Jump to content
FAS Goran
Martin

Fiat Marea - saveti, iskustva...

Recommended Posts

ma taj oglas i cena su od pre godinu ipo dana,tad je to bilo realno.Pozdrav

prodao sam je za 2.000€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada nadjes stanicu koju hoces da memorises, samo duze drzi jedan od brojeva na koji memorises i to ti je to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Marea vozilo 2001 godiste. Interesuju me "slabe tacke" istog. Gde se mogu nabaviti povoljni rezervni delovi u Novom Sadu ili Srbiji?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš čitati teme na forumu i oko modela Bravo/a 1.6, ista je stvar. Generalno, gledaš oko limarije i trapova isto kao i na bilo kom drugom polovnom autu.

Cene održavanja možeš pogledati kad klikneš gore na vrhu strane na sličicu AP Sporta, imaš izdvojeno po modelima pa možeš da vidiš koliko koštaju delovi za mali, veliki servis.

1.6 16v je nešto najbolje od Fiatovih benzinaca koji su ikada napravljeni. Po gradskoj vožnju u Beogradu oni piju po 10, 11 litara. Dakle, nisu među najštedljivijima po tom pitanju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenjeni forumasi. 

Naleteo sam na jednu mareu benzin 2.0 sa gasom karavan pa  me interesuje kakav je to auto sto se servisa tice. Negde sam procitao da se kod velikog servisa valjda vadi ceo motor. 

Zahvalan ZOM.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna kako se radi ne vadi motor. Da je posao veliki jeste. Delovi za servis su prosecne cene osim izuzetka spranera PK remena koji se krece od 6000-12000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aa15.jpg

http://www.polovniau...rea_19_jtd_hlx/

Šta mislite o ovom? meni iskreno ove felne ne trebaju on je hlx u full-u je e sad zanima me da lije ovo fabricki siber ili je ugradjivan.I ako mozete da mi pojasnite ova dva pojma nisam bas siguran sta znaci "Child Lock" i "Webasto" ? :D

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4229551/fiat_marea_19_jtd/

 

mareja.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari sta mislite o ovoj Marei??

http://www.polovniautomobili.com/oglas4290652/fiat_marea_16_16v/

hdc8.jpg

gledao je zet i kaze da je prelep, sve je utegnuto i tako to. 

Nije vozio, neregistrovana je

Cini mi se da oznaka opreme sa gepeka ne podudara sa onim sto ima u kabini, (u kabini ima mnogo vise od onoga sto ide u SX verziju- bar kolko ja znam)

Bila je vec na oglasima, ali sa alufelnama i cenom 1650e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utisak sa oglasa + zetov izvestaj = mozda jeste dobra prilika.

Paket je SX St.Moritz pa Mislim da je oprema u redu, obzirom da je tu sto sta islo, al uz doplatu.
50€ ce skinuti sigurno. Ako skine 100€ mislim da je to vec prilicno povoljno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod nas u cg su ova kola bas bas jeftina... oupste nisu na cijenu... gledam prije neki dan oglas 1300e marea 1.9 dizel top top ocuvana, registrovana, godiste oko 2000-og... dje ces bolji auto za te pare?
tek benzinci se biraju za do 800e... ja tvrdim da za te pare ne mozes da kupis ljepsi auto koji se fino vozi, fino ide, trosi kao svaki benzinac tih kubikaza... 
ja imam mareu sa tim 1.6 motorom... za 90.000 km ovo su bila ulaganja:

druga glava motora 150e + 50e da se odradi na strug i stelovanje ventila + veliki servis je odradjen kad ce crkla glava, znam da me je ispalo oko 400e sa rukama
solje amortizera prednje
2 zadnja kociona cilindra
pakne za prednje kocnice i diskovi
gurtne
alanser
mazetne 

sad bi trebalo da se zamijene opet solje amortizera prednje i zadnje, osim toga auto je totalno ok...

ja mislim da je to to...
auto je cukan 2 puta ali to necu da racunam naravno... sad cekam da dobijem neke pare od osiguranja i da je sredim sve te sitnice sto joj fale...
ko god razmislja o kupovini maree/brava/brave sa 1.6 16v motorom to je najbolja kupovina za te pare sto se moze uzet danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Zovem se Pedja, i planiram za neko vreme da kupim Fiat Mareu. Odlucio sam da to bude 1.6 16v karavan verzija.

Potreban mi je savet, prilikom kupovine na sta treba da obratim pažnju, šta treba da pogledam....

Gledajući ovako na oglasma sve izgledaju (skoro sve, koje sam ja odabrao) lepo, uglancane, lepo stoje, motor opran. Prosto ko da nemaju nikakvu zamerku, nego sedni i vozi. Znam da kilometraža nije nikakvo merilo.

Naravno kada bih kupio nesto, odmah bi uradio veliki servis, jer se zna da i servisne knjizice laziraju.

Unapred hvala :fun:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve isto sto bi gleda  na neki drugi auto, bitno je da ne cukaju trapovi, da ne cuka nista u masinu, menjac da se fino salta... provjeri svu elektroniku radi li, provjeri ulje kakvo je i fali li ga da vidis neku jasniju sliku kako je odrzavan taj auto... takodje + im je da imaju farove sa socivima jer kad vidis mareu sa farovima od brava/brave znaj da je taj auto udaran pa su vlasnici stavili far od brava/brave jer je jeftiniji ili jednostavno nisu mogli nac nidje farove od maree...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raso, u zavisnosti od opreme - i Maree su imale klasične farove. Npr, SX (ili najniži) nivo opreme.  :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...