Jump to content
FAS Goran
nidza

Distanceri & brezoni

Recommended Posts

Treba mi tehnicka skica distancera, kako izgledaju sa centralni prstenom, da dam majstoru da mi napravi, pokazivao sam mu slike ali kaze da mu nije jasno kako izgleda, pa mi treba ta slika sa dimenzijama.

Edited by zaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije preterano hitno, trebao bih u subotu da mu dam skicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavio sam pitanje i na cannonu, ako mi neko ranije odgovori javicu ti da se ne cimas.

Debljina distancera bi trebala da bude 15mm a promer rupa je 4x98, ako budes crtao nacrtaj da ima onaj centralni prsten.

pozdrav i hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

th_danzda.jpg

Evo ti, samo sto je ovo za 5 rupa, ali mozes lako da promenis sam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to pravljenje samo varijanta za tebe ili može još nekome da napravi? Ima zainteresovanih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi mi majstor kod njega u firmi, ali je fora da cu dobiti kada on stigne da napravi, ako bude bio raspolozen za jos javicu vam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saznaj cifru i daj da se dogovorimo, što da čoveku ne napravimo posao, ako je dobar u tome što radi? Naravno, ako se on složi sa tim. Što se mene tiče bolje mi je da dam pare nekom koga ti poznaješ, nego nekom random. Isto važi i za sve ostale sa foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok cim napravi meni postavicu slike kako izgleda a i pitacu koja je cena. Ja sam mu dao plocu aluminijuma sirine 15 mm pa mi od toga pravi, ako bude hteo da radi nabavicemo materijal. :thumbsup:

Edited by zaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio mi je dva distancera, nije mogao da mi napravi centralni prsten jer je ono na sta naleze felna dugacko oko 16mm a distancer mi je sirine 15 mm.

Sta mislite jel ok bez tog prstena sobzirom da mi je na felni raspon rupa 4x100?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na jugu vozio distance sasvim ravne iz profila, tj. felna se držala samo na brezonima. Nisam imao nikakvih problema, ni sa balansom točkova zbog toga, ali cela ideja mi se uopšte nije svidela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije bas pametno, vozim i ja tako ali opet nije pametno, napravi 20mm, onda ce imati za sta da se drzi, ili 10 pa na glavcinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno neprihvatljivo! I sa tehničke i sa bezbednosne tačke gledišta. Šrafovi NIKAD neće nabosti centar, a o držanju centra da ne pričam... MORA da postoji nešto što će točak držati na centru inače je*eš pos'o ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam ih probao i izgleda bas super, toga sam se i plasio da nije bas 100% sigurno, drugar ima 306 na kojima godinu dana tako vozi i za sada nije imao problema, sto ne znaci da nece. Bas sam se ja.ebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Materijal sam platio 2000 din na nekom stovaristu aluminijum 15mm sirine, a rad litar rakije :rofl: , sada moram traziti nesto deblje, Vuce jel tebi felna 4x100 ili 4x98, sta mislis jel mnogo strasno nositi na fiatu felnu 4x100.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikakav problem nositi 4x100 ako imas srafove za to, dakle brezone ili srafove sa plivajucom glavom...

na obicnim srafovima ne valja voziti jer je vrlo verovatno da ce neki od njih da pukne, a kad pukne jedan... itd.

neki to reshavaju tako shto malo proshlicuju felnu turpijom ka centralnom prstenu, ali to nije reshenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja hrabro vozim obične šrafove na 4x100. Ne verujem da postoje i teoretske šanse da će da pukne nešto, jer je točak na glavčini vrlo pouzdano i tesno uglavljen. Jedino se ne bih igrao sa distancima bez prstena u bilo kom slučaju. Takođe distance bez brezona isto ne bih stavljao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja hrabro vozim 4x100 na srafovima, a hrabro cu i da probam da vozim sve to plus distanceri od 15 mm bez centralnog prstena pa sta bude... :thumbup:

Edited by zaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao 15" 4x100 na Marei bez čaure.

Imao sam vibracije i poskakivanja na preko 90.

Optika i balansiranje nisu da lirezultata sve dok nisam nabavio prstene (čaure) koje tesno naležu na felnu i na glavčinu.

Jedino preko prstena možeš da nacentriraš točak na sredinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, ne centrira centralni prsten felnu nego sami srafovi, zbog cega i imaju konusne glave.

ja imam distance 45mm, bez centralnog prstena i nema nikakvih problema sa vibracijama...treba samo obavezno voditi racuna kad se stavlja tocak da se srafovi ravnomerno i unakrsno stezu.

da ne bude zabune, definitivno je bolja i jedina ispravna varijanta sa centralnim prstenom, ovo kod mene nije bas tehnicki ispravno, ali poenta je da ne centrira centralni prsten tocak, vec srafovi prilikom dotezanja.

Ovo je citat sa cannona, sta mislite, ja nisam siguran da je tacno, ali kaze da nema problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mozes ovako da vozis no problemo... jeste daleko bolje da ti se poklapa sa centralnim, ali ono... nije strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zaki

Ja mislim da je taj koji je to napisao budala. Evo ja ću da ti zavrnem točak lagano unakrsno i da i dalje bude van centra. :wallbash: :wallbash: :wallbash: Mislim, onaj Dora briše moj kreativni spam, a ne obriše ovakvu glupost... :lol:

Pazi... ne govorim napamet, vrlo dobro znam šta pričam... pokušaj možda da napraviš neke konusne nastavke za taj centar, nešto bilo šta biće bolje sigurno nego da nema ništa... nije pametna ideja to bez centra ni malo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...