Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Promocija Lancia Delta

Recommended Posts

Lancia Delta 1.9 Twin Turbo MultiJet, 190KS

 

image.jpg

 

by Vili

Svi koji niste bili...imalo je šta da se vidi, čuje, popije... Dobijeni su i sitni pokloni za sve prisutne od kompanije Delta Automoto.

Hvala svima koji su bili, kao i ljudima iz kompanije Delta Automoto na gostoprimstvu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ne stavi odma sve tri nesho, da ne moram ja :D

 

image (1).jpgimage (6).jpgimage (7).jpg

 

Bice jos, samo kad stignem.

A tu su i nidza, manfred, ivvyu... boce fotki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osećao se nedostatak Bokije, koji bi odmah predložio zamenu felni (ima i za njega primer jedne detine felne), kao i Mikija čiji bi oštar pogled odmah prokontrolisao stanje remenica...

Šalu na stranu, divan auto, svakim detaljem potseća na najfiniji ručni sat.

Evo malko slika

 

Prvo okupljanje:

DSCF0013.jpg

 

a onda...

DSCF0022.jpg

 

a ovako izgleda kad te pregazi ...

DSCF0033.jpg

 

a evo i detalja felne za Bokija da vidi jel ima neka bolja...

DSCF0024.jpg

 

evi detalja fara:

DSCF0025.jpg

 

Evo za Mikijeve oči nešto:

DSCF0050.jpg

 

ovo sam slikao slučajno - na znam zašto, aparat sam škljocnuo!

DSCF0044.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatak ovde.

Sa fotografske strane imam par primedbi i bilo bi dobro da se prevaziđu za sledeći put ovakvog tipa slikanja, ako uopšte bude moguće. Prvo, automobil je potpuno nereprezantativan primerak, uništen lošim poliranjem, što se vidi na slikama. Svetlo u podne je šit za ovu vrstu fotografija, ambijent je totalni šit. U principu sam se takođe smorio oko stvari koju smo mogli da prevaziđemo, tj. taman zamolim da se malo rasčistimo neko drugi uleti u kadar i oteža mi slikanje maksimalno. Ne znam kome da se zahvalimo za fleku od znoja na vozačkom sedištu na fotki enterijera? Je'l preveliki problem da se sačekalo po 2 minuta za svaki ugao, pa onda se zezajte, ulazite u kola, svejedno. Za sav ovaj posao mi realno nije potrebno više od kvalitetnih 5 minuta.

Ostatak, ako bude još nešto reprezentativno, ovih dana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neee,felne su OK.Skoro sve je ok,osim tog izraza zlog mrmota,vec vidjenog na nekim modelima Jaguara i nekih Koreanaca.Sve u svemu auto koji nece zaziveti polovnjacki zivot na nasim prostorima jer ga na zapadu nece kupovati zbog neadekvatne cene i nekih drugih sitnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nizdo i pored svih otezavajucih okolnosti,fotke izgledaju dobro,barem meni laiku :D ,mada u pravu si za onu fleku o znoja:sick: -nikako ne dporinosi kvalitetu fotke,a ova fotka iz anfasa gde je crna lancia u crnoj pozadini dobro sakriva sve mane loseg poliranja :lol: ,hteo bih jos da kazem da i wilijeve slike jako lepo izgledaju a damjanovic je napravio lepu fotku sasvim slucajno-kako on rece aparat sam skljocnuo :thumbup: ,bokija skoro nisam video ogorceniji post od ovog tvog,i ma da se u nekim stvarima slazemo,hteo bi da ti kazem da nisu svi ljudi bili tamo radi puke promocije,marketinga i firme koja je to organizovala neki su jednostavno dosli zbog samog automobila da ga bolje upoznaju a i da se vide sa drugim clanovima kluba i upoznaju nove prijatelje,tako da pricati o sekti i kirbi fazonu je malo preterano ipak smo mi clanovi kluba ljubitelja automobila, a ne puki clanovi potrosackog drustva koji ce da se oduseve promocijom i samom firmom koja to organizuje-najvaznija tamo je bila nova delta i mi sami a sve ostalo nekom moze da se svidi nekom ne,to je tako licna stvar :huh: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nidza

Da, ono što je do nas ćemo ubuduće popraviti kao što si ti naveo. Dakle, ubuduće se prvo obavi fotkanje, potroši tih 10-15 minuta ili koliko već treba...i tek onda će moći da se prilazi autu.

