Jump to content
FAS Goran
MilosLB

Potreban limar - iskustva

Recommended Posts

Ne bi trebao da ovo bude veliki posao za limara. Pominjali su se neki u prethodnim postovima u ovoj temi, ali ako već menjaš branik, limar će svoj deo posla lako da uradi. Bitno je samo da se ''pogodi'' boja, a za to najbolje da se obratiš ovom čoveku sa foruma:

http://www.fiat-lanc...php?showuser=42

Pošalji mu PP, slobodno reci ''onaj Neša sa foruma mi je rekao da te cimnem oko boje'' :D . Napraviće boju kako treba i taman koliko ti treba. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je BKI preporucio Dacu, iz Zemun Polja, za farbanje, kaze da su svi prezadovoljni... Tako da sam sad kompletirala majstore "na gomilu" :smoke:

Hvala puno :unworthy:

Javljam kad zavrsim, pa da vidite i kako je proslo

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro sam ogrebao zadnje suvozacevo krilo. Hteo bih to da popravim pa ako neko zna nekog majstora da je dobar (autolimar ili sta vec) samo da bude iz Beograda. Ili mogu nesto sam da probam. Auto je Grande Punto originalna bela farba. Hvala

aa100.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako baš ne možeš da nađeš nijednog limara mogu da ti dam broj čoveka koji je meni sređivao Juga iz Batajnice. Iskreno i nisam baš zadovoljan cenom, posao je stvarno profesionalno obavljen.

Elem, ćale je čuknuo Juga,tj njega čuknuli i stradali su amortizer i krilo. Ja sam čoveku sam kupio krilo, išmirglao ga i premazao nečim protiv rđanja. Ja sam očekivao preko toga farbu i da ga stavi samo, ipak je to bio 20 i više god star auto koji je crkao skroz godinu kasnije, a dobio sam gitovanje, zamenu amortizera i farbanje=100e Malo previše za Juga koji je posle toga otišao ceo za malo više od te sume novca.. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je ostecenje nastalo kod vulkanizera, jer je isto sa obe strane. Nervira me vec duze vreme pa rekoh da vidim ima li neko ideju kako to resiti bez limara. Evo o cemu je rec:

2013_02_23_11_14_26.jpg

Edited by wlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste, usrafljeno je za sajtnu, probao sam da odsrafim taj sraf i da ga malo ispeglam ali mi bas nije poslo za rukom, pa rekoh mozda je neko imao slican problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kod mene u rakovici odlican limar i farbar, ako ti nije daleko dacu ti broj ;)

Da ne vozi taj limar trke ili je drugar Zeke trkaca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niti vozi niti ga poznaje :) ovaj je poceo da radi pre neke tri godine ja mislim, ne znam gde mu je pre bio servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam čukanje pre par meseci, sustigao me je lik od pozadi. Branik sam kupio nov, i trebalo bi da ga farbam ovih dana. Što se tiče veznog lima, ne znam da li da ga diram ili ne. Brava od gepeka fino radi, a čini mi se da su relativne pozicije šrafova ostale iste. Šta vi mislite?

 

14042013021.jpg

14042013022.jpg

14042013023.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti ne smeta ne diraj i ako auto ne vuče u jednu stranu od udarca(vrlo malo verovatno). Ja sam video par automobila koji ne mogu uopšte normalno gepek da zatvore od udarca i ništa ne rade povodom toga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montiraj branik pa vidi da li negde bezi, strci, zjapi..... ako je sve ok, onda ovo ne diraj, em ce ti biti jeftinije, em mislim da je kvalitetnije da ovako ostane, ako se bude peglalo razvalci se lim i lakse ce da truli, a ovako udareno jeste da nije kao fabricki ali opet nije toliko razvucen lim, jedino mozda ako vidis da je negde pukla boja ili tako nesto, samo dobro operi to i baci zastitu ona se nece videti od branika. Ali prvo montiraj branik i zatvori gepek pa ako je sve ok ne diraj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
cxca20610.jpg  cxca20611.jpg

 

Eto, cuknuo sam lepo puntica ulubio haubu napukao  branik i upao far. ko bi mogao ovo lepo da sredi jel moze preporuka, znaci farbar + limar, kolko sam shvatio dacha sa foruma samo farba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forumaši,

Pre neki dan sam nažalost imao udes. Oštećen je branik i peta vrata. Otišao sam u osiguranje i rekli su mi da mi oni imaju ugovor sa AK Kompresorom, pa vas pitam da li je neko imao iskustva sa njima.

Ako imate neku drugu preporuku svaka je dobrodošla.

 

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari forumaši, jutos sam na parkingu zatekao ovo :realmad: Da ne dužim sada kako sam poludeo i ostalo. Odma otišao da pronađem limara koji radi nedeljom i uspeo da nađem jednog. Garaža mu puna - reko mora da radi ko zmaj čim je ovolika gužva, još je potrebno da se zakaže par dana u napred. Reče mi da ovo može da se polira i da se neće videti - cena 20e (nije nigde ulubljeno niti je potrebno peglanje - al meni zazvučalo malo). KAd sam već tu reko ajde da ga pitam i za ovu drugu sliku - gepek za koji sam ja kriv - kad mi reče da to može da se flekuje bez da se vidi, al mi tražio 50e za to - što mi zazvučalo mnogo. Nemam nikakvog iskustva sa ovim pa reko da se posavetujem sa vama, da li vam te cene zvuče ok?. Takođe ako neko može da mi preporuči dobrog limara u Rakovivi ili okolini. Hteo sam da idem u FIST koji je na Zrenjaninskom putu ali mi daleko. Ali sa druge strane ako će da uradi kako valja onda ću ići i dalje...

 

DSCF4908.jpg

 

DSCF4912.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno je 50€ za flekovanje ali posto radi i limarski deo onda i nije previse. Sto se tice limara, ako sam dobro razumeo ti bi voleo da bude ispred zgrade ako je moguce?

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dovla - Ne tražim da bude ispred zgrade naravno, pitam samo da li ima u Rakovici dobar limar - išao bih u Fist na Zrenjaninskom putu jer su mi ga preporučili, al ako ima bliže tipa Vidikovac, Banovo brdo, Resnik. Opet kažem - kvalitetno odrađen posao mi je na prvom mestu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...