Jump to content
FAS Goran
MilosLB

Potreban limar - iskustva

Recommended Posts

Nije puno 50 evra, ali da se uradi kako treba, nekada sam mislio da su dobre zarade limarima-farbarima ali nije to bas tako, treba da kupi sav materijal, pa ako omasi boju pa radi ponovo tad vec radi bez zarade......

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala svima na odgovorima do sada. Znači 50e za gepek je ok cena za fleku. A što se tiče ovog drugog - ruba, da li je ok poliranje za 20e i mislite da može da sredi problem? I ako ima neka preporuka za limara - kvalitet na prvom mestu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od celog Beograda meni su sa vise strana preporucivali lika u Putincima tako da sam odvezao auto njemu i sad cekam da vidim kako radi ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj pa javi kako je uradio. Ja sam promenio 5 farbara i nikad nisam bio skroz zadovoljan. Moja filozofija je, bolje i da platim vise i da to bude dobro uradjeno nego da ustedim 20-30e, a da ne budem zadovoljan, to su onda bacene pare

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio preporuku za njega sa tri potpuno različite strane takod a sam prvo otišao tamo. Čovek ima nekoliko radionica... jednu za sitne havarije, jednu za rasklapanje, jednu sa panterom, komoru za farbanje itd... radi ozbiljnije automobile, a cene su skroz ok... 50-60€ je "po komadu", ravni branici su ~40€, pragovi čini mi se isto 40€ itd... limarski radovi su isto ok... meni za jedno krilo blago uvaljeno računa 20€ za ispravljanje... 

 

Nadam se da će u utorak ili sredu završiti pa ću napisati utiske ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ja zovem branike koji nemaju mnogo "šara" (najčešće zadnji branici) već su jednostavni za pripremu i farbanje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj pa javi kako je uradio. Ja sam promenio 5 farbara i nikad nisam bio skroz zadovoljan. Moja filozofija je, bolje i da platim vise i da to bude dobro uradjeno nego da ustedim 20-30e, a da ne budem zadovoljan, to su onda bacene pare

Ja sam hteo letos da sam budem farbar, pa sam sam radio branike, pa sad kad ga pogledam, dođe mi da ga odvezem kod nekog ko se razume, i da mu platim da ih ofarba lepo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, evo samo da javim kako je ispalo nakon sređivanja :

 

DSCF4907.jpg

 

Uradio mi čovek za 1000 dinara. Auto servis Vidikovac - odmah pored Mikija i TIM servisa. Pri čemu mi je uradio bar dva puta više nego što sam tražio, ispolirao mi je i cela vrata i prednja i zadnja- ne znam dal zato što je bio raspoložen ili zato što sam bio prvi put kod njega, ali eto... Ja zadovoljan, do daljnjeg ima moju preporuku

Edited by pajke011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj pa javi kako je uradio. Ja sam promenio 5 farbara i nikad nisam bio skroz zadovoljan. Moja filozofija je, bolje i da platim vise i da to bude dobro uradjeno nego da ustedim 20-30e, a da ne budem zadovoljan, to su onda bacene pare

 

 

Moj utisak je da ću od sada (ne daj Bože da zatreba :) ) raditi kod njega. 

 

Već sam ga preporučio drugarima koji će uskoro ići kod njega na rad. 

 

Jednostavno stvarno odlično odrađeno. Nema onih gluposti da ne ispolira lepo, da ne ofrarba neki deo oko ili ispod vrata koji se ne vidi... ne znam šta još da kažem, ako hoćeš možemo se iskombinovati pa da vidiš. 

 

Da pomenem za one koji ne znaju: rađeni su pragovi sa obe strane, zadnje krilo je bilo udareno pa je bilo limarskog posla, a prednje krilo i prednja i zadnja vrata su bili očešani celom dužinom pa je to malo dorađeno i ofarbano. Takođe i zadnji branik je farban ceo jer je imao neke razderotine pozadi od utovara nekih daski u gepek, a i neka žabica je bila pukla kad je udareno zadnje krilo. 