Ovoga puta lokaciju nismo mogli da biramo. Trenutno nema nijedne druge nove Delte u Srbiji, a ova nije registrovana i već je prodata, tako da nije mogla da se vozi bilo gde.

Subotom Delta radi do 15.00, nedeljom ne radi, a radnim danima, kada rade duže, mi nikako ne možemo.

Jedini termin koji je mogao ovoga puta je bilo oko podne... :thumbup:

Biće još prilika za fotkanje novih automobila... :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje slike nisu naklonjene delti :D

DSC_5668.jpgDSC_5673.jpg

 

Da se zna ko ima najveci :D

DSC_5676.jpg

 

Ju, slucajno :D

DSC_5690.jpgDSC_5701.jpg

 

 

Da li vam izgleda kao Srbija?

DSC_5712.jpg

 

Ko je ovo? :D

DSC_5744.jpg

 

Malo sam se igrao sa fisheye ;)

DSC_5747.jpg

 

I sa 50mm ;)

DSC_5765.jpg

 

DSC_5784.jpgDSC_5779-1.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
nidza said:

Sa fotografske strane imam par primedbi i bilo bi dobro da se prevaziđu za sledeći put ovakvog tipa slikanja, ako uopšte bude moguće. Prvo, automobil je potpuno nereprezantativan primerak, uništen lošim poliranjem, što se vidi na slikama. Svetlo u podne je šit za ovu vrstu fotografija, ambijent je totalni šit. U principu sam se takođe smorio oko stvari koju smo mogli da prevaziđemo, tj. taman zamolim da se malo rasčistimo neko drugi uleti u kadar i oteža mi slikanje maksimalno. Ne znam kome da se zahvalimo za fleku od znoja na vozačkom sedištu na fotki enterijera? Je'l preveliki problem da se sačekalo po 2 minuta za svaki ugao, pa onda se zezajte, ulazite u kola, svejedno. Za sav ovaj posao mi realno nije potrebno više od kvalitetnih 5 minuta.

 

Ostatak, ako bude još nešto reprezentativno, ovih dana. :)

 

Pusti čoveče sekiraciju, slike su ti vrhunske prema uslovima koje si imao. Zenitalno svetlo, neadekvatan ambijent... a otisak na sedištu vozača možeš vrlo uspešno da retuširaš u Fotošopu... Vrhunske su ti slike.... Veruj mi. Ja sam nekad pravio slike sa filmovima, imao svoju laboratoriju, to je bio jedan od neophodnih izraza u arhitekturi, i ne znam ni sam koliko sam kila filmova i tona hartije utrošio ne bi li napravio jednu zadovoljavajuću sliku - za mene. I upravo to nezadovoljstvo i težnja za "boljim" - te legitimiše kao čoveka koji zna svoj posao, i koji sasvim izvesno ima uspeha u tome. Još jednom, svaka čast za slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

steta sto nisam bio, cuo sam da su se italijani ponovo otvorili za dodatnu opremu, pa ovaj nema sta mu ne fali :D

fotke su super ispale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fotke su odlične, ja se izvinjavam što nisam bio danas ali posao me juče naneo u Bg pa sam svratio i do Delte koja je bila i juče u salonu. Žao mi je što nije bilo samo više komada u više boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod ovakvih lepotica, protection uvek na prvom mestu. Nikad ne znas do koje mere ce te povesti dizajn, ni kako bi se moglo zavrstiti vece lagane voznje po kraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao da odolim a da na brzinu ne retuširam fleku na sedištu od znoja, mada mislim da je refleks u pitanju... Inače SVAKA ČAST NIDŽO - BOLJU SLIKU ENTERIJERA DO SAD NISAM VIDEO.

