Jump to content
FAS Goran
MilosLB

Potreban limar - iskustva

Recommended Posts

Moze li neko da preporuci dobrog majstora u Novom Sadu za ispravljanje udubljenja na limariji? Nasao sam na youtube-u razne tehnike, uglavnom me zanimaju paintless, odnosno bez farbanja.

Evo i par linkova:

Zanima me da li neko ovo radi kod nas uopste, ili se praktikuje tehnika: izlupaj cekicem, zagituj i prefarbaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se vakuum kod nas, ali sve zavisi koliko je veliko ulubljenje, jer što je veće to donosi i veći rizik za pucanje farbe.

Svaki majstor će prvo pokušati tako da uradi, tj. ako je moguće...lakše mu je, brže...a, opet naplati. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nazalost kod nas bas tako i ne ide!

pricali smo o tome u nekim proslim temama oko ostecenja automobila od

grada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koloka li je cena farbanja vrata, u pitanju je Punto mk2a 3v, bela boja, okvirno ako neko ima takva iskustva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazi mi jedan majstor 120-130e za farbanje i ispravljanje malog ulubljenja, njegov materijal ali mi se ovo cini previse...

Farbanje branika sa materijalom sam platio 150e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farbanje branika 60 to znam, vrata otprilike isto tako, majstor Zuza u Kaluđerici, kome treba broj nek mi piše pp, meni radio haubu i branik, ispalo je extra!

Radi i limariju i farbanje....otići pa videti najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je imao ko iskustva sa limarijom iz AP sporta konkretno me interesuje krilo.Jel to iz turske ,dal pase sraf na sraf jel crno ili sivo dal je pocinkovano (verovatno nije) ili da kupujem polovno.Valjao bi neki savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sma cuo za nekog lika iz KG kazu da je bas dobar

jel to onaj sto "masiranjem" palcevima sredjuje oštećenja od grada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, neki "limar" mi trazi 100 evra i da mi skloni onu plastiku sa gepeka, znaci da ubaci lim, sredi to lepo da se ne poznaje, naravno da ofarba vrata gepeka

tHEhS.jpg

i da mi ofarba kacketic (koji tek treba da kupim) :)

Je l' to, po vasem misljunju, neka normalna cena ili...? :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro... 50-ak eur je samo farbanje... sad ne znam koliko mu se isplati ovaj ''limarski deo'' za 50eur, mada nije nerealno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si pametan nemoj to raditi. Ako si bosanac NEMOJ TO RADITI, NEMOJ TO RADITI, NEMOJ TO RADITI :D

Napravices od auta glupu fiestu ako to odradis. Stavi taj kacket i uzivaj. Savet za sve - nikad nemoj da secete, varite, drkate ako je sve OK. Ako ipak odradis setices me se sta sam ti rekao za 2-3 god max

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je chovek, kad neshto secesh varish na pocinkovanoj limariji to vishe nije to pa za koju godinu cesh da se kajesh shto si to radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma najvise me zeza ovaj sa slike... da nije njega verovatno mi to nikad nebi ni palo na pamet :)

7qfcA.jpg

na sve lici osim na fiestu :) :) :)

do dushe, ako ce posle da se razhebe i ako cu proklinjati dan kad mi je to palo na pamet, verovatno cu odustati...

Hvala na prijateljskim savetima, do sad me niko nije upozorio na to, pas im machku! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he. Ovaj ne lici na fiestu, ali samo zato sto ima felne, sajtne, branik, lonac, kacket i sto je patosiran. U tvom slucaju kada bi samo odradio to sto si mislio bila bi pljunuta fiesta (mazda121).

Ako bas i ne mozes da odolis, idi na otpad uzmi gepek vrata i odradi, a svoja ostavi kao backup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu. Imam pitanje u vezi haube Fiat Stilo. Jutros sam primetio da je hauba ulubljena, u stvari vide se dva ispupcenja kao trake, verovatno je neki `konj` seo na auto preko noci - da odmori! E sad, posto boja i lak nisu ispucali a izgleda odvratno i hteo bih da sto pre to resim (ako ikako moze bez farbanja jer na krilu nisu uspeli da mi potrefe nijansu) pa ako moze savet kako i preporuka kod koga.

Gledao sam sa unutrasnje strane haube, na tim mestima idu poprecne limene grede - zbog toga nisam siguran da li i kako moze da se izvede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam naravno :) nego kazem da pitam za svaki slucaj jer je, makar tako deluje, malo specificno odnosno lim haube se prelomio preko gredica pa nije udubljenje vec, ajde da kazemo dve ispupcene linije. U svakom slucaju zvao sam Misu (radio sam vec kod njega limariju - sasvim OK) ali nije dostupan verovatno je na odmoru. Nasao sam i broj i adresu Duleta iz Zemuna koji radi rucno peglanje pa cu zvati sutra.

Hvala u svakom slucaju, ako nista ne uspem javljam se ponovo za pomoc a ako uspe okacicu slike pre i posle tretmana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, a možda i neko napiše neki kontakt koji nije do sada bio pomenut na prethodnim stranama... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vako, ja sam kod ovog lika radio neka ostecenja i lik radi kao zmaj!!! :thumbsup:

FIST je radionica, nalazi se na Zrenjninskom putu 51b

011 3317 358.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...