Jump to content
FAS Goran
nidza

Distanceri & brezoni

Recommended Posts

Gde uzeti distancere? Pitam zbog kvaliteta.

Pitao sam za cenu na instagramu 'Svet felni' i iznosi 9500din + produzeni srafovi 220din komad. Ima li neko iskustva sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, treba mi misljenje nekog sa iskustvom ili nekog ko je imao slucaj.

Za fiat cromu sam radio distancere, pozadi 20 a napred 17,5 jer nije mogao manji zbog debljine glavcine. Posle nekog vremena primetio sam da su mi prednji distanceri ispucali mao po rubu (vidi se na slikama) kontaktirao sam coveka koji ih je radio i rekao je da je to zbog duzine glavcine i da bas zbog toga nije mogao da mi radi 15 vec odragio 17,5 i jos mi je rekao da slobodno smem da vozim jer su to samo male naprsline zbog naleganja. E sad mi interesuje ima li ko iskustva sa ovim i da naglasim da napred ne mogu da stavim 20 jer ce biti previse izbaceni. hvala.

d2.thumb.jpg.2fc3aaa1c2df256ccf0c116e2df4dbbc.jpgd1.thumb.jpg.1be0f1c409419198bab1f176d49f639e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je 2.5mm toliko kriticno da je previse izbaceno, ali nije bezbedno tako da vozis. Treba premeriti koliko je tacno glavcina izbacena pa da se napravi po meri distancer (ako ne bude pretanko) ili da se skrati glavcina za koji milimetar. Drug je isti problem imao, bila glavcina manje od 1mm predugacka za distancer od 15mm, digli ga na dizalicu, ubacili u prvu, upalili motor da radi na leru, brusilica sa smirglom lepezom i lagano obrusili glavcinu da bude malo kraca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Cole028 said:

Pozdrav ljudi, treba mi misljenje nekog sa iskustvom ili nekog ko je imao slucaj.

Za fiat cromu sam radio distancere, pozadi 20 a napred 17,5 jer nije mogao manji zbog debljine glavcine. Posle nekog vremena primetio sam da su mi prednji distanceri ispucali mao po rubu (vidi se na slikama) kontaktirao sam coveka koji ih je radio i rekao je da je to zbog duzine glavcine i da bas zbog toga nije mogao da mi radi 15 vec odragio 17,5 i jos mi je rekao da slobodno smem da vozim jer su to samo male naprsline zbog naleganja. E sad mi interesuje ima li ko iskustva sa ovim i da naglasim da napred ne mogu da stavim 20 jer ce biti previse izbaceni. hvala.

d2.thumb.jpg.2fc3aaa1c2df256ccf0c116e2df4dbbc.jpgd1.thumb.jpg.1be0f1c409419198bab1f176d49f639e.jpg

Naprsline od naleganja felne. Ja vozim sa istim takvim naprslinama već 10 godina bez problema i nisu se povećavale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su u pravu al' da je dobro i opušteno - nije. 

 

Sve dok taj rub drži nema problema, ali ovo nisu neke površinske 'naprsline' već strukturalno naprsnuće aluminijuma celom širinom i da je glavčina pola mm veća ili da je distanc pola mm tanji, prsten bi skroz pukao i odvojio bi se od distanca. Znam iz iskustva   B)   imam ih nekoliko polomljenih. 

Možda nije loše da preventive radi uradiš ovo što YUgisa predlaže, pošto može da se desi da pri sledećem stezanju točkova neki prednji distanc pukne...

 

A da je majstor napravio distance od 18 a ne 17.5mm do ovoga ne bi ni došlo.

 

dopuna:  Na jednom autu sam imao ovaj problem zbog specifične glavčine koja nije bila ravnih ivica tj. prsten na glavčini nije pod 90 stepeni već je bilo nekako oblo. Distanc nije mogao lepo da nalegne i pri stezanju točka je pukao prsten. 

Ne mislim da je to tvoj problem, samo navodim za svako buduće čitanje teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nece poginuti sutra jer je danas uvideo da ima ovaj problem, mogli su proci meseci pa i godine ako imas univerzalne gume da nisi skidao tocak, ali oslonac felne na glavcinu odnosno distancer je sigurnosni faktor. Da je tocak adekvatno u centru montiran kako bi izbegli mehanicko ostecivanje delova na oslanjanju, kao i da u slucaju nekog jaceg udarca u tocak ukoliko dodje do prevelike sile na smicanje deo opterecenja sa srafova da se prebaci na glavcinu/distancer.

 

Ako je nekome ok da tako vozi, nek vozi, ali nije u pitanju samo vas zivot ako vam tocak otpadne ukoliko se srafovi preopterete od nekog udarca, a nemate sigurnosni faktor od oslonca na sredini felne. Mozda se nikad ne desi problem, ali cinjenica da nije, ne znaci da nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na savetima, potrudicu se da malo skratim glavcinu samo bi mi jos pomogo kad bi neko znao nekog ko bi mogau u kraljevu, pazaru ili raski to da mi odragi bez demontaze. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...