Jump to content
FAS Goran
Martin

Fiat Marea - saveti, iskustva...

Recommended Posts

preporuka:

marea 1,6 16v benzinjara limunzina. najmanje 150.000 na cajgeru.

nezajebljiv motor jeftina ugradnja plina pa da se vozis jeftinije nego sa dizelom, nema sanse da je bio company car...

karavani su najcesce presli 300.000 ili vise a svima je kad odes da pogledas auto kilometraza oko 100.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedne 2001 1,6 16V iz Nemacke koja ce uskoro biti u prodaji. A ima 170k km i unutra je,kao i spolja,jako lepo sacuvana.

bqsli.jpg

bqzPJ.jpg

I za razliku od vecine,sem sto je iz Nemacke,ima i sva tri kljuca tj.dvaplava i jedan crveni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj stanje enterijera, tu se najbolje vidi prava kilometraza. takodje, ako je redovno odrzavana, motor ce biti 100% ispravan na toj kilometrazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maree je takav automobil, takvih linija, da vrlo lako možeš videti da li je bilo havarija ili ne.

Što se tiče enterijera, i tu su stvari vrlo jasne. Moj auto je prešao 200 000 km i jedino se vozačevo sedište do sada malo klimavo. Inače, sve ostalo je na svom mestu - sedište suvozača, zadnja klupa, tapaciri, tabla.... ). Što se tiče trapa, na njemu su još uvek fabrički delovi.

Viđao sam svakakve Maree, i bilo je svakakvih....da ne pričam o jednoj sa "160000" km, JTD. Samo sam prišao prodavcu i rekao : "Druže, nemoj da se ljutiš, ali ovaj auto je prešao bar 300 000 km. Kako? :question: Ajde, da ti pokažem svoju sa 200 000 km!" :harhar:

Dosta zavisi od stanja, kako je održavan, vožen.....

Želi da kažem, ako te automobili bar malo interesuju i razumeš se u neke stvari (vezni lim, zazori između elemenata karoserije, trap, niajnse boje, rad motora....), lako ćeš provaliti sa čime imaš posla.

Marea koju je Dule pokazao, npr, nije loša. Na slikama deluje zaista dobro, što se tiče limarije. Još ako je održavana kako treba, mislim da može biti dobra kupovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan lep primerak,bar tako izgleda spolja,Maree karavan,u Zarkovu,mali autoplac,odmah posle trznog centra Titatnik,u centru Zarkova,a pre nadvoznjaka koji vodi za Bele vode.

Napominjem da sam auto povrsno video,u prolazu,par puta,pa ako buduce kupce put navede na tu stranu,nek je pretresu :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to ne bih kupovao.Taj motor je malko prevelik za mareu.Premalo motornog prostora(slabije hladjenje,brze stradaju gumena creva,poprilicno posla kad je veliki servis na redu),pretezak motor za njen trap.Na kappi je ok,ali ovde trt.Na stranu sto covek napisao board kompjuter,a nije ni prisla tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo mi jedna stvar nije jasna. kako to da sam naso fiat stilo za 3200 a ne mogu da nadjem mareu ispod 3500? i na sta lici taj stilo kad kosta toliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je to sto trazis za 3 somica, stilo za te pare mora da je karakondzula neka, maree su sad u deficitu a pokazale su se kao veoma zahvalne "radne masine" ;)

edit: ova sa linka, ako ima asr i esp, alal mu racq :wallbash:

Edited by Blackshadow

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nacicu ja nesto sto valja pa makar crko

imam par likova koji dovoze kola iz italije al im nesto bas i neverujem mnogo

na kraju cu da popizdim i da kupim tog stila od 3500 saoma

pa kad bude nesto prvi put crklo oticicu kod tog sto mi ga je prodao i razbicu mu glavu

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako prodavac bude jaci od tebe? ;)

I da li mislis da znaju bas svaku sitnicu o autu koji nisu vozili nego ga samo preprodaju?

Za Stila od 3.5 hiljade nemas pravo da se ljutis, umesto prodavca cena govori u kakvom je stanju auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Stila od 3.5 hiljade nemas pravo da se ljutis, umesto prodavca cena govori u kakvom je stanju auto.

:yes:yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije lose, pod uslovom da imas logistiku gore i da ne kupujes auto na brzinu. Verovatno je teze da npr. proveris auto kod nekog majstora. Mislim da si dosta nestrpljiv i da je bolje da sacekas da se pojavi nesto iznenada i tada odreagujes. Moj matori je imao u planu kupovinu nekog auta ali nismo aktivno gledali. Onda je kolega sa foruma prodavao svoju Mareu i dogovorili smo se malte ne za jedan dan. Druge nismo ni gledali jer smo znali istoriju auta, gde je i kako odrzavan. O tome ti pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...