Jump to content
FAS Goran
MilosLB

Potreban limar - iskustva

Recommended Posts

Za ta skuplja će morati da ih popravljaju. Ja sad ne znam da li je olakšavajuća okolnost što su udubljenja veća, ali nema ih puno. Desetak može majstor da reši za dan, može paralelno da radi 2-3 auta što ne može biti hiljadu eura po autu. Najbolje da će godinu dana da zarađuje 3000 dnevno auto maser. Nema šanse.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je delom vec istopljeno, ali ovo sto je Nidza kacio je nista, u pojedinim delovima su padali bukvalno komadi velicine krompira. A svojim ocima sam prvi put video nepravilne oblike, da kazem kao komadici uglja, koji su cepali fasade, roletne, razbijali stakla... Desa mi je srecom bila pod nadstresnicom, pa opet zakaci 2-3 pecke bocno na vratima, eto koliko je to bilo snazno i sa bocnim vetrom. Jeste sitno, neko ne bi ni obracao paznju, ali svakako cu sanirati vakuumom, posto sam pica*zla i nema sanse da to gledam :D . Komsiji ledom PROBUSENA hauba na 3008 (da, bukvalno rupa), kod komsinke razbijena soferka na 2 mesta, a krilo kao da si na njega bacio omanju stenu, uzas. Da ne pricam o nesrecnim ljudima, kojima su automobili zavrsili pod stablima. Bogu hvala, pa bar nema zrtava, sto je najbitnije.

 

Apropo clanka iznad, samo neka mi neko objasni ovu logiku :lol: :

- "Pored toga, zbog ovih svih havarija na kolima, dodatno su popunjeni kapaciteti i to neminovno vuče jedno za drugim posledicu da se naravno i cena usluge povećava, zato što je obim posla daleko veći nego inače".

-"Moja pretpostavka je da mogu cene da odu i na duplo, zato što je jednostavno nemoguće postići sve to i verovatno će to samo po sebi tražiti više materijala, više truda, ostajanje prekovremeno na radnom mestu, tako da pretpostavljam da može da se desi da nešto što je koštalo 10 bude sada trenutno i 20"

 

Pretpostavljam da i vama poslodavac odmah duplira platu cim imate vise posla ili primeti da se vise trudite... Podseca me na Coronu i period kada je najobicnija papirna maska kostala po 200-300 din, a sada je imate i za 6 (i slovima sest) dinara po apotekama. Teski bezobrazluk i koriscenje tudje muke, nasa posla :thumbdown: .

Apropo popravke haube od soma EUR (i to po "starim" cenama pre ovog zadnjeg poskupljenja :D , znaci mozda bude i vise)... Pa svako normalan ce uzeti drugu haubu (za vecinu narodskih modela), izvlacenje je apsolutno neisplativo i sa upitnim rezultatima.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, nidza said:

Za ta skuplja će morati da ih popravljaju.

Dobro, popraviće, ali, zamisli da si ti danas kupac u toj klasi, od 150-200 hiljada. I zamisli da su ta lagerska kola (ako su bila oštećena) već sanirana, a na način da ti to ne vidiš.

Da li bi ti očekivao da ti prodavac kaže da je bio oštećen, pa saniran ? Da li bi ti izbegao takva nova kola ili bi ih prihvatio, ali, uz diskont ?

Dosta je to "blesava" situacija i to sa koje god strane posmatraš.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su sanirana da ne vidiš, otkud znaš da je išta bilo sa tim kolima? Svakako debilno da diler novih kola nema mreže za zaštitu od grada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U slučaju nevremena koje je pogodilo Kraljevo protivgradne mreže su bile beskorisne, iskidane, iscepane, počupane na mestima gde su vezivane, imali su ih ljudi iznad zasada.
Grad koji je pogodio nas pre 3 nedelje je skidao ljudima fasade sa kuća...

Jedino ako su te koje se stavljaju na placeve ultra jake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slucaj i sad u subotu u delovima BG koji su naje*ali.

Apropo mreza, gledao sam po dvoristima u komsiluku, ljudi su negde zatezali te mreze pod 90 stepeni, znaci uspravno da nesto ograde, maskiraju i sl.

I 'ladno je cepalo dvostruku mrezu postavljenu uspravno, da ne pricam da je te horizontalne busilo kao kroz sir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U RHMZ imamo gomilu birokratije, a struka se ne zaposljava. Kako koja vlast dodje, napuni zavod svojim clanovima koji su zavrsili neke leve privatne nepotrebne fakultete. Zadnji put kada su zaposlili nekolicinu meteorologa je bilo pre 10ak godina.

Sadasnjem direktoru je najbitnije bilo da se sto pre okaci njegova slika na pocetnoj str sajta, a sajt i jos bitnije prognoza, katastrofa. Privatne firme koje racunaju prognozu npr W2U i Meteos su upozoravale na poplave, a RHMZ nista...

Jos gora situacija je sa protivgradnom zastitom. Pare se izdvajaju, prognoza postoji, komsije nastradaju nekoliko sati pre nas, kod nas se samo ceka i gleda...

Sto se tice novih automobila kod dilera, valjda placaju neko osiguranje!? Znam da ako vide tackicu neku kada stignu kola slepom, naje.e vozac. Najtezi deo posla prevoznika kola je da paze da ne utovare nov auto sa bilo kakvom i najmanjom manom.

Screenshot_20230809_151256_Chrome.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tadej Zamenio šoferku i stop svetla i otišao na more.

Evo sinoć se vratismo

 

Sutra ću da odem do majstora da vidimo gde smo.

 

Postavljaću ovde razvoj dogadjaja, ako je neko imao sličnu muku da se jadamo medjusobno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima informaciju radi li ponovo Bule? Kad sam ga pitao pre 2 meseca da dodjem, rekao mi je da ne radi vise.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakacio sam onako malo bolje vrata na neki stubic, u zurbi zaboravih na njega i eto sad problem.

Da li moze neka preporuka za majstora koji je ok za popravku, da nije neki sivonja da mi razvali tapacirung i da se ne vidi iz aviona da je farbano.

 

Edited by Ivan
Spojeno, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gavrilo011

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Pa mozes da procitas i dosadasnja iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...