Jump to content
FAS Goran
Visconti

Fiat Punto mk.2 - problem sa fabričkim centralnim zaključavanjem / daljinskim komandama

Recommended Posts

Ne znam šta tražiš u "bazi"? Kakav je ustvari problem pa da pokušamo da rešimo? Prvo ti traba šema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako, kada hocu da otkljucam moram 2 puta da pritisnem dugme za otkljucavanje, a kad hocu da zakljucam moram dugme za otkljucavanje, pa brzo 2 puta dugme za zakljucavanje.

Ako bi pritisnuo jednom da zakljucam kako bi inace trebalo, relei odrade ali brave ne daju nikakav znak. Zato mislim da je problem u bazi odnosno da neki rele ne radi kako treba.

Zaboravio sam da kazem da auto ima 4 vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi se javio problemčić...

Imam originalnu Fiatovu centralnu i ključ sa daljinskim otključavanjem i zaključavanjem na jednom dugmetu....

Kada pokušam da otključam stiskajući ključ, samo bljesnu migavci i upali se svetlo u autu ali se ne otključa auto. Mehanički to odradim i uđem u vozilo.

Kada stisnem ključ da zaključam centralnu i vozilo...odradi normalno...

Ne znam u čemu je problem...

Pozdrav

Ivan

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da nisam usamljen sa ovim problemom. Na pritisak dugmeta kljuca auto uopste vise ne reaguje mada sam ga ranije otvarao sa prilicne udaljenosti. Problemi su nastali kada sam prepakovao elektroniku u blanko kljuc. Svetlwla je lampica normalno ali se otkljucavao tek kada nekoliko puta pitisnem taster. Zamenim bateriju (mozda sam pritiskao taster kada je baterija bila izvadjena - ko zna..) sve ok u pocetku pa onda posle par dana opet problemi. Otvarao sam kljuc nekoliko puta da proverim da nije kontakt baterije u pitanju ali sve je delovalo ok. Na kraju epilog-centrala na autu uopste ne reaguje na pritisak tastera! Proverio sam u boom elektronik ovde kod nas u ZR kljuc odasilje signal pa ne sumnjam na njega vec na prijemnik na autu. Valjda necu morati da zviznem 50eur na novu centralnu... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bogami imao problema sa centralom....Bio kod Gorana u servisu i ljudi pronašli da mi je vlaga uništila senzor

na ploči za otključavanje i zaključavanje,.,,moralo da ide na sređivanje kod nekih elektoriničara....70ecrybaby.gif

ali problem rešen...sad normalno radi sve,,,

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ :book:

Mnogo je para. nadam se da nije kod mene slucaj. Da li znas mozda ili neko od iskusnih forumasa gde se tacno nalazi centrala koja prima signal sa kljuca kod punta mk2a? Rekao mio je jedan elektricar da moze lako da se proveri instrumentom (ampermetrom) da li je centrala dobra ili ne. Da li moze neki savet u vezi provere centrale?

Hvala unapred! :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabolelo me je kad sam morao da cashiram wallbash.gif ali šta da se radi..idemo dalje

Nemam iskustva u tome takod a ne mogu baš da te posavetujem...u svakom slučaju...srećnothumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlaskom u boom elektronik resen problem sa daljinskim otkljucavanjem centralne brave.

Ako sam dobro razumeo elektronicara i vlasnika ovog servisa Slavka, kljucevi iz ecu su prvo obrisani pa ponovo ucitani sa kljuca pomocu izvesnog Texa uredjaja. Softver je koliko sam uspeo da primetim trazio elektronski kod sa kodne kartice, a cela procedura sinhronizacije ecu sa kljucem je tekla softverski preko lap topa. Kod mene je problem nastao tako sto leziste plastike blanko kljuca u koji sam inace prebacio ceo sadrzaj iz starog kljuca nije dobro fiksiralo metalni listic koji obuhvata bateriju kljuca, te je povremeno dolazilo do kratkog spoja u samom kljucu. Slavko je sredio to i naknadno je ubacio nov miokroprekidac koji je bio odlemljen sa plocice i stavio novu bateriju. Cela operacija je kostala 2000rsd. Ja zadovoljan i ako budem morao docicu kod njega opet. Skroz korektan i profesionalan, odgovara na svako pitanje.Da ne ispadne reklama, ja bih uz dozvolu admin-a prikazao u slici kako je sve to izgledalo.

Edited by FormulaF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene daljinsko nije na ključu već na odvojenom privjesku; ako sam dobro razumio kad počne centralna zafrkavat ne bih trebao imati nikakvih problema sa ključem???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene daljinsko nije na ključu već na odvojenom privjesku; ako sam dobro razumio kad počne centralna zafrkavat ne bih trebao imati nikakvih problema sa ključem???