 

 

Kome treba, čovek se zove Dragan, broj telefona je 065 8400 480, nalazi se u Putincima. 

 

Dakle, radi SVE. Limariju, havarije, ima panter i naravno farbanje u komori. Ima dosta ljudi kod kojih nabavlja delove tako da generalno ne morate ni o tome razmišljati ukoliko dođe do toga da nešto zatreba. Takođe, sarađuje sa osiguranjima bez problema tako da i na to možete računati kod njega. 

 

Predložio sam njemu i Neši da ga ubacimo u Partnere Kluba pa ćemo videti kako će ići pregovori ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas si me obradovao. Verovatno cu priusa tamo celog na farbanje. Cekam da legne neka kinta. Ovaj sto je meni radio punta, ubo nijansu super ali kad se pogleda onako iskosa kao da je malo mutno tu i ima ona pomorandzina kora kad se malo bolje pogleda. Kad se otvore vrata tamo gde su sarke sve sivo od nekog spreja, valjda od pripreme i ne moze da se skine. Da ne pricam da mi je ceo enterijer bio nenormalno prasnjav pa sam morao i dubinsko da radim... ma haos. A lik naplacuje 80e po delu i zakazuje se mesec dana unapred

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde jedino ceo auto bazdi na git :D

Pomorandzina kora navodno i treba malo da bude... Ima neko objasnjenje na kojim automobilima i zasto...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, Zanima me vase misljenje. Pre nekoliko dana desio mi se mali udes u gradu, lik mi je cuknuo leva vrata i krilo. Na kraju je naravno on ispao krv i sad idem da saniram stetu preko usiguranja. Dunav osiguranje mi je preporucilo par servisa, i to: njihov servis u  Kumodraskoj, Autkomerc asg i Merlin. Ja sam bio u autokomercu i kod Merlina, i receno mi je da vrata moraju da se menjaju (sto su mi i napisali u proceni stete), ali Merlin mi je rekao da njegovi limari mogu vrata i krilo da isprave, da mi izgituje i da prelakira (naravno da uradi da se to nista ne primećuje), a da dunavu napise da je vrata menjao i na kraju da i ja i on budemo dobri neku lovu. E sad ja stvarno ne znam sta da radim da li tako da uradim ili da menjam cela vrata, pa me zanima Vase misljenje i ako neko ima iskustva sa Merlinom. Znacilo bi mi puno. Pozdrav!!!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravi na lovu preko, menjaj vrata, sve plaća osiguranje. Original, pocinkovana... :thumbup:

 

EDIT: A, ta svoja stara ostavi njima i neka ti daju pare za njih ako ih već žele.

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to smu mi svi rekli da ne uzimam pare od osiguranja ali ovaj lik u Merlinu mi je rekao da ce on osiguranju da naplati kao da mi je menjao vrada ali ce ispraviti i izgitovadi a ovo preko sto ostane lova od osiguranja da mi da ostatak love, pa ne znam da li je bolja varijanta da menjam cela vrata ili da izgirujem i da li neko ima iskustva sa AC Merlin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam iskustva sa Dunavom i naplatom štete... Što ne oteraš u ovlašćeni? Njima je reper za cenu štete onoliko koliko ovlašćeni kaže, čini mi se ;)

Edited by profa_chb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisu mi predlozili ovlasceni nego ova tri sto sam rekao, ako bih isao u ovlascenji oda bi morao da ja pljunem kes pa da im ispostavim racun i da cekam kad ce da mi uplate....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj limar o kome sam pisao u prethodnim postovima takođe sarađuje sa Dunavom. Ako ti nije daleko čuj se sa njim šta i kako... on ima lika iz Dunava koji dolazi kod njega i sa kojim pravi procene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio u Dunav osiguranju i rekose mi da noram da cekam sudsku presudu i kao procenili mi stetu na 40.000 i pola ce da mi plate za sad a ako sudija dosudi u moju koris onda ce mi jos nadoknaditi. Okacicu kasnije slike da vidite kolika je steta....Ja misli da biuh mozda mogao da ga sredim i za manje para ali da se ne menjaju vrata nego samo da se ispegla i izgituje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...