Jump to content
FAS Goran
nidza

Distanceri & brezoni

Recommended Posts

Momci, resio sam problem.

Distancere sam uzeo u Indjiji, upravo dolazim odande. Odradili su ih odlicno, svaka pohvala za momke, i za Marka, kog sam kontaktirao, koji me je sacekao na ulaz u Indjiju, i proveo do servisa da se ne bih zagubio slucajno (posto je u maloj ulicici). Odradili su sve za nepunih 2h. Distanci od 18mm, i brezoni sa konusnim maticama x16 komada. Sve zajedno je izaslo 7.000

Da li je mnogo ili ne, prosudite sami, ali mislim da vredi tih para.

U svakom slucaju, kome trebaju distanci, najtoplije preporucujem kod njih da ide.

Slike malo kasnije :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je za 4 alu distancera i 16 brezona sa konus maticama.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj ortak pravi od čelika, cena je 100 eur po paru, znači 200 svih 4, po meri, i dođe ti 8 ili više šrafova po točku :)

Vrede svaki dinar, ko hoće može sa mnom da ode da pogleda druge već napravljene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ brate to ko da ih pravi od titanijuma a? :) ... jbt celicni su uvek bili 2-3x jeftiniji od alu jer su mnogo tezi, ne kontam uopste tu cenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj moj prethodni post, on ih pravi od nule ali je bitan kvalitet materijala kao i način kako se montiraju, ne ide šraf skroz kroz distancer i to je bila cena za ove sa slike, uporedi sa pljugom na slici koja je debljina :)

Ma smara me i on što se ne učlani lepo na forum pa kaže tačno i stručno pre svega šta ima, rekao sam mu ionako ima Seicenta mimo Golfa čijeg je kluba član :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ da, da ne ulazimo dalje u raspravu, najbolje bi bilo da se covek sam oglasi a ne posredstvom neupucenog PR-a ;):ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i meni deluje mnogo, ne znam u čemu je caka, pogotovo što su teški kao bukagije, ja ono na trap ne bih stavljao :D

Mora da ima neka fora sa cenom, aj sačekajmo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sad, da li je imao neko do sada iskustva pa da me posavetuje!

Koje su eventualne posledice voznje juga sa distancerima?

Jedni kazu da ce raz**bati trap i glavcine nacisto, drugi da nece nista da mu bude, samo da cu biti stabilniji (sto i jeste)...koga da slusam?

Na njemu su sad distanci 18mm, napred su skinuti oni kao "fabricki" skroz tanki koji su bili, a nazad nisu.

Felne na njemu su 14", sa gumama 185/55

Izgleda mnogo bolje i bezobraznije ovako, stavicu slike kasnije, ali koliko je bezbedno?

E da, felne su 4x100, stavljeni su brezoni i konusne matice.

Nazad su legle felne prilicno lako, dok su napred jedva. Bukvalno smo ih nabijali ortak i ja, sto ravnomernije, da bi legle.

Centralna rupa je pravljena na distancima po meri felni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to kazu za svaki auto, ali nigde konkretno ne procita u kojoj meri utice na trapove. Sve sto sam do sada procitao o tome je bila samo teorija. Sa druge strane ako izgleda dobro ne diraj nista, za Yuga su delovi barem jeftini :thumbup:

edit: jedino ovo za prednje felne je mozda malo ozbiljnije, mada ne razumem zasto ako su zadnje lepo legle.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to za prednje ne znam, na nije do glavcine!

Brezoni su bukvalno pravi ko strela, a desavalo se da pri zavrtanju u glavcinu stoji malo krivo, pa kad se dovrne ili odvrne malo, on se ispravi.

Mislim da je do njih, posto ionako ne lice ni na sta.

E sad, ja sam napred skinuo, kao sto sam pomenuo, neke kao distancere fabricke, tanki su ne znam da li imaju 5mm, kroz njih je isao sraf onaj ispupceni za centriranje felne i jedqn obican, kojim je bio pricvrscen. Cemu sluzi taj djavo? Nadam se da nicemu.

Nazad sam ostavio, ali skinuo i obican sraf i taj za centr felne, da bi distanc mogao da nalegne skroz na glavcinu.

Kacim slike cim stignem kuci. Imam bas jednu od zada slikano, sa jedne strane distanc i nova felna a sa druge fabricka :D

Taman moze da se uporedi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kom smislu se pocupaju?

Ja sam ove zavio bas poprilicno u glavcinu, koliko je moglo...

Evo distancera:

b9f9ub.jpg

Brezone nisam slikao. Matica je konusna, a sam brezon je duzine 70mm.

Slikacu ako se setim, sledeci put kada budem skidao tocak.

Ovako izgleda na jugu:

34yz1gp.jpg

Nemam sliku onu sto sam rekao, sa jedne strane ovaj a sa druge fabricki tocak, na drugom telefonu je.

Cim uspem da prebacim, postavicu je, a i treba da padne neko lepse slikanje ovih dana, pa ce biti slika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, pa nisam znao za tu foru.

Moracu da potrazim taj loctite, zapisao sam oznaku.

Hvala vam na savetu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto mi je ortak neozbiljan za bazanje internetom, evo samo još jedna rečenica i nejgov broj, pa ko hoće nek ga zove...i nek iznese to sve ovde.

Nisu klasični distanceri u pitanju, već da ponovim - distancer adapter, tako možeš da ga montiraš na auto od 5 tona na koliko hoćeš debljinu, ne prolaze šrafovi skroz do glavčine već imaš 2 seta šrafova, točak za distancer, distancer za glavčinu.

Moguća konverzija 5 šrafa na 4 šrafa felnu i slično.

Pošto radi od nule, ovde je uračunato uzimanje dimenzija, trošenje noževa na strugu i vreme za izradu. Čelik je od osovina koje se koriste za vagone.

064/1397663 Peđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko cime bi mogao da se ofarba aluminium a da se ne oljusti odma? Razmisljam da prefarbam onaj spoljni prsten distancera koji se jedino vidi kroz felnu a ne znam dal treba neki primer il tako nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo sprej u farbari za aluminijum i dobro se pokazao,nije se oljustio. Cena je bila 400din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to. Samo sprej.

One Happy Color nemoj, kazu da nisu neki (nisam probao). Koristio sam Motip-ove, sasvim su pristojni.

A mozes i da ispoliras taj deo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu kad predjem dobose u crno, mozda ostavim taj alu "prsten" takav kakav je. Najgore bi bilo da ga ofarbam necim pa da se posle nekog vreme oljusti i bude saren...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Happy nemoj! Probao sam i ne valja,brise se rukom! Ako se dobro secam ja sam uzeo Cosmos.

Edited by saleTIPO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...