Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
obelix

FM TRANSMITER sa BLUETOOTH- om

Recommended Posts

Ove stvarčice (bez BT) su spominjane milon puta ali niko nije napisao jel ih duže koristio ??

većina je tvrdila da su to samo igračke i da ništa nevrede po kvalitetu zvuka, ali ipak viđam da ih ljudi koriste...

pošto će uskoro drugovi organi naplaćivati kazne (5000 din) ako u kolima nemate neki handsfree

- ova stvarčica mi ispade kao najjeftinije i najbolje rešenje u tom budžetu ...

našao sam X-wave model za oko 4000 din i neki pop sonic po sličnoj ceni ...

jel neko našao neki poznatiji brend da radi ove stvarčice ???(mada je jasno da ga neće raditi alpine,pioneer, jer im uzima kolač)

Pq1pUcr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batali.Kreni od broja jedan,zasto to ne valja.

1.Radio signal nema bolji kvalitet od 40Hz do 22KHz.Kad pustis bilo koju radio stanicu,pored svih njihovih podesavanja koje salju,ta muzika ne zvuci ni opola dobro kao ona sa CD--a ili memorije.

2.Razne smetnje i sumovi koji se javljaju od auta ili okoline.

.......

.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Ako ti već treba BT za mobilni, onda kupi BT slušalicu i pričaj k'o čovek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se slažem da je živa glupost, posedujem jedan marke Smart, al nebitno marka, to ne može bolje, jednostavno je nemoguće namestiti da ti sve zvuči bolje od da si recimo na kasetu snimio sa mp3 koji je kvaliteta 96kb/s ako se razumeš šta sam teo reći :D

Ako već hoćeš to rešenje, nemoj da daješ tolike pare, imaš kod mene u kraju u Mirijevu za dal beše 1500 dal 2000 din i to je još cena od pre par meseci ne znam sad koliko je, isto marka Smart, ima bluetooth i handsfree foru, čita mp4 i ima golem ekran, kažu da može da prikaže video, mada meni deluje kao običan LCD, ne vidim boju na displeju, al nisam imao neki video da probam odmah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma FM transmiteri su djubre i namenjeni su totalno nezahtevnim korisnicima. Ima razloga zasto ga poznati proizvodjaci ne prave ;)

Sto se BT-a tice, ja pazario onu BT slusku, drzim je samo u kolima i super je stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da ne otvaram novu temu, jel probao neko na svom ovom čudu da pusti mjuzu sa MP3 plejera malog onog što se bode i koristi kao USB? Pošto meni ne radi tako....izgleda da mora da bude pasivan element takoreći, pošto sam probao i Motorolu mobilni da ubodem, ona ide USB kablom, al ne prepoznaje, baš bi bila fora, imam giga karticu ne znam zašto, pa bi je napunio muzikom, a ova Motorola ima spiker ubi, još znam kako da editujem gain fajl i pojačam bas i sl, pa može i kao tranzistor na roštiljanju da se koristi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jos jedne jeftinije varijante,mada nema video i veliki displej itd

http://www.diloni.com/#page=proizvodi&id_proizvod=252

a evo ga bas ovaj koji je KGB stavio u post,jaka mu je cena,i da li neko zna sta znaci ovo Opcija: FM je moguće preurediti da emituje digitalni stereo signal kao efikasno rešenje kod prijema slabih signala,tako mu pise u opcijama?To jest da li to zaista poboljsava kvalitet zvuka ili je to samo mrtvo slovo na papiru?

http://www.tehnomanija.rs/katalog/x-wave-m...pter-fm-18.html

a evo ga i njegov kompletan test

http://www.myxwave.com/pdf/itsvet.com_fm18_fm19_maj09.pdf

ja sam uzivo cuo par tih fm transmitera,zvuk je dosta bezlican i ostavlja utisak kao da ne mozete da ga pojacate to jest ravan je,ne znam da li se ovaj nesto bolje cuje, ali sto rece KGB, sigurno moze da posluzi kao jeftino resenje za razgovore mobilnim iz kola, a da ne kaciite nesta na uvo i ne punite punjacem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Batali.Kreni od broja jedan,zasto to ne valja.

1.Radio signal nema bolji kvalitet od 40Hz do 22KHz.Kad pustis bilo koju radio stanicu,pored svih njihovih podesavanja koje salju,ta muzika ne zvuci ni opola dobro kao ona sa CD--a ili memorije.

2.Razne smetnje i sumovi koji se javljaju od auta ili okoline.

.......

.....

Ponavljam,tu nema dinamike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovim je sve rečeno

When it is certain that frequency is clear (you can check that on

your radio device), you can start listening to music. Sound quality is rather good; it will

satisfy needs of average users.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja posedujem fm transmiter na mob.tel.

Kada sam ga povezao sa radiom u kolima zvuk je bio osrednjeg kvaliteta i jačine sve dok nisam krenuo, e tada su počele periodične smetnje. Zvuk se na momente čak i gubio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...