Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ću da turim ovde,mada može i na drugo mestoPSX_20201229_185049.jpg

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

323F sam mnogo voleo i ispunio sebi zelju davno, imao sam belu sa "zicanim" BBS felnama, imala je fabricki rep i pragove. Bas je lepa bila i lepo se i vozila u svakom smislu. Malo je laka bila ali zato je i isla sa 1.6 ispod haube :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kod mene jedna plava metalik 323f sa 1,6 motorom čovek je kupio sredinom devedesetih,još je poseduje i ponekad provoza...prede!
Volim i 323 hečbek,bio najlepši hečbek epohe,ono ostalo sve bile Lego kockice...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Čekao si da im padne cena na 300€

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


De bre, bila 3000eur tad :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, totti said:

Za 323F je bila histerija kad se pojavila.

Secam se da ih je do raspada Juge i sankcija uvozio Geneks, prodavala se solidno i 323 sedan i 323F. Tada pre 30 godina, bilo mi je fascinantno da auto stoji pored tebe, radi, a ne cuje se :D . U tom paketu pred rat, isle su i Toyote Corolle (obavezno mis-sive :)), a pojavio se i Hyundai Pony, za koji su ponosni vlasnici tvrdili da je isto sto i Honda :lol: .

323F jeste bila luda za to vreme, meni se takodje uvek svidjala. Oko osvajanja KS '91., vozili su je i neki fudbaleri Zvezde, cini mi se Vladan Lukic i Mihajlovic. Iza je dosla i ona verzija bez popup farova.

3 hours ago, neshtry said:

Volim i 323 hečbek,bio najlepši hečbek epohe,ono ostalo sve bile Lego kockice

E, jbg sad :) . A u toj klasi Fiat Bravo Mk1? Vecina tadasnje konkurencije je bila kao dizajnirana sekirom kada bi stali jedan uz drugi. Dvojac Bravo/Brava auto godine u Evropi. Pa jos Bravac u nekoj GT/HGT verziji, sa pragovima, kacketom, trokrakim volanom, belim cajgerima, profilisanim sedistima... Zlatno doba Fiata:

 

1570235860_fiat-brava-22.thumb.jpg.264197c54de16b6fbdf85fc6ca05fbaa.jpg fiat-bravo-1995-291320.thumb.jpg.c52b60d106a2547024205ae4656e77dd.jpg FIAT_BRAVO_hatchback_3_1997_interior-photos_o_fiat-bravo-hatchback-3-doors-1997-model-interior-photos-0.thumb.jpg.bb76fe40c1bec0a7482c01acf70ff169.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misli verovatno na ovu 323 hatch sa moje slike. To je ta generacija sa F i sedanom, '89 do '90 i neke, treća verzija koja se pravila. Bravo/Brava su noviji.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, totti said:

'89 do '90 i neke, treća verzija koja se pravila. Bravo/Brava su noviji.

Slazem se, pravo timeline poredjenje bi bilo sa Tipom, koji je bio auto godine 1989.

Ali je i Bravo nacrtao Fassbender (Centro Stile) 1992., a u produkciju je krenuo 1995. A covek rece da je 323 najlepsi HB "cele epohe" ;) , pa cisto zato dodah i Bravisu.

Secam se da su u to doba i Punto i Bravo/Brava bili fantazija od dizajna, u vreme kockastih automobila. Punto auto godine 1995., Bravo/Brava 1996., zato i rekoh da je to bilo zlatno doba Fiata. I ponudom i prodajom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ukapirao[mention=205]Ivan[/mention] da je ovaj generacija sa Fiat Tipo i Golf mk2...Epohe druge polovine osamdesetih,ne devedesetih

Na sliki Mazda323 mk6(1989-1994) hatchback 1990.800px-1990_Mazda_323_1.6i_hatch_(Sweden).thumb.jpg.e25ccafad359fc4e0e3b4bc7dfcfb111.jpg

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duboko se izvinjavam, onda razlicito shvatamo definiciju epohe :D . Licno bih onda mozda rekao najlepsi auto generacije, a ne epohe.

Posto je Golf Mk2 koji pominjes (1983., stariji 6 godina) generacija sa tom Mazdom, isto koliko i Bravo (mladji 6 godina) :stuart: .

Upravo u prvoj recenici prethodnog posta rekoh da bi pravo timeline poredjenje bilo sa Tipom. A da je Bravo modeliran samo 3 godine kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo/Brava su dizajnom 20 godina ispred svoje epohe/generacije...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode daleko..onda se pojavila i Astra G i Golf IV..ima mnogo

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, totti said:

Dok se Fokusara nije pojavila emoji41.png

Jeste vec trunku dalje, ali je realno i on bio van epohe :thumbup: . Meni ubedljivo najlepsi Focus (poredeci naravno sa konkurencijom i aktuelnim trenutkom). Enterijer je bio prihvacen od-do, meni i dan danas interesantan.

Pa jos WRC Focus :scooter:, a McRae i Jean Joseph za volanom (tada sam jos uvek pratio sampionat)...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ode daleko..onda se pojavila i Astra G i Golf IV..ima mnogo

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока


Begaj bre ti sa tim operisanim od lepote

I ne upadaj u reč kad stariji pričaju

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde begaj bre, golf IV je bio pojava do dolaska prvog stila :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

A opet sa tim fokusom je brzo dosao i e46 ... nema kraja :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pomenuste pocetak 90-ih, i Mazdu 323F koju su vozili Zvezdasi... Secate li se sta je vozila Zlatna kopacka Evrope :D ?

Fotka je iz '91., neposredno nakon osvajanja KS:

 

e804a5c3a670ea1cbccd64d3ae0f2457.thumb.jpg.2d5991968e8809b8fa889cf0d31651ca.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...