Jump to content
FAS Goran
nidza

Distanceri & brezoni

Recommended Posts

pokušaj možda da napraviš neke konusne nastavke za taj centar, nešto bilo šta biće bolje sigurno nego da nema ništa... nije pametna ideja to bez centra ni malo .

Na sta si tacno mislio, nisam bas razumeo, jel na onaj nastavak na glavcini da stavim neki nastavak da bi felna isla na to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na to sam mislio... prosto da produžiš glavčinu za tih 15ak mm koliki ti je distancer ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusacu nesto, pa ako uspe javicu.

Trebala bi da bude cev od mnogo tvrdog metala koja ce da ima rub na dnu da naleze na glavcinu, centralnu rupu na distanceru malo sirim i trebalo bi da je to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam danas distance ali samo pozadi, jel pravi neki problem sto nisam stavio napred, ja kontam da je to kao napred felna 6j a pozadi 8j (zamislimo), jesam li u pravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je samo dao primer ako je isti ET, da, to je to... ako zanemarimo precizne mere :D

Ali auto ce vise bezati preko nosa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih tu malo pripazio:

sa velikim distancerima lezajevima na glavcinama se smanjuje vek trajanja!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo kakva vrsta modifikacija menja i propisane vrednosti trajanja sklopova na celom autu. neke modifikacije produzuju vek trajanja sklopova a neke skracuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite kad se stavljaju distanceri i brezoni da li je dovoljno da se samo stegnu kljucem ili je potrebno da se nanese sloj "lepka" koji osigurava spoj od odvrtanja ( cuo sam da LOCTITE ima u ponudi tako nesto )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretezanje je opasno jer je moguće slomiti brezon. Rukom, ključem, unakrsno, jako stegnuti, ali sa merom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej,nemam pojma al‚ih imam na sportingu.....

kažu da bolje leži u krivinama a i gume su mi 195/50/15.....

al nemam pojma dal tripujem kad prelazim preko ležećih pajaca ali kao da mi se cimne auto levo-desno.....

(maybe bad trip) :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

gume nove,vešanje tkđ....

možda ipak trip...

e da....ako oćeš distance razmišljaj o prelasku na brezone....pozz

Edited by ninjapvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze što su gume nove, možda su samo mekih bočnih zidova, pa se auto ljulja na njima. Probaj na parkingu da zaljuljaš auto bočno i videćeš koliko može da šeta u stranu. Mekši amortizeri takođe mogu da prouzrokuju takvo premeštanje guzice, dok na tvrdim gasnim obično skače ko jarac, ali sa sve četiri i veoma predvidivo. Ja sam jugića vozio na gasnim, to je ležalo ko pegla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio kod mene na Puntu mk2a samo pozadi od 15mm bez centralnog prstena i za sada je sve ok, nisam primetio promene u voznji a presao sam oko 1000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz ljudi,potrebna mi je mala pomoc.

Kupih pre 2.meseca felne sa gumama promera 205/40 R16 za moju Zastavu 10. Medjutim imam problem sa njima kada udjem u krivinu,naidjem na rupu dolazi do cesanja SRAFA I ZADNJIH GUMA.Sraf koji drzi zadnje opruge nije vise od mozda 1.5mm udaljen od gume pa naleze na nju i cese je,kada sam opterecen,udjem u krivinu i vec navedeno...

Zato bih stavio 2.distancera da malo to udaljim od tog srafa sa jedne i druge strane.Pomoc bi mi dobro dosla sta u ovom slucaju uraditi,gde ih nabaviti ili gde mogu da se odrade za Punta DISTANCERI?!

Unapred hvala

mob.063/8642789 Dragan

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlakse ti je da na prvom otpadu kupis distancer za juga, oni su 5mm i nisu vise od 100-200 din po komadu, a zavrsice ti posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...