Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Visconti

Punto mk.2 - displej kod fabričkog Blaupunkta

Recommended Posts

Evo vec neko vrijeme fabricka muzika prikazuje neke crte na displeju,ovako to sad izgleda

aVFiu5J.jpg

Zanima me da li je neko od vlasnika slicnih modela blaupunkt radio uredjaja imao ovakav problem i kako ga je rijesio.

Bio sam u 2 rtv servisa i rekli su mi da se to ne isplati/ne moze popraviti, i ono cuveno `dok radi-ne diraj`.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije mu je otišao kontakt na ekranu za te dve linije...

U principu, jeste najbolje dok radi ne dirati, ili dok se ne izgube još tri-četiri linije...

Onda možeš da ga otvaraš i da ti ne bude žao ako neproradi posle...

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jednu uspravnu liniju, tačno kao da su mrtvi pixeli celom dužinom. Ne znam dal to može da se desi od udarca nekog ili je pre neki kontakt, ovo sa kontaktima mi je logičnije mada mi nije logično da ima 50 kontakata za 50 uspravnih linija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima 50 kontakata... ;)

Ako si nekada rasturao neki digitron sa malo boljim displejom da vidiš šta ima unutra, to je na sličan princip uradjen displej...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

A misliš kontakti na samom displeju...ja sam mislio na nekoj buksni, reko nisu valjda izvlačili 50 žica do displeja :D

Onda bolje bataliti, sumnjam da bi skidanjem i rasturanjem baš lepo video da se neka nogica hladno lemila, pre bih rekao da ćeš džabe rasturati :D

Ako pita neko kažeš samo to je margina, ima i to da se podesi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update na temu

Sutra stize torx 6 potreban za otvaranje prednje ploce doticnog uredjaja... Ima da ga otvorim pa da vidim moze li sta da se uradi povodom toga, necu ga puno zezati ako ne moze ne moze zatvoricu ga i nikom nista...Javljam sta sam napravio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crte na ekranu 1 : 0 Visconti :lol:

Danas palo otvaranje blaupunkta, ne moze se tamo nista uraditi, kontakti su kombinacija nekog flex kabla (koji je tanak toliko da mi se cini da malo jace kihnes pored njega da bi se sav raspao) i onih elasticnih konektora, kao na digitronima i satovima itd...

Uredjaj sastavljen i vracen na mjesto, crte i dalje tu - jedino resenje nov ekran sa tim kabelom koji je fabricki zalepljen na njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem kod ovakvog uredjaja sto nece da mi ucita cd-ove iz fabrickog cd changer-a koji se nalazi ispred menjaca,nadam se da znate na koji mislim.Da li neko ima neki savet ili predlog...?hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto slabo čita, vremenom sam ga i batalio.

Neke CD pročita al do pola, prva pesma ok, druga ok, treća malo dok je nabode, četvrta preskače, peta neće...tako neki čudan trip.

Komšija što drži servis mi ga je otvorio, unutra je mehanizam takav da stubić koji okreće celu priču prenosi tu okretnu silu preko 10ak plastičnih zupčanika!! Strašno glup mehanizam. Otvorismo, podmazasmo pošto je sve bilo maltene zapeklo od prljavštine i sad mi jedan "originalni" CD kao čita, moram da probam i sa nekim narezanim, ali sam se podsetio kako lako preskače na rupe i da je praktično neupotrebljiv za naše puteve ako misliš jednu pesmu bez štuca da odslušaš...

Drugim rečima, probaj otvori ga i podmaži, nema nikakvih federa da se razlete i slično, možda ga malo opraviš al bez neke konkretne vajde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...