Jump to content
FAS Goran
bucke1

Punto mk.2 - fabrički woofer / ne radi woofer

Recommended Posts

E ovako, woofer ima napon, osigurač ok, vezan džekom na pionirov mp3 radio i ne šljaka.. Kako da proverim da li je ispravan i dobro vezan, i ako ne gde i kako oporaviti?

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me, od onih koji imaju u puntu, kako se čuje woofer koji se fabrički ugrađuje ( jačine 100W ), kako su zadovoljni zvukom? Ugradio bi ga kod sebe u bravu zbog uštede prostora u gepeku ( boca za gas,itd.),da li je to izvodljivo, da li treba pojačalo koje će da ga pokreće?

pozdrav ljudi ja sam novi,ne mogu da se snadjem ovde.. imam pitanje,radi se o puntu 2009 god ,al hte o bih da ugradim fabricki vufer,al koliko vidim oniii su na levoj strani a meni je instalacija na desnoj,kako to da prepakujem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako je prosao moj woofer...

 

IMG_20150912_121848.jpg

 

Vidim ja nesto mi utanjio bass u poslednje vreme, kad ono vesanje zvucnika raspadnuto!

 

Porucio sam novo sa Kupujem Prodajem, cena astronomskih 80 din!!!

 

 

 

Sada izgleda ovako

 

IMG_20150922_130219.jpg IMG_20150922_130232.jpg 

 

A cuje se kao pre...

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nekako :)

Zaboravio sam kako dobro zvuči ovo, prosto ne mogu da verujem koliko znači ovaj woofer! Sada sam ponovo namestio zvuk kako mi odgovara i uživam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto i moj tako nastradao prije par dana. @milan-jtd daj link oglasa za to vješanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga ako je to tako dozvoljeno

 

https://www.kupujemprodajem.com/Vesanja-i-Kalote-za-Zvucnike-4622542-oglas.htm

 

Ja sam porucio onaj od 5" jer sam bio ubedjen da su to te mere, ali posto nisu skupi preporucujem ti da porucis i taj od 5 i za svaki slucaj onaj od 4,7", jer se mozda lepse uklopi unutrasnji precnik. Malo je prevelik unutrasnji precnik na ovom od 5, ali moze da se zalepi, eno ga udara kao nov!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, jer polako propada i ne primecujemo tu razliku, skontamo da ne radi tek kada se potpuno raspadne a onda smo vec naviknuti na losiji zvuk.

 

Prosto mi zao da izadjem iz auta, juce sam se parkirao, ugasio auto i odslusao jos dve pesme na parkingu  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A primetio sam i da ima dosta i da samog HU...recimo moj ovaj uredjaj sa navi radi mnogo bolje od blaupunkt onog uredjaja samo sa CD-om...probali drug i ja, obojica imamo xcar i ispravan woofer...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sigurno da ima veze, imao sam neki krs Panasonic, pa sam ga zamenio sa pristojinim JVC-jem koji ima bogatija podesavanja, razlika je bas primetna, pa verujem da je i sa fabrickim tako.

 

U proslom autu sam imao Sony, komplet i HU i zvucnike u vratima i elipse na dasci. Zvuk odlican, Nesto sam menjao HU i stavio neki stariji i izgubio sigurno 30% zvuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga ako je to tako dozvoljeno

 

https://www.kupujemprodajem.com/Vesanja-i-Kalote-za-Zvucnike-4622542-oglas.htm

 

Ja sam porucio onaj od 5" jer sam bio ubedjen da su to te mere, ali posto nisu skupi preporucujem ti da porucis i taj od 5 i za svaki slucaj onaj od 4,7", jer se mozda lepse uklopi unutrasnji precnik. Malo je prevelik unutrasnji precnik na ovom od 5, ali moze da se zalepi, eno ga udara kao nov!!!

Hvala ti.  :thumbup:

Baš tako kao na tvojoj slici se i moj raspao. Kad se navikneš na njega stvarno fali kad ga nema,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drvofiks, tj. tutkalo.

 

Prvo lepis na karton, pa ostavis da se malo stegne pa tek onda za korpu

 

Prodavac mije rekao da moze i sintelanom, ali meni bilo lakse sa tutkalom. Udara k'o blesav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz 

Dali je neko imao problem s buferom od punta hgt

Orginalnim ovim fabrickim

Ne pjeva uopste osigurace sam jedino pregledao i ok su

Jer nisam prevelik strucnjak za elektroniku

akoo se neko susretao s tim neka mi pomogne 

Hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...