Jump to content
FAS Goran
Martin

Fiat Marea - saveti, iskustva...

Recommended Posts

Hvala na korisnim informacijama Igore. Da li postoji još nešto na šta posebno treba da se obrati pažnja ili je to to?

Pomenuo sam da se dok sam ga provozao pri većem usponu u par navrata začulo blago pištanje, da se tako izrazim, što je verovatno u vezi sa nekim kaišem i verovatno takodje ne mora da bude znak da je nešto zrelo za zamenu?

Jer po servisnoj knjižici u kojoj je sve uredno vodjeno od kada je auto u Srbiji, njemu je do velikog servisa ostalo još oko 30 000 km, a na poslednjem su zamenjeni svi kaiševi (set zupčastog kaiša, kanalni kaiš i njegovi ležajevi), filteri i pumpa za vodu, ako se dobro sećam.

Edited by Djape Corleone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naj krace  sto mogu da ti dam odgovore na sva pitanja i nedoumice .9 g. je kod mene  2 kuplunga(jos uvek fabricki zamajac),1x viljuske 2x spone ,1 stelovan trap.I :unworthy:  sve to na taksi voznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naj krace  sto mogu da ti dam odgovore na sva pitanja i nedoumice .9 g. je kod mene  2 kuplunga(jos uvek fabricki zamajac),1x viljuske 2x spone ,1 stelovan trap.I :unworthy:  sve to na taksi voznju.

Ja posle svega što sam pročitao i čuo o ovom autu, nisam ni sumnjao u njegov kvalitet, samo jednostavno njegova tvrdoća u vožnji me je bacila u sumnju kada sam ga vozio i to me je odvratilo od kupovine, jer prosto nije ono na šta sam ja do sada navikao. Ali svaki auto mora da ima neku vrlinu i neku manu, toga sam svestan i svakako da je motor najbitnija stavka. Ali uveriću se i doneti konačnu odluku kada provozam barem još jednu. :)

Hvala na pomoći.

Ako budes dolazio na skup najavi pa cu videti da dodjem sa Mareom da je probas.

Važi hoću, obavezno ću najaviti ako budem u prilici da dodjem. Hvala na tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije svaki auto isti u voznji. Neki je tvrdji, neki udobniji, razlikuju se svi. Italijani vaze za generalno tvrdje automobile, dok moj stilo npr pliva ali zbog losih prednjih amortizera :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno mi je to sada i iz dana u dan znam po malo više o ovom autu, tako da ću lakše da donesem odluku. Ali svakako neću žuriti, sačekaću dok se u potpunosti ne uverim da je pravi izbor za mene. I čekam još komentara i sugestija, ako ih bude naravno. Hvala svima mnogo na dragocenim savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda poprilično solidno... :unworthy:

...mada bih joj dodao još bar 50k km zbog stanja sedalnog dela sedišta. Štof je očuvan, ali su sunđeri baš propali (što se rešava bez problema, ali smatram da bi trebali izgledati daleko očuvanije, za pređenih 190000 km).

 

Gledao sam dva auta na tom placu (Marea i Mondeo) i oba su bili u odličnom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam priliku kupiti mareu 2.0 20v 155ks za male pare,stranac,fali joj sajba i zadnje bocno staklo,branik farovi i blatobran,covjek je cijeni 250eura,sta vi mislite da li se isplati?Motor ispravan.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soferka je 70ev, bocno staklo oko 20ev, farovi 50ev, branik oko 30ev... + carina, registracija itd....

Ne znam bas dal se isplati, jer taj auto u dobrom stanju, bez plina, ne vredi vise od 1400evra, po mom misljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjač, glavu motora, to što je ostalo od karoserije možeš prodati bar za 300 eura preko Pik.ba ako imaš vremena da se smaraš.
Na sitne gluposti iz enterijera, ako je očuvan, možeš uzeti još novca.
Još imaš i sedišta, tablu, radio, modul klime.

Svakako vredi te pare ali ne očekuj da zaradiš 1000e od nje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Nov sam na ovom forumu, i nadam se da cu dobiti korisne i iskrene sugestije.....  :thumbsup:  Treba da pazarim drugi auto, i nesto razmisaljm o marei 1.9 JTD karavan. Inace nemam nikakva skustva sa fiat vozilima. Pa bih odmah da pitam kakva je njegova pouzdanost i koliko je skup ili jeftin za odrzavanje. A opet sa druge strane me buni to sto cene ponudjenih primeraka i nisu jake, vidim da je neka srednja cena otprilike 2000 eura..... HVALA svima unapred..... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar i izdrzljiv auto, samo je tesko naci ocuvan primerak a da nije bio na taxiju ili da nije koriscen kao radna masina. E sad, u vezi troskova odrzavanja to je relativno, po meni nije skupa za odrzavanje, sve zavisi sta si do sada vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek vozim skodu fabiju 1.4 mpi 16v.  Ali zbog prosirenja porodice treba mi veci auto, pa razmisljam da pazarim mareu karavan JTD. Najvise sm se za nju odlucio zbog njene cene prilikom kupovine a i vidim da se bas dosta vozi. A i ja bas nesto nemam iskustva ni sa dizelima a po najmanje sa fiatovim vozilima .   :question:  Vozio sam se par puta u marei JTD i svidja mi se kako ide, i uopste kako seponasa na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...