukupno 16v znaci da je to u principu isti motor pomoc

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja mislim da je isao samo 1.6 16V

e samo je razlika za neko trzite 103hp za neko 99hp ali sve je 1.6 16V

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bliži se trenutak kupovine. Na šta treba posebno obratiti pažnju, koje su slabe tačke ovog modela :question: :question:

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamajac i kvačilo (da ne hvata jako visoko i da se prilikom pokretanja motora i gašenja istog ne javljaju jake vibracije), prednji trap,....ovo sam napisao u žurbi, ako se setim još nečeg, javljam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam na jednu Fiat Mareu wikend za skoro dzabe pare. U pitanju je 2.0 motor 2000god stranac. Sad nigde ne mogu da iskopam da li ima euro3 motor ili ne. Za dosta tipova automobila znam kako da proverim ali za fiata stvarno ne znam. Tako da mi treba mala pomoc. Jer ako nije euro3 ne bih je uzimao. Jer i to skoro za dzabe je mnogo ako bacim u vetar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je plastična grana, moguće je da bude Euro 3, ali...to je redak slučaj. Naravno, u obzir dolazi samo ona varijanta sa 155 KS vezano za eventualnu mogućnost da je euro3.

Godište ćeš lako proveriti preko ePER-a...ali, čak i da jeste euro 3, za registraciju kod nas problem je upravo to godište, tj. ti bi morao da dokazuješ da je euro3, homologacija ili kako već to ide. Država automatski priznaje da je euro3 samo od 2001. godišta, ili mlađeg, mada znalo je da se dogodi da su i tu za neke modele zakerali...

Ako je tražena cena za nju oko 1.500 eura...moguće je da je baš ta već bila nuđena za otpade u Beogradu, jer je i ova bila 2.0, isto iz unutrašnjosti Srbije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kojih 1500e. Jos nisam lepo vidao auto jer je bio mrak. Ali planiram sutra ujutro da odem da ga pogledam i probam. I uzacu broj sasije pa da pogledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je nesigurna varijanta.Dokazivanje,ganjanje,a usput niko ti nista ne garantuje...Koliko sam ja cuo od speditera,carina priznaje od 2001-og i gotovo.Sve ostalo ti je veza i vezica

Share this post


Link to post
Share on other sites

turbine su na vecini pocrkale(bar na placevima)to im je mana obrati paznju na nju(da li baca ulje oko interkulera i sl)Ja sam zabo mareu sa ok turbinu ali mi kvacilo visoko hvata i podrhtava kad krecem sa mesta pa uskoro sledi zamena seta kvacila.

P.S.uvek se nesto potkrade i to krupno kao da je magija u pitanju gledas a ne vidis, srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrati paznju na gume, da li su napumpane, kazu da to prvo treba pogledati i kakvi su ventili :) Hehe, zezam se malo, nikad nisam imao prilike da vozim mareu, ali mi rece druk koji je ima, da je imao silnih problema sa nekim ventilom na turbini, regulatorom ili tako nesto, uglavnom znam da ga je nesto oko turbine namucilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da i trap gledaj mada ja sam radio na mojoj oko 7.000 din sve sa stabilizatorima balans stangle,ramena tj viljuske,znaci ako i malo lupka dok je probas odma im skidaj 100 evradi,ja nisam ni to ni lamelu provalio.Eto toliko o gledanju :rofl::rant::wallbash: al sredih sve pa idemo dalje :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ljudi, hvala na savetima. Za dva dana verovatno pazarim pa vam iznosim prve utiske.

Ovaj forum mi je mnogo pomogao u izboru auta.

Za par dana tu je Marea Weekend 1,9 JTD HLX.

Do sledeceg kucanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nikad vise auto sa 16v 20v ili nedaj boze 24v kao sto sam imao golfa 3 vr6. pa to je kao da se vozis na kamatu. a posto planiram u skorije vreme da se zenim mislim da bi mi ova marea lepo cucnula

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE, NI POD TACKOM RAZNO!!!

i ja trazim mareu, pa sam igrom slucaja isao da vidim i gore pomenutu... nemoj dzaba da trosis vreme da ides da je gledas... okolo lutka, a unutra u katastrofalnom stanju, motor duva...

u sustini, evo ti moji utisci od pre neki dan, kad dam gledao tu mareu....

da ti kazem da moze, ali velika je razlika na slici i kad odes da je pogledas... evo recimo ova lutka (juce je gledasmo)

kad smo dosli na plac... ma nema, lepa da lepsa ne moze biti... pragovi, 16tice felne, srebrena boja bljesti.... ma san snova... znaci da lepsu nisam video...

istera je on (da moze da joj se pridje), ja za suvozaceva vrata, ono nesto zaglavilo, nece da se otvore, kaze on (vlasnik placa) potegni malo jace slobodno... ja potegnem, tapacirung odvaljen do pola vrata! da se srediti (veli on....) donese neki aukumulator, jedva je upali, motor skace, oce da iskoci.... ma to ti je normalno, dizel je to... opet veli on... prodjem s vozaceve strane, podizac za vozacevo staklo ne radi, a za suvozacevo nema prekidaca, ima rupa... pogledam suvozaceva vrata, prekidac ima, al ne radi... sta je rekoh ovo?! ma nista strasno, ima spojcic negde, to ti elekticar namesti za 2 min... pride primecujem instalaciju za pojacalo koje svojevremeno bejase u gepeku, lik je ladno isekao tepih pored vozacevog sedista i tutnuo kablove unutra....

Ma nemas sta da brines, auto je u extra stanju, vidi se odrzavan, ma to vozila zena u italiji... malo presla (na satu pise 269000) a kilometrazu sam ja digao zbog carine al nisam stigao da vratim, bio na odmoru... malo ja zagledao okolo, vidim ofarbana... veli on, ma to ti je prva boja, nije lupana, nema greske, veruj mi auto je fenomenalan za ove pare, neces naci bolju, motor u extra stanju, fenomenalan... pritom primecujem levi far noviji od desnog, vezni lim (onaj iznad farova vidno ispravljan, hladnjak nije ravan nego polukruzan...

zadnja cena 3000 i ni dinara nize...

taman se motor malo ugrejao, izvucemo merac, kad ono, k'o da je na ventilator spojeno, duva kosava odozdo!!! veli on, pa jbte, jtd je to, mora da duvka malo, nije to nista kazem ti presla 160 'iljada... probamo odvrnuti cep - nemoguca misija... ode on, donese cekic i srafciger, opali par puta al' bezuspesno... kaze zapeklo je to nista strasno ( je*o mater, nije zapeklo, nego je zavarilo :) )

pored nje parkirana Brava 2002 god jtd, pitamo za nju... kad odjednom, desava se neverovatna promena (k'o kad erik pojede bananu)! :)

ovo je pravi auto, ovo preporucujem samo prijateljima i familiji, ono, ona, tamo marea, ono je kriv qrac, nista ne valja, ovo je pravi auto, gledaj ga, exra stanje, prva boja, klima radi, podizaci, si vid'o gepek, za malo vecio nego na onom sr*nju od maree, ako je ne prodaju felne nista je nece prodati, kud je i uze....

pruzimo mi njemu po ruku i tutanj kuci! ebem ti i auto placeve i onog ko ih izmisli! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamalo ali zamalo da odem da je kupim rodjace. znas koliko sam se nalozio da neverujes. bruka nasta lici auto mnogo je dobra. e fala ti ko bratu. sad u nove pobede juri drugu :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...