Ja imam fabricku centralnu, meni je sve u kljucu a taster na kljucu. Nemam privezak. :smoke:

Kod mene daljinsko nije na ključu već na odvojenom privjesku; ako sam dobro razumio kad počne centralna zafrkavat ne bih trebao imati nikakvih problema sa ključem???

I da.. ne bi u tvom slucaju imao nikakvih problema sa kljucem, vec sa priveskom- na daj Boze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da.. ne bi u tvom slucaju imao nikakvih problema sa kljucem, vec sa priveskom- na daj Boze.

Aha, hvala..to me je zanimalo...i čini mi se da je ovo sa privjeskom bezbolnija varijanta u slučaju zafrkancija kakvih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ti se cini :thumbup:

Mora da se dobro pazi kada se otvara kljuc zbog promene baterije a kada otvaras privezak, manje se ruke tresu :rolleyes:

Mada je elegantnije kada je sve na kljucu.. :whistle:

A opet ko bi mogao da pomisli da ce jedna zamena baterije da kosta 2000din :unsure:

Ali dobro..bar je kljuc sada remontovan i sljaka odlicno! :w00t:

Nadam se da negresim ako nisam okacio ove slike u delu kodiranje i kopiranje kljuceva, ali slike prilazem kao deo mog prethodnog teksta u vezi resavanja problema sa centralom.

ABCD0014.jpg

ABCD0015.jpg

ABCD0016.jpg

ABCD0017.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problema sa paljenjem alarma... Kako pritisnem dugmence na kljucu da ga sam zakljuca odreaguje nakon pola sata,a kada treba da ga odkljuca mogu da zalegnem pored njega opusteno dok ne otkljuca i sada ne smem da palim alarm nikako i sve ga rucno zakljucavam... U cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sad imam nov problem sa centralnom...

Elem,

kad stisnem na ključu dugmence da zaključa brave (fabrička centralna)...on to krene da odradi ali se brave ne spuste (oni pipci) već kliknu i ostanu gore...

Onda ja moram mehanički (manuelno) da sve zaključam...

Kad na daljinskom stisnem da otključa...on to odradi najnormalnije...brave (pipci) se podignu normalno...

Da li neko zna u čemu je problem...question.gif

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi.

Ja imam problem slican vasem, kupio sam punta 2002 godiste 1,2 16v ne radi centralna brava preko daljinskog, alarm je stalno ukljucen tako da sam skinuo kontakte sa alarma. Kada spojim ponovo, alarm je aktivan ali ne mogu da ga iskljucim nikako. Promenio sam bateriju na kljucu al nije do toga. kad stisnem daljinac cuje se da rele okine al nista neodeadi. Izvinite na haoticnosti...

Edited by vandi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je utvrđeno (Servis Goran) da je voda došla do kompa i dela gde se nalazi

deo (senzor ili šta već) za centralno zaključavanje i da to nije radilo kako treba..

Kako se tu pojavila voda..nemam pojima..ali su rešili taj problem..nadam se trajno i sad je sve ok...thumbsup.gif

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam punta mk2a 1.2 16 v, i centralna brava radi, ali ne radi daljinsko zakljucavanje. Kada je auto kupljen baterija u kljucu je bila potrosena i lampica na kljucu nije svetlela uopšte. Baterija je zamenjena ali daljinsko zaključavanje i dalje ne radi, iako svetli ona lampica na ključu. Kada držim pritisnuto dugme na ključu lampica trepće sve vreme. Šta bi mogao biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam problema sa kljucem sa tasterom.Dobio sam uz auto prepakovan kljuc sa tasterom ali ne radi iako je baterija dobra.Postavio sam pitanje na delu kodiranje i kopiranje kljuceva al niko me na uputi nigde.Gde se nalazi taj Boom elektronik mozda da probam kod njih. da lioni kopiraju mozda kljuceve ili moram da prvo kopiram i narezem mac pa tek onda kod njih ? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tip u tržnom centru Vidikovac (sa desne strane donji deo, u nastavku friz. sal. Serđo) radi ključeve i daljince, za Stila traži 150e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se ubacim u vezi ove teme ali predhono da vas pozdravim.

Danas sam malo cackao trazeci sta bih moglo biti jer i meni ne radi daljinac a centralna radi.I tako cackajuci u jednom momentu op zakljuca se....

E sad ne znam kako da objasnim ali pokusacu laicki.

1. drzim dugme na daljincu da blinka lampica

2. stavim kljuc u bravu i krecem da dajem kontak i tu negde pre prvog zuba tu ga dobijem samo tu... zakljuca i odkljuca normalno.

A kad izvadim kljuc opet nece ni kad dam kontak znaci samo u tom polozaju nekapiram uopste sta bih moglo biti..ako mozda neko zna caku sta bih moglo biti mogu snimiti klip pa da vam pokazem

Naprskao sam malo bravu kontakt sprejom ali nista i sve dzekove povadio i pregledao ali mi deluje sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na prvom zubu neki potrosaci dobiju napajanje pa je moguce da je nesto lose povezano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...