Jump to content
FAS Goran
LanciaFreak

Lancia Lybra - multimediale, AUX

Recommended Posts

Video sam da da se dosta pricalo o muzici u lybri zbog fabrickog kasetasa sto je apsurd pored sve te tehnologije ( dobro gramofon da nisu stavili)

evo ovako malo sam jurio na netu i pored ponudjenih opcija koje ovde pominjete postoji jos jedna , nesto skuplja ali svakao kvalitetnija , to je Loudlinkov be 2660 cd emulator (racunar u lybri ga registuruje kao cd player ,kad ono u stvari ...) takodje se montira u gepeku veoma jednostavno , cita mp3 u punom kvalitetu kao i druge audio zapise MPEG 1.0 & 2.0 audio layer III (CBR, VBR, ABR) 8Kbit/s - 320 Kbit/s i radi na sd karticu (do 8 gb ) ostaju vam komande na volanu upravljanje preko lcd ekrana i sve cari "bose" ozvucenja u pravom ruhu .Niste ograniceni menjanjem diskova preskakanjem na rupama i sl....

sajt na kome to mozete pogledati je:

http://loudlink.eu/webshop/loudlink-for-la...smnav-p-38.html

 

a evo i klipa sa you tube a kako to funkcionise u alfi 166 mada je povezivanje prakticno isto

 

 

uredjaj kosta 168 eura bez postarine ( znam,znam mnogo je kume u odnosu na fm transmiter od dve crvene ali nasao sam na netu to pa da podelim impresije i sa vama )

pozdrav Freak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, a može i bioskop!. Pogledaj na youtube-u otkucaj lancia Lybra multimediale.... Voziš i gledaš film... Divota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji i jednostavnije resenje, ima ga kod nas da se kupi, zove se "X Car link", povezuje se umesto sharzera i sve komande ostaju iste jer se fabricka muzika ne dira. koliko ja znam kadi na SD kartice i USB memoriju

btw i kosta malo manje, zapravo duplo

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ja imam bas taj Loudlink u Lybri i to onaj koji ima i AUX opciju. Zakacio sam ga umesto CD sarzera, ubacio memorijsku karticu i uzivancija.

CD sarzer sada samo zauzima mesto kao neki muzejski eksponat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ pa ako radi i ne treba ti ja bih bio zainteresovan da ga kupim kao neko prelazno resenje jer imam izvedene sve kablove do gepeka tj imala je moja lybra cd sarzer al mi je prodavac skinuo kad mi je prodao auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da li je to ovo, u svakom slucaju raspitaj se kod njih. Ako nije to mozda mogu da naprave/nabave

http://www.kanibal.c...=1&pid=30210026

Ne znam sta pise na tvom linku sa ebay, ali mislim da taj kabl odgovara samo za aftermarket Blaupunkt uredjaje. Raspitaj se ako se ne javi neko ovde u medjuvremenu i da precizniji odgovor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da li je to ovo, u svakom slucaju raspitaj se kod njih. Ako nije to mozda mogu da naprave/nabave

http://www.kanibal.c...=1&pid=30210026

Ne znam sta pise na tvom linku sa ebay, ali mislim da taj kabl odgovara samo za aftermarket Blaupunkt uredjaje. Raspitaj se ako se ne javi neko ovde u medjuvremenu i da precizniji odgovor :)

Ma, to je to. Ja sam prosle godine sam napravio taj kablic, mislim da sam i upustvo postavio na forumu evo ga

Dakle to radi EXTRA, a i cena od manje od 10 eura je OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav hteo bih uključiti mp3player ili mobilni na lybru. Gledao sam na nekom videu da je čovek uključio ispod volana na DIN konektor koji se spajao sa kablom od CD sarzera kabel sa bananicom i radilo mu je. 

Interesuje me da li iko zna shemu spajanja bananicom na taj DIn konektor ili tačnije koje su tri nožice na toj 8polnoj utičnici za Levi desni kanal odnosno koja je zajednicka. Pa da napravim taj kabel.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gvantanamo

 

Mislim da ne može direktno, ali postoji uređaj -CD emulator koji se povezuje na taj kabl. Na njega možeš povezadi USB disk, SD karticu ili 3,5mm a ima i bluetooth podrška. Ako hoćeš čist line in ulaz, to postoji na zadnjem delu radija, ali proveri prvo da li je to samo na NAVI uređaju ili postoji i na običnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gvantanamo

 

Pogledaj ovu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/47638-aux-za-lybru/

 

Slobodno prvo pogledaj da li se već pisalo o onome što te zanima. Tako najbrže saznaš odgovor, a upravo želiš da najbrže saznaš. Teeeeško je moguće da imaš Lybru na kojoj hoćeš da uradiš nešto što se niko nikada nije setio pre tebe...pa da zato onda moraš svaki put da otvaraš novu temu. ;):) Ako nećeš da kucaš gore desno u polje za pretragu, možeš i preko Googla. Uvek ukucaš ovo: 

 

Quote

site:fiat-lancia.org.rs

 

...kako bi Google znao da ne pretražuje ceo internet, nego samo ovaj Forum...i onda posle tog kucaš koji god pojam te zanima, npr.:

 

Quote

site:fiat-lancia.org.rs Lybra aux uređaj

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima,jel ima neko sacuvano Gajino upustvo za pravljenje Aux-a za Lybru.Trazim vec danima al mi nesto ne ide.Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...