Jump to content
FAS Goran
bokija

Fiat Bravo - remont ramena

Recommended Posts

Da li neko moze reci kako da znam da li su mi otisla ramena ili su jednostavno tvrdi amortizeri pa zato tako lupa po rupama, posto je ceo trap prilicno utegnut. ne bi da zamenim amorte sa nekim meksim pa da se ispostavi da trebaju ramena da se rade. Znaci, da li mi neko moze objasnii kako da znam da su ramena propala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lupa zato što je hladno...inače, ti čuješ taj zvuk, ali kad odeš kod majstora da proveriš trap, ispada da je sve u redu...a očekuješ da ti je ceo trap raštimovan.

E sad, ako ti lupa SAMO prilikom prelaska preko pruge ili neke veće i oštrije neravnine, 99 % da nije ništa. :yes

...ali ako ti lupa prilikom prelaska i preko najmanje neravnine, vrlo verovatno da su ramena ili stabilizatori za zamenu...a ne daj bože i gumice balans-štangle (gumice 10 e, a zamena 30e). :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo koji majstor može da ti proveri ramena. Nema potrebe da komplikujete, jer vam niko preko foruma ne može reći u kakvom su stanju ramena na vašem automobilu. Ne postoji način da se na osnovu toga gde i preko čega lupa, sazna da li su ramena, ili lupa nešto drugo.

Dakle, kod bilo kog majstora, trapadžije, proverite stanje ramena i to je to. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite sto pitam, ali kolega mi je dao drugi broj, on je kod njega uzimao za svoju Alfu...Ali tel. se ne poklapa...Ovaj je 062/382220, Mirjane Kovacevic 11/a...

Jel to ista "firma"?

Ili ih ima vise u Kragujevcu koji vrse remont?

Izvinite na offu...

 

I da, hvala puno na brzom odgovoru.

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je neka druga, ima ih brdo u Kragujevcu. Ja sam uzimao od Tejovića, kao i mnogi ljudi ovde i svi su zadovoljni. On ti pošalje viljušku i kad namontiraš, pošalješ mu tvoju staru brzom poštom. 

Imaš dosta tema vezane za remontovane delove trapa pa prelistaj malo da vidiš iskustva. Verujem da su i ti ok, okreneš oba broja i taman se rspitaš za cenu.

 

Nema na čemu, zato smo tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel mogu npr.u ap-sportu da kupim samo silen blokove ili moram kompletna ramena? ja cuo da nema nigde da e kupe posebno...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci samo komplet. hvala. treba mi ona guma od letve volna pa ide skoro do kraja spone....

takodje mi treba usisno crevo kod klapne, ne mogu nigde da nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene je promenjen silen blok na prednjoj viljusci pre godnu dana i danas odlicno stoji tj.ne lupa vise

 

Tako da je moje misljenje da se ipak  mogu menjati i da se isplati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za gos.Tejovica samo reci hvale sutra ce biti tacno godinu dana kako sam stavio njegove viljuske a one kao da sam ih juce montirao a br km nepoznat inace taksiram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali iko ideju gde bi mogao da nadjem silent blokove za fiat bravo (2001god.)za zadnji trap?jedino što sam uspeo u kit komercu da nadjem,ali širina prstena je za dva milimetra šira 66mm,a po recima majstora treba 64mm.

Bio sam kod ovih iz kragujevca što remontuju viljuške i sl. ali nemaju.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bugi

 

Kupi nove zadnje blokove, :thumbup: čini mi se da su nešto oko 20 evra komad. Nema tu remonta, nisam čuo da to (zadnje) neko radi i prodaje.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, Ivan mi je na Marengu levo rame zamenio remontovanim.

Odmah sam centrirao trap, sad mi se povremeno javlja krckanje,kao da je nategnuto nesto... Jel se vama desavao taj zvuk na remontovanom ramenu...

Na trapu je sve utegnuto dobro,nista ne lupa....samo taj zvuk krckanja...

 

09371ed4284d6f7c89af2731e5cb9e86.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Djuk85

 

Pre će biti nešto drugo, možda šolja amortizera. Ako se čuje u mestu dok motaš volan, eto.

Ili, ako zaljuljaš auto dok stoji (otvoriš vozačeva vrata jer kažeš da je levo rame, ruka gore na otvor i ljuljaj) i ima tog zvuka, onda stabilizator verovatno.

Promenio sam dosta ramena, skoro uvek su išla remontovana i nisam primetio nikakav zvuk posle. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...