Jump to content
FAS Goran
nidza

Distanceri & brezoni

Recommended Posts

Ja jedva cekam da stavim brezone, skoro svaki put kada mi je neko uvrtao saraf mi je sjebao barem jedan saraf... Do sad sam promenio sigurno sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skini sraf jedan sa kola, majka mu stara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Negde sam procitao da je "velicina srafa za stila M12x1.25x23"

Nema dileme da je 12x1.25 samo me duzina zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mi iko potvrditi duzinu srafova za Fiat Stila? Tj da li je dovoljno 27mm duzine navoja?

Hteo bih da kupim sigurnosne srafove od kolege....ali ne znam...help

Da li si možda izmerio duzinu srafa za Stila? Pitam jer ako su samo malo duži od mojih kupio bihStilove brezone.Moj brezon je 48mm (cela dužina) i navoj je 22mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti su srafovi :(

Da, to je jedno te isto.... ali kad nece breg Muhamedu.....

enady6e6.jpg

Znaci sve se vidi

Kod mene je sraf M12x1,25 duzina navoja ~20mm

Konus na srafu tako naleze na felnu da ceo navoj izlazi iza. Probao sam sraf na sled. Felnama:

Dinamik 16"

agaduhyg.jpg

GT 16"

e9y9u7y9.jpg

Lancia Delta 17"

nudevy8u.jpg

Bravo GT/Trofeo 15"

y8e2abu7.jpg

Na svim felnama sraf izlazi od 19mm do 21mm

Od vulkanizera sam dobio interesantan odgovor da navoj prolazi kroz disk ~6-7mm i treba da se usrafi u glavcinu 5-6 kruga/loza. Posto je kod Stila korak navoja 1.25 sledi 5×1.25 + 6mm = minimalno 12-13mm

Sto dovodi do zakljucka da je najbolje imati 15-20mm navoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači,otpada i brezon sa Stila. Bice tu problema da se nadje,jer ne bi da stavljam nešto zašta nisam siguran da je fabričko.Ako neko zna koje marke automobila imaju još šrafove kao što su moji,pa da potražim po otpadima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa gumenim graničnicima koji se stavljaju u opruge? Češe guma o rub, pa se pitam da li oni mogu da spreče?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da privremeno premostiš problem. Opruga treba slobodna da bude da bi radila za sta je previđena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam da je to loše rešenje, ali Punto, kao i Yugo ima generalno problem, a to je kada sednu dvoje nazad zadnjica se jako spusti, pa onda ako se vozi malo brže po neravnom putu, na momente se opruge maksimalno sabiju. Na mom ne češe guma o rub nego o lim koji je nosač branika, znači na samom spoju zadnjeg branika i šasije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze mala pomoc oko distancera nikad ih nisam imao na autu pa ne kapiram neke stvari. nasao sam ove na oglasima bas mi odgovara sto su 2kom 20mm a 2 15mm i to mi dodje ekstra posto su mi felne uvucene et45 a fabrika mi 31. da ga ne tupim interesuje me zasto su ravni skroz nemaju onaj deo gde moz felna da nalegne i za glavcinu ne znam ima li udubljenje. evo link pa nek baci pogled neko ko se razume.  https://www.kupujemprodajem.com/Distanceri-5x108-i-5x110-14123409-oglas.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto neki smatraju da je bezbedno voziti auto bez tog pa tako naprave jer treba manje materijala a takodje u tom slucaju centralna rupa felne ne igra ulogu da li moze ili ne da se uglavi... Licno ja ne nisam bas ljubitelj toga da centralna rupa ne naleze na taj rub ali da ne idem sad u polemiku da li treba ili ne taj rub...

 

Samo ovi su 5x108(110)mm rupe, ako hoces na tvoju Lanciu da stavis, mislim da ona nema taj raspon...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti  je kućna radinost / preskoči. Bez ruba vrlo nezgodno da ti felna bude u osi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne bi smeo da vozim bez toga onda je veliko tj svo opterecenje na srafove tako da ovo ne kupujem. bolje cu napravim kako treba nego ovako da rizikujem. pa bas moja lancia ima taj najgluplji raspon na svetu..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vau, nisam ni znao da imaju 108 u Fiat grupaciji... Ima ona firma u Indjiji sto pravi distancere po narudzbi, ako je ostala stara cena trebalo bi da je 7000din za 4kom, 10.000din ako se uzimaju i brezoni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZZ svima stavio bi distancere sa brezonima naravno na fiat bravo nuova, koja je preporucena dimenzija distancera za prednje a koja za zadnje tockove, felne su 17 ice

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZZ svima stavio bi distancere sa brezonima naravno na fiat bravo nuova, koja je preporucena dimenzija distancera za prednje a koja za zadnje tockove, felne su 17 ice

Moj drugar ima 20mm i napred i nazad na fabričkim 17icama i to je maksimum da ne češe

Ljudi treba mi savet. Planiram da montiram 16' felne 4x100 na punta 4x98. Šrafovi će biti sa plivajućim konusom. E sada šta me brine pošto je mali ET, išli bi i distanceri sa prstenom debljine 10mm-15mm. Brine me koliko je sigurna ta kombinacija(mislim distanceri i plivajući šrafovi)? Ima tu još jedan problem, konus na felnama je previše dubok, tako da prstenovi na distancerima naležu na felnu u dužinama od 4mm i 2mm. Ja mislim da je to jako malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu da se nadju distanceri 20mm za fiat bravo nuova i naravno brezoni ili duzi srafovi i cena otprilike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...