Jump to content
FAS Goran
bucke1

Punto mk.2 - fabrički woofer / ne radi woofer

Recommended Posts

gde imaju da se kupe te gumene membrane za razne velicine zvucnika?

jos jedna stvar.... spojeno je sve ali vufer ne radi (puntov fabricki).... kojom tacno zicom iz radia dobija prenosni signal za muziku? masa je uzeta, napon sa kontakta, 4 zice za zadnje zvucnike, i ona od radia... e sad...jbg...jos sam platio elektircaru i nije znao :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze da bude gumena membrana,vesanje i membrana su dve razlicite stvari. Gumena vesanja imas da kupis na kupindu ili na sajtu elementa.rs. Guglaj malo,ima da se nadje. Cene su od 80-400 dinara,zavisi od precnika. E sad treba znati promeniti i zalepiti kao i koji lepak koristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima sve na youtube kako lik radi... ako treba, i link cu naci :) lepak ne treba da bude krut i cvrst kad se stegne, nego bukvalno mekan, gumiran..bas kao silikon :) npr oho lepak... sa spoljne strane papirom krpis i lepis.... na kraju kad se osusi prefarbas lakom! to je sto sre tice rupa na membrani, pospupak zamene je jos laksi, namaze se necim da popusti, zatim skalpelom seckas tu ge se spajaju membrana papirna i ta gumena/sundjerasta.... zatim se zalepi i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

membrane, vesanja i donji centrator se lepe neoplenskim lepkovima (tigar. silntelon itd)

za razlepljivanje koristi nitro razredjivac i kada radis sa nitrom namazes cetkom za farbanje

deo koji razlepljujes vise puta pa polako razlepljujes ili odes do neke stamparije i zamolis da ti

daju malo tecnosti C7 oni je koriste za ciscenje sita. C7 mnogo bolje razlaze lepkove na bazi neoplena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi,kupio sam ovaj vufer fabricki pre neki dan za mog punta,naravno,fabricki ne postoji instalacija,pa me interesuje,jel moze neko da mi objasni koja je koja zica,tj gde se povezuje? i imam Pioneer HU a ne fabricki

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala mislim da cu se snaci,i da, jel moze plus da se uzme recimo isto i odakle za player? pa da provlacim zajedno plus od playera sa pobudom,uzmem masu iz gepeka u signale pozadi sa zvucnika ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedino da ne preopteretis instalaciju, nije ovo jak vufer, ali ja sam ipak direktno sa aku provukao plus :) Masu i signal sa zvucnika sam odradio kako si i napisao^

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro,malo mi je komplikovano da provlacim plus sa aku do kabine,tj nisam do sada provlacio na mk2,znam samo da kada sam provlacio na Puntu mk1 da sam rodio zirafu bukvalno dok sam provukao :) kuda si je ti provukao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas ABS onda ce biti opet zirafa :) ako nemas onda laganica. Pa uzmi iz kutije sa osiguracima negde struju, samo stavi obavezno osigurac. Mislim da fabrika stavlja 15a osigurac i standardni zicu 1.5m2 tako da on ne vuce mnogo, ali ne znam u kombinaciji sa plejerom kako izgleda. Procitaj onu temu sa linka, mislim da je neko tako odradio (povezao sve na jedan) pa mu je iskakao osigurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ja bio ubedjen da si ti na upaljac prikacio plus

@Spooky

odradi onda tako, daleko manje cimanja nego da provlacis od aku. Mazda samo da dodas neki osigurac od 10a ili 15a na taj kabl do vufera :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

povezano,sve radi ekstra,odusevljen sam koliko se dobija sa ovim,iako sam bio malo skeptican,dakle uzeo sam plus sa kutije osiguraca,pobuda ili ti "remote control" sa playera,minus iz gepeka a signal sa zadnjih zvucnika,cak stavise boje na zicama na fabrickom dzeku koji sam dobio uz woofer su iste kao i zice koje idu do zadnjih zvucnika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

drustvo, da li hoce neko iz NS ili okline da mi pomogne, da li je vufer spojen dobro, i eventualno reci kakvu korekciju po pitanju zica da nacinim?

bio sam kod autoelektricara, pojma nije imao... a radio je po semi koju sam stampao odavde... jos sam mu i pomagao :)

svaka pomoc dobrodosla... na kraju sam popizdeo.... izvadio sve i u sobi mi stoji tako bezv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me interesuje kakav je to elektricar kad ne moze da izvuce + i - :)

reci gde je zapelo pa da probamo da resimo problem :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

onaj koji ne koristi racunare i sl :D stari kov... izvukao je sve to... ali jednostavno ne radi ni vufer ni zadnji zvucnici? mislim da je problem oko zice koja reba da prenese signal nazad? koju god smo spojili, nije radilo... e sad da li je do fabrickog radia, ne znam.... toliko sam se iznervirao da sam iscupao sve :D

napajanje je dovedeno kad se da kontakt... masa izvucena iz gepeka.... itd..

Edited by cirkul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vezao vufer još zimus, i kao čuo se, ali ništa specijalno, ali ja sam mislio da je to normalno i da tako treba, međutim nisam imao pojma kako to zaista treba da radi i danas slučajno skinem buksnu sa zadnjeg desnog zvučnika, a vufer počne da gruva, baš sam se onako prijatno iznenadio, jer se to čulo jedno 5 puta bolje nego do sada... E sada me zanima šta bi moglo biti u pitanju!? Ja sam električaru dao ovu šemu koju sam pokupio ovde, a nešto što sam takođe uvideo, na šta nisam obraćao pažnju, je da su mi na plejeru zvučnici podeljeni na prednje i zadnje, a on mi je to vezao kao leve i desne, dal nema možda veze sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da ja podignem temu i postavim isto pitanje opet malo jasnije, možda mi neko da odgovor..

Meni je vufer vezan na zadnja dva zvučnika, i zvučnici na plejeru mi imaju podelu na prednje i zadnje, a električar mi je to vezao na levo i desno, a vufer je zakačio na zadnja dva zvučnika tako da se vufer jedva čuo dok ja nisam otkačio zadnji desni zvučnik... Sad mi je taj zadnji desni otkačen, a vufer radi baš kako treba... Da li bi rešilo problem ako bih premostio zvučnike da budu normalno prenji-zadnji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vufer i treba da vuce signal sa zadnjih zvucnika. Mozda nesto nije povezano kako treba. Imas objasnjenje sa sve slikama koja zica (imas po bojama) se tacno kaci na vufer. Isprati sve to i videces sta i kako.... Meni je tako od prvog dana i sve je OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...