 

enterijer.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tnx, ali malo ga prećera sa epitetima, ipak je u pitanju čista improvizacija. U principu može to još bolje, još uvek čekam jedan difuzor da mi dođe, koji sam imao na Canonu, iako sam ga platio i poručio još pre skoro pola godine. Potrebna je ipak zanimljivija lokacija, bolji izbor doba dana, pre svega zbog upadnog svetla u kabinu, definitivno auto treba da bude maksimalno čist i našminkan, poželjno dva izvora svetla sa strane iza mene, umesto jednog iznad.

U principu je super ispalo u odnosu na uslove, ja sam zadovoljan. Izvučen je takođe maksimum iz opreme, kvalitet je dovoljan za jedan veoma veoma veliki print, svake od ovih fotografija.

Tnx za photoshop, na kompjuteru na kome radim ga nemam instaliranog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tnx, ali malo ga prećera sa epitetima, ipak je u pitanju čista improvizacija. U principu može to još bolje, još uvek čekam jedan difuzor da mi dođe, koji sam imao na Canonu, iako sam ga platio i poručio još pre skoro pola godine. Potrebna je ipak zanimljivija lokacija, bolji izbor doba dana, pre svega zbog upadnog svetla u kabinu, definitivno auto treba da bude maksimalno čist i našminkan, poželjno dva izvora svetla sa strane iza mene, umesto jednog iznad.

U principu je super ispalo u odnosu na uslove, ja sam zadovoljan. Izvučen je takođe maksimum iz opreme, kvalitet je dovoljan za jedan veoma veoma veliki print, svake od ovih fotografija.

Tnx za photoshop, na kompjuteru na kome radim ga nemam instaliranog.

Ovo nije radjeno Photoshop-om nego GIMP-om. Instaliraj ga, sve opcije ima kao i ovaj samo još i više. I što je najlepše besplatan je. Meni već drugi Photoshop "puca" posle godinu dana upotrebe. Prvo počne jedva da se diže, a potom mu ne radi text editor... To su simptomi nelicenciranih - piratskih verzija. Gimp ima apsolutno sve i to pored mauelnih komandi za editovanje ima i skalarne alfa numeričke komande... A što se tiče preterivanja u komplimentima, veruj mi da je ona enterijerska slika svetska. Od ostalih nisi ništa mogao bolje da očekuješ, obzirom na podnevno sunce (kontrastno svetlo), i crno vozilo na svetloj podlozi. Imaš sve elemente da zezneš svetlomer...! Jedino da ga varaš...

Nego jel se ti ovom rabotom baviš profesionalno ili hobistički?. Ako je profesionalizam u pitanju, difuzor (ako mislimo na isto, ono platno što reflektuje svetlo sa neba) je čudo, ali ti treba asisten(ica). da pridržava i usmerava... I kišobran - suncobran sa lampom nije loš. Sve te ovo pitam jer sam se nekad ja time hobistički bavio i grdne pare na sve to potrošio... a na žalost nikakve vajde od toga nisam imao. Medjutim tvoje slike su neka druga priča. Definitivno. Šteta što se nisamo upoznali.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je OK, ali definitivno ima par stvari koje su pokvarile utisak :

- ovo je bila prezentacija JEDNOG primerka nove Delte, a ne Delte kao novog modela koji nastupa na našem tržištu ...

-verovatno nije do domaćeg distributera, već je omiljena nam fabrika procenila da nismo preterano zanimljivo tržište za ovaj model, pa samim tim nisu poslali više primeraka sa različitim motorima i naravno u različitim nivoima opreme ...

- što se organizacije od strane dilera tiče nema većih zamerki bilo je na potrebnom nivou - za ubuduće bi bilo dobro neki filmić o razvoju modela + više o novoj motorizaciji na nekom promotivnom filmiću ... :cheers:

što se same prezentacije tiče ona to nije bila jer nije moglo da se provoza ni jedna Delta ...

mi smo podbacili u brojnosti, neorganizovanosti oko fotografisanja ... ali za prvi put je ovo bilo EXTRA !!! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je covek rekao da je to jedina delta trenutno na raspolaganju, a da prvu isporuku Delti za Srbiju ocekuju u junu.

Ovo nije bila zvanicna prezentacija modela (to je obavljeno na sajmu), vec prezentacija za nas, clanove FLCS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, moja greška nisam dovoljno detaljno pročitao najavu da je prezentacija, a ne promocija ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...