Jump to content
FAS Goran
MarkoFaca

Fiat Punto mk.2 1.9 D / JTD - problem sa paljenjem

Recommended Posts

pregledaj dovod goriva vuce ti negde vazduh... nije nista u motoru...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da sam riješio problem, neka klapna za dovod zraka ponekad zariba, kad prokine radi i pali a kad zariba neće i to je to......



ima još jedna stvar....majstor koji mi je pokušavao riješiti problem, umjesto fiatovog filtera stavio je VW, da li to može napraviti štetu, kao nije mogao naći onaj plastični dio što ide u filter pa stavio VW, eh sad me zanima kako se zove taj dio i koja mu je funkcija...

to je mali pipak koji ide u filter a na njega se navlače sjevčice od dovoda goriva.....

I hvala vam na savjetima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam o kojoj se klapni radi ..... ali opet se počelo dešavati isto, činjenica da sam promjenio pumpu na kojoj sipam....jel moguće da je do goriva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja pridružim grupi koja ima problema sa paljenjem. Punto 1.9 jtd 2001.g. kad palim vergla dugo, i onda upali , ali se iz haube čuje kao da nešto pukne. Kad ga ugasim, pa ponovo upalim, nekad upali brzo, a nekad mu treba duže verglanje.Ovo "pucanje" se nekad čuje, a nekad ne.Isto se ponaša i kod prvog jtarnjeg paljenja i u toku dana.  Pre 3-4000 km sam menjao PK kaiš i sve remenice i španere oko njega. Šta uraditi, od čega krenuti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

 

Meni su bili slicni simptomi, nije bas kod svakog paljenja ali cesto je "udarao" dok pali. Uglavnom dok je bio vruc.

Servis anlasera me je kostao 5000 din.

Goran mi je jednom prilikom rekao da sredjujem to sto pre jer me moze ostaviti negde na putu, da ga necu moci upaliti uopste. U mom slucaju je bio bendiks. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz, kod mene je izgleda otiša neki prigušni leptir zaklopke, zapravo majstor mi reče postavljač prigušnog leptira zaklopke, ima li taj dio još koji naziv jer nigdje u autodijelovima ne mogu da ga nađem......a na otpadima nema ovih motora .....(to je dio koji se nalazi iznad zračnog filtera, i sprečava dovod zraka kad se gasi motor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

molio bih ako iko može da mi kaže, bio administrator ili neko ko zna, ima li dio postavljač prigušne leptir zaklopke još neki naziv, jer u katalogu nema dijela pod ovim imenom a kompjuter ga tako prikaže...niko ne zna o čemu se radi niti u autodijelovima, niti na otpadima nemam pojma šta da tražim, svi taj dio mješaju sa protokomjerom ali to nije to....ovaj dio ima funkciju gašenja motora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Na autu su zamenjena sva 4 grejača motora.

Problem nastaje kada se auto ne koristi preko 15ak sati. Naime obično ujutru auto vergla kao lud i ništa. Nakon toga ga bukvalno mrvicu gurnem sam , sednem u auto i upali... Nakon tog paljenja auto odmah mogu da ugasim i sigurno pali , na ključ posle toga...

 

Jel neko možda imao takav problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo... meni je verglao a nije palio zbog senzora radilice. Ali se to desavalo samo kada je auto vruc. Sigurno je i kod tebe problem u nekom senzoru, ne verujem da kompresija ima veze sa tim, a to bi dijagnostika trebala pokazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni filter nafte iako si ga mozda skoro menjao

to je meni bilo zamenjen pre 5000 i problemi stavljen nov i ko secer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su dizne, pumpa, proveri. Kako vrti alnaser, da ne vergla lose - sporo, kako je uzubljen auto, da li je dobar akumulator, pregledaj da li vlazi nafta negde na spojevima, da li uvlaci vazduh u sistem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd javi obavezno, bas me interesuje sta te to muci, skroz mi je zanimljivo da upali posle malo pogurivanja!

 

Ja sam imao problem sa bendiksom anlasera i nije palio iz prve, ali je znao da zakrci pri verglanju u momentu kada motor sastavi, ali kod tebe to nije slucaj jer kazes da normalno vergla. Ja i dalje tipujem na neku elektroniku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad... Komplet servis alansera sam radio pred kraj prošle zime. Kako mi je akumulator u garanciji a od silnog verglanja se ispraznio, juče sam bio i dobio na zamenu drugi, pun! Nadao sam se da je to u pitanju ali jutros ista priča vergla i ništa. Pošto nikog nije bilo na parkingu sam sam ga malo pogurao i pošto nisam imao snage da ga zaletim nije upalio. Valjda zbog pokušaja paljenja na gurku, upalio je nakon toga na ključ posle kraćeg verglanja. Danas u pola sedam ide kod majstora pa ćemo videti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklamirao sam akumulator strar 12 meseci, Vartin. Zvali su me i rekli kako akumulator nema fabričku grešku, da sam sam kriv što je prazan i da mi neće dati novi. Nije me mrzelo, otišao sam do tržišne inspekcije i dobio novi akumulator. Naime u autu je bio akumulator 52ah, početne snage 470. Doplatio sam 1000 din i uzeo 60ah početne snage 540. Juče i danas nisam imao problem sa paljenjem auta.Izgleda je problem bio u akumulatoru.


Hvala sviima na savetima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...