Jump to content
FAS Goran
mmilicev

JTD prolupao

Recommended Posts

koji bedak tako dobar motor zezne trombic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je tema relativno stara, tek sam je večeras pročitao celu. Koliko košta taj Wurth aditiv za ispiranje motora?

Činimi se da nije skup, a može dosta da koristi prilikom zamene ulja. Naravno, vidim da može da posluži kao prevencija ovih "nemilih" događaja kao što se desilo Mmilicevov Stilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto je malo poskupeo skoro negde oko 800-850din

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze taj aditiv da pokrene trombic od starih naslaga,pa da kasnije dodje do začepljenja nekih od kanala za podmazivanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u principu ne bi trebalo jer skida,rastvara sloj po sloj.na mom autu je tek treca zamena ulja i ispiranje dalo ful rezultate.inace i filter ulja i sito na uljnoj pumpi su tu

Share this post


Link to post
Share on other sites
prijatelju, to sto se desilo tebi na stilu, upravo se desilo i meni ma cromi - '05g

moje saucesce, aki ti treba kontakt za delove-pisi, poslacu ti br. telefona coveka koji ima sve za italijane i to za novije modele. meni su od popravke ostala 3 klipa (i/ili klipnjace), blok i mislim uljna pumpa a imao sam srece jer su delovi skinuti sa auta koji je presao oko 60.000km. novi delovi su skupi u p.m. pa gledaj da pazaris polovne tamo ali sa nekim ko se razume u mehaniku.

pozdrav i zelim ti da sto pre sredis auto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja sam popravio svoj auto u delti sa sve novim delovima. pocev od ulja, velikog servisa, radilice i svih ostalih delova motora. auto je sad bukvalno nov. nekih 80%. ljudi iz delte rade svaka im cast. ni jednog trenutka se nije ukazala potreba da se vratim nazad u servis da im ukazem na neki nedostatak, a inace sam velika picajzla i jako dosta se razumem. nisam hteo da rizikujem da radim kod lokalnih majstora. delta je ipak delta. sve u svemu dobio sam i popust na sve radove oko motora. svaka im cast!

i koliko te na kraju izasao taj popravak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je danas ispran motor sa tim aditivom. Nisam bio prisutan, ali Miki kaze da su macke izlazile napolje :p i da treba jos dva-tri puta da se ponovi postupak prilikom zamene ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba, i na mom autu je trebalo par servisa da ocisti motor od naslaga.i sada prilikom svake zamene ulja odradim obavezno i ciscenje da se ne zapate macici ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites
i koliko te na kraju izasao taj popravak?

oko 730 eurica racunajuci i punjenje klime. Na sve sam racunao al' na ovaj trosak nikako! Iskreno, i dalje mi ne ide u glavu kako je to moglo da se desi,imajuci u vidu x primera kako ljudi ne menjaju ulje po godinu dana, ali eto, moguce je i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je izaslo 4 puta vise nego tebe, ali kao sto rekoh sve sam dobio novo. da ne cuje zlo - za sad sam zadovoljan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zato su stari fiati.lance.alfe imali lepo cajgere za pritisak ulja pa ako se i desi da negde zacepi odmah to vidis pa mozes da reagujes pre ozbiljne havarije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...