Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
chikavili

Signalizacija neispravne svetlosne signalizacije

Recommended Posts

Imao sam pre par nedelja jedan problem koji sam relativno lako resio, pa reko' da podelim sa vama, ukoliko se jos nekom desi.

Naime, pri kocenjima ponekad mi se palila lampica neispravnosti svetlosne signalizacije (ali ponavljam ponekad, ne uvek), a kada sam proveravao, sijalica stop svetla je radila normalno. Posle par dana, pocela je ista stvar da mi se desava i pri davanju desnog migavca. Ponovo sam proverio i stop svetlo i migavce i zakljucio da rade, ali da i desno stop svetlo i desni migavac, rade za nijansu slabije.

Skinuli smo zadnju desnu svetlosnu grupu, proverili sijalice i ocistili kontakte i pri toj akciji smo primetili da je jedan pin u glavnom konektoru te svetlosne grupe malko iskrivljen i crn (mislim da je masa u pitanju).

Ocistili smo ga i ispravili, sve vratili na mesto i sve radi bez ikakvih problema.

Odma sam se setio da sam za vreme eksploatacije ovog auta uglavnom menjao sijalice na bas toj svetlosnoj grupi i zakljucio da je verovatno taj iskrivljeni pin bio uzrok tome. Tako da savetujem svima da, kad imate vremena, prekontrolisete stanje tih konektora, kako bi ste umanjili mogucnost da vam se ovakve stvari desavaju (pogotovo ako vec imate negde problem sa cestim zamenama sijalica)

Nije neka mudrost, ali ima ljudi kojima ce mozda pomoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije samo boljka na punticu vec i bravo,brava,stilo,punto 1.....tako da svima moze biti od koristi.jeste vili u 99% je masa u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao problema sa zadnjom svetlosnom grupom, sa obe strane mi je otisla masa pa se desavalo da kad upalim migavac da mi naizmenicno svetli i pozicija i stop svetlo (kao cirkus Kolorado). Problem je resen tako sto sam zalemio zicu jedan kraj za zicu od mase (crna zica u snopu) drugi kraj za onaj metalni deo koji se vidi kad se skine plastika i nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam oterao auto kod majstora...

Skinuo stopaljku,malo smirglom i srafcigerom ocistio kontakte,isto tako i na zicama,naprskao kontakt sprejom i teraj...

Sad nemam problema....A inace prilikom zakljucavanja mi se palila leva stopaljka,i sinoc mi se na kontrolnoj tabli palila lampica skoro na svakom drugom cosku prilikom kocenja...

Edited by Vuchina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...