Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
miki_ns

Stilo - problem sa zadnjim vratima

Recommended Posts

Kao sto vec spomenuh u naslovu teme, imam problem sa zadnjim vratima na autu ( stilo 2003 1.9jtd mw). Ne mogu

da otvorim ni leva ni desna vrata, ni spolja ni iznutra. Prozori rade ok, centralna otkljucava (bar izgleda tako, jer se

one pipice na vratima dizu i spustaju normalno ), nisam dirao onaj prekidac koji blokira otvaranje iznutra. Da li je neko

imao takav problem, ili cuo za tako nesto, neki predlog kako bih to resio da ne moram vise da vozim karavan-kupe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze da se resi.veceras ti podpunije odgovaram

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji u centralnim bravama jos jedan motoric koji sluzi za blokiranje mehanizma u slucaju pokusaja kradje.u 50% slucajeva mogu da se odblokiraju preko egzaminera a u drugoj polovini slucaja mora peske preko slanja nekog signala preko instalacija.u svakom slucaju resiv problem bez portebe za novim delovima ili rasturanjem vrata.ne mogu ti dati recept jer zavisi procedura od situacije na licu mesta.ako ne resis javi se pa ce da se iskombinujemo nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Miki, i ovo mi znaci, uradio si mi pola posla, bar ne moram da se smaram i ubedjujem sa

majstorima. A resio, ne resio, javicu se sigurno jer mi trebaju viljuske, a rekli su da ti imas varijantu

za neke dobre, ali o tome kada sredim ovaj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema problema,to sa zadnjim vratima je jos jedan gremlincic koji se retko javlja ali javlja se

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem pa mi treba pomoc...naime probavao sam child lock na zadnjim desnim vratima...okrenuo onaj plasticni deo na vratima u lock polozaj i probao da otvorim vrata iznutra i kada sam povukao kvaku na vratima kvaka je ostala u otvorenom polozaju(nije se vratila nazad)...spolja sam otvorio i vratio lock ali ni sam ne znam kako previse nego sto bi trebalo i ne mogu da vratim nazad jer pruza nenormalan otpor...tako sam i zatvorio vrata i vise ne mogu da ih otvorim ni spolja ni iznutra ...ponekad mi prijavljuje da su mi ta vrata otvorena....bilo kakav savet bi mi znacio
pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

resen problem...skinuo tapacirung,raskacio prozor sa nosaca koji je na limu...skinuo lim...nekako otvorio vrata jer sam imao veci i bolji pristup bravi....generalno bio je problem u samoj centralnoj bravi,jer kada sam vracao child look i okrenuo previse,jedan pipak je prezupcio...pa sam otvorio bravu vratio pipak na mesto i sve sljaka...sklopiosve nazad i to je to !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ,evo i mene sa problemom ,vrata gepeka nisu mogla da se otvore ,pa je majstor intervenisao i popravio ali sada mi se pojavio problem ,jer mi prijavljuje na bordu da su otvorena vrata ,posto sam pregledao taj deo oko bravice uvideo sam da viri jedan dzek i pretpostavljam da je bas do toga ali ne znam gde ide taj dzek ,nigde ne vidim ulaz nekakav evo i slike malo losijeg kvaliteta ali nadam se da ce posluziti ,drugi dzek ide iz bele kutije prekidaca koja stoji na bravici kada se izvadi bravica iz lezista vrata

IMG_20160724_155428.jpg

IMG_20160724_155419.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene jeza vata od stilovih vrata ,meni su zadnja desna  nekako blokirala .ne mogu da ih zakljucam nikako ,kad ocu da zakljucam vidi se kako onaj pipak mrdne ali kao da je nesto zaglavilo ,i rucica za otvaranje je ostala onako u otvorenom polozaju ,ne legne skroz u tapacirung ,,sutra cu da rasturam vrata pa cu probati da nadjem kvar ,ako neko zna sta bi moglo biti slobodno nek se javne :pizza:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i par slika ..problem je bio u sajli koja ide iz rucice tapacirunga do brave .sajla je korozirala (oznaceno crvenim )i zato rucica nije htela da se vraca i automatski je i blokirala centralnu ..malo podmazao pa razradio i kao nova :)  malo sam se napatio dok sam dosao do centralne al dobro .staklo ne mora da se vadi  ,otkaci se i ja sam podbacio letvu cisto da mi ne padne prozor

20160730_140124.jpg

20160730_140211.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem sa Stilom 1,9 JTD karavan ne mogu da otvorim  zadnja ni leva ni desna vrata posle popravke kod majstora i ne znam kako da rešim problem.

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...