Jump to content
FAS Goran
nidza

Distanceri & brezoni

Recommended Posts

Imate plivajuce srafove za 2,5eur/kom. Ugrinovacka Zemun (BeoFelna).

Juce bio na bubanj potoku, covek radi brezone i alu distancere. Cena za brezone sa konus maticom od 150 do 180din/kom (zavisi od duzine brezona) a distanceri od 700 do 1200/kom (1200din/kom je od 20mm). Radnja mu je u Indjiji, ali je svake subote na bubnju...

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Odavno sam prestao da pamtim. Sada zapisujem :) Imam i viztku od ovog coveka iz Indjije pa ako nekom treba neka pise...Kako mi je rekao moze sve da se poruci po meri :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Podvarak: Imam AEZ Icon5 sa promerom 4x100mm, ali vec duze vreme vozim na 4x98 i to sa obicnim srafovima. Sada razmisljam da te dam burazeru za Punta,a ja da uzmem neke 16-ice ali on zapeo za te plivajuce pa reko da se malo raspitam kako se krecu i tako to.

Hvala za informacije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mu da ne mora plivajuce da stavlja, sve novije felne imaju malo siru rupu za sraf upravo zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,i ove moje imaju siru rupu ali... Ma,popustice. Nateracu ga da procita onaj deo kad smo o tome raspravljali,neka vidi i druga misljenja pa onda kako hoce.

Meni su i prethodne felne bile 4x100mm tako da pune 3 godine vozim 4x100 na 4x98mm. Definitivno je bolje sa plivajucim ali izgleda da prolazi i bez njih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam felne 215/45 R 17 trebam staviti pa ako moze odgovor trebaju li mi distanceri za njih ili ne ??

Inace auto je Stilo 1.6 16 V

POZDARAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta dimenzija guma ide fabricki na Stila pa nema potrebe za distancerima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem jutros na sljaku i razmisljam sve vreme dal je moguce nabaciti celicne felne na distancere. Planiram posle praznika prebacivanje na celicne zbog generalnog remonta alu felni pa me zivo zanima na sta bi licile one default 165/70R14 balonke sa distancerima :D ... Jel probao neko mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako ce da naleze na onaj prsten od distancera posto celicna nema dubinu, verovatno ce distancer da viri napolju :) ... Saznacemo uskoro :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tako vozio jugića godinama. Izgledao je baš kao drumski razbojnik, lišen svakog fensaraja, obično - neobičan. U stvari, kad malo bolje razmislim, izgledao je kako bi verovatno fabrički jugo trebalo da izgleda u principu, a ne kako je stvarno izgledao.

Razmišljao sam istu stvar i sa Stilom da uradim, umesto alu da stavim distancere i obične plehane 15ice, ali da ih navučem do same ivice kola - bez radkapni, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga zanimaju distanceri pravljeni po narudžbi, radi moj drug profesionalno, od nule takoreći, iseče materijal na meru pa obradi na strugu, trebalo bi ovih dana da se učlani na forum pa će biti i nekog popusta, do tad da ne pričam puno evo par slika...Radi obradu diskova, doboša, popunjavanje pukotina i slično...šta god vam padne na pamet da je varenje, strug i tako to.

Ovde je pravio zadnje od 35mm a prednji ne znam koliki su tačno, da se montiraju Porše felne na bubu, radi i fazon felna sa 5 rupa na 4 rupa doboš konverzija (ako je moguće), a distanceri nisu oni prolazni gde šraf felne ide skroz do doboša nego felna na distancer, distancer na doboš (disk)...

kbWgi.jpg

kckcJ.jpg

yL2KS.jpg

Ovi prstenovi nisu još fino obrađeni pa su malo ružni na oko, kao da imaju malo rđe.

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, treba mi pomoc hitno.

Samo sto sam bio u BeoFelni, i imam lose vesti. 3 felne trebaju da se ispravljaju, ali mimo toga...

Trebaju mi za jugica distanceri, od po recimo 15mm. Ulazna rupa je 58.1mm a izlazna ako se ne varam 59mm.

Gde savetujete da se radi? Koliko para? Treba mi sto pre, a da je kvalitetno.

U BeoFelni su me ubedjivali da felne koje su 4x100, ako idu na juga koji je 4x98 MORAJU plivajuci srafovi, koji znate i sami kostaju Boga oca. Pitam se, sta je sa tolikim svetom koji vozi sa obisnim konusnim. Englezi na sajtovima prodaju komplete za po 20 funti, jel moguce da su svi glupi a samo momci iz BeoFelne pametni, ili sta?

Tako da mi trebaju i srafovi. Konusni ili sa plivajucom? Sta preporucujete?

I gde da mi ih naprave po meri, za tih 15mm duze? Koliko para?

Info mi je potreban sto pre, tako da hvala na odgovorima unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stavio na 4X100 felne srafove sa obicnim konusom (srafovi koji su vec bili na Puntu, na celicnim felnama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Dal moraju plivajuci ili ne zavisi od felne do felne. Sve novije felne se prave sa sirom rupom (15mm umesto 12mm) bas da bi mogle da odgovaraju na 4x100 i 4x98 glavcine. Uzmi obicne konusne srafove i probaj da zavrnes unakrsno jedan po jedan i videces odma dal moraju ili ne...

Sve custom srafove sam radio u TenFingers u Novoj Pazovi. Doneses im postojeci sraf i kazes ocu duzi ili kraci za toliko i toliko mm i bude ti gotovo za dan-dva. Srafovi su profi, mislim da je komad negde oko 100din...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Moje felnice su OZ ST, mislim da si mi Ti i rekao da su na njima sire rupe pa sam probao obicne konusne i sve je lepo leglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...