Jump to content
FAS Goran
MilosLB

Potreban limar - iskustva

Recommended Posts

Pokusaj, koliko znam ti modeli nisu lakirani tako da se boja "uprljala". Znam da kada sam vozio punta posle poliranja je bila cisto bela boja...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinama "pijem kafu" sa jednim limarem-lakirerom. Iz priče sa njim znam da "kada se promaši boja", postoji samo jedan lek, a to je da se ofarba ponovo - odgovarajućom bojom. I nije da se ne dešava da se promaši boja.

Kada god do toga dodje, on to pokriva iz svog džepa i to čim to primeti, bez da čeka da mu mušterija to reklamira. Jer, on je taj koji u farbari kaže koja nijansa da se "zameša", a veoma često traži i drugačiju nijansu od one koja je na poklopcu rezervoara i to kako zbog starosti laka na kolima i depigmentacije do koje vremenom dolazi, tako i sa nekih drugih stručnih razloga ( koja ne bih znao da prepričam ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nema drugog leka kada se promasi nijansa nego ponovo da se farba ali ova "obicna" bela je mnogo specificna, zaprlja se kroz godine toliko da postane jos malo neka slonova kost nijansa , u samousluznoj taj auto ne mozes ni da operes. Ja insistiram da pokusa da polira masinski sa profi pastom samo iz razloga jer kaze da je nijansa radjena po cepu

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je apsolutno tačno da ova boja upija prljavštinu. Sećam se pre dve godine kad sam bio na moru parkirao sam auto u dvorište a čovek je stavio onu prskalicu da zaliva travu, voda je išla tačno preko mog auta, ja razmišljam u super baš će lepo da ga opere:D Posle par dana kada sam ga pogledao izbliza imao sam šta da vidim, auto je bukvalno bio zelen!

Apsolutno nije bilo šanse da to operem bilo kojim sredstvom ma koliko se trudio.

Kada sam se vratio kući ispolirao sam ga polirkom i to se skinulo, mada sad kad zagledam čini mi se kao da je to ta patina koja je možda malo još ostala, kad uporedim sa ovom novom belom.

Ili recimo kad uzmem auto od majstora, sve vidim masne prste kako su zatvarali haubu, ni to nema šanse da operem skroz. Uvek na kraju moram da uzmem malo Turtle Wax-a pa s tim da istrljam.

Tako da, sigurno ću probati poliranje.

Edited by snebojsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, i moj stilo je bele boje, i jos par kombija sto sam imao, imam...nw postoji samousluzna perionica gde mogu da operem kola

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molba da ne citirate postove iznad svog (odgovarajte sa Reply, a ne Quote).

Ovako nam sadrzaj ne lici ni na sta, hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros

 

Uvek je ispod poslednjeg posta. Kad klikneš na to polje otvori se komplet editor:

 

reply 01.jpg

 

Takođe, uvek je i gore desno na vrhu svake strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au baki, nemoguce zvuci...pa limari sad uzimaju samo za pola branika da ofarbaju 50e...meni za secenje trula 4 mesta i varenje novog lima tu, farbanje dela branika, skoro pola, i manjeg dela krova flekovanje trazi 150e....hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xexe,ne vidim problem zoves pa pitas.

P.S.

nisi pominjao krov,ovo je cena za 2 trula parceta a ne kao kod tebe 4.

Ceo pod mi je zastitio takodje za 50e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako, zoveš majstore pa pitaš. 

 

Kako misliš da ovde dobiješ okvirnu cenu radova limara a onda još i ne veruješ kad ti neko kaže koliko je platio...

 

Okvirno to može da košta od 50 do 500 eur. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi lepo procitao, ja sam zvao ali mi se cini mnogo 150 e za 4 zakrpe na patosu, 1/3 branika zafarbavanje i jednog coseta na krovu...ali bas 50e u danasnje vreme je nerealno jer nijedan limar ispod 100-150e mi nije rekao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva, cene kod limara su ti iste, mozda 10-20e razlike ali je razlika u kvalitetu odradjenog posla ogromna :D
To sto su ti rekli 100-150e je ok jer imas dva segmenta na limariji koje ce da farbaju, to racunaju min.50-70e po segmentu + to ispod sto ce da ti rade.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to jeste, oni ako ne farbaju celi segment, sigurno za trecinu branika za punto uzmu 50e ako za ceo uzimaju 100e da ofarbaju...i na krovu zaflekovali jedno mesto, a zakrpa na patosu je oko 20e jedna tako mi rekose neki limari...skupo je kod limara deru al jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...