Jump to content
FAS Goran
boki

Bravo/Marea - odvod za kondez klime

Recommended Posts

digli ga na dizalicu,pustili ga da radi 15ak minuta nista odvod suv,patos suv vode nigde proslo 7-8minuta mi vec digli ruke a on nicim izazvan krenuo da curi na odvod valjda mu je to fazon,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se na bravu nalazi odvod za kondez,desava mi se sledece vozim upaljena klima,stanem ugasim auto vratim se posle 20min ako pustim ventilator i ako je klima ugasena izbacuje bas vlazan vazduh

Može li neko da postavi fotografiju ili skicu masta gde se tačno nalazi odvod

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je tesko i videti a kamo li slikati.iznad letve volana u pravcu posude za servo ulje-to je najblize objasnjenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

iznad letve volana u pravcu posude za servo ulje-to je najblize objasnjenje

to bi onda trebalo da bude ovo

odvod_klime.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Marea 1.6 16v 2002god.Hitno mi treba objasnjenje o tome kako da ocistim odvod od kondenzacije klime i ako mozete precizno da mi kazete gde se tacno nalazi to crevo jer iz pozicije haube ne mogu da ga uopste registrujem! Pozdrav za clanove.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran, ali ja sam prošle godine čistio neki odvod ispod haube, sa gornjeg dela gledano....znam da sam skinuo i brisače i da sam ispirao neke kanale. Ali neki član je pomenuo da postoji poseban odvod, koji se nalazi u visini menjača. :question:

Pogledaj ovde : http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=126.

Znam da je za Libru i Mareu jako slično. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' baš toliko teško pročitati prethodne postove u temi:

...rešeno kompresorom. Malo smo dunuli u odvod sa donje strane i oba puta je izletela litra vode.

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušaj u tehničkom( servisnom) uputstvu za mareu, postoji link

na forumu, pronađeš odvod kondenza, ja sam ga tako našao u

uputstvu za Lybru.

Inače ne bi ga ni u snu našao, pošto je iza nekih creva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mi moze neko reci kako je najlakse pristupiti isparivacu klime kod fiat bravo 1,hteo bih da ga ocistim nekom hemijom. Da li da skidam ventilator kabine ili radijator za grejanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu baš da se pohvalim da redovno servisiram klimu, zapravo zadnje tri godine uopšte je nisam servisirao, jedini ako izuzmem zamenu filtera klime drugo ništa nisam radio.

I pored toga klima hladi dosta dobro.

Jedini problem koji se javlja je što mi nekada izbaci kondez klime ali ne gde je to predviđeno već na izduvnike u kabini.

 

Sa drugom sam podigao vozilo na dizalicu, i po ovoj fotografiji u prilogu smo našli gde bi trebao da izbacuje kondez klime, ali to crevo je suvo. Pokušavali smo žicom da otpušimo odvod kondeza klime, ali bez uspeha. 

Auto je radio nekih 20-ak minuta pod klimom na dizalici i pre toga 20-ak minuta u vožnji, ali odvod je bio suv kao barut.

 

Klima hladi relativno dobro, ali kada izbaci vodu na izduvnike za grejanje/hlađenje u kabini onda radi više nego odlično (ima onu oštrinu), i pri 40 i kusur stepeni.

 

Nismo smeli više da guramo žicu u odvod kondeza klime da ne bi nešto probušili i napravili još veći problem.

 

Da li je neko imao sličan problem, i kako bih mogao da rešim ovaj problem.

 

odvod_klime (1).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukoliko si u mogucnosti uzmi neku cevku gurni u odvod i duni jako, ako se plasisi da dzarnes malo jace. ne znam kako je dizajnirano ali verovatno se kadica za kondez napuni kondezom i kad se nivo kondiza podigne do odredjenog nivoa ono kako duva tako istera nalo napolje, ali mi nije jasno kako ne prelije negde.  U vakom slucaju ako budes duvao duni na "zez", udahni i jako duni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/21/2017 at 3:27 PM, kaskabgd said:

ukoliko si u mogucnosti uzmi neku cevku gurni u odvod i duni jako, ako se plasisi da dzarnes malo jace. ne znam kako je dizajnirano ali verovatno se kadica za kondez napuni kondezom i kad se nivo kondiza podigne do odredjenog nivoa ono kako duva tako istera nalo napolje, ali mi nije jasno kako ne prelije negde.  U vakom slucaju ako budes duvao duni na "zez", udahni i jako duni.

Probaću, ništa me ne košta, ali sumnjam da će duvanje kroz neku cevku na odvodu klime da rezultira tim da ga probije.

Ne znam da li smem da isto to uradim ali sa kompresorom za vazduh? 

Ne bi skroz da zatvorim odvod kondenza da pod pritiskom kompresora za vazduh ne bih nešto pokidao, ali to bude jače nego bi ja dunuo kroz cevku.

Šta kažu znalci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema sta da se pokida, to je obicno crevo spojeno na kadicu i to je to. vremenom se nahvata skrama od kondeza a kad se klima ne koristi ta skrama se stvrdne.

ne znam sta mislis od cega moze da se zapusi odvod za kondez, ovo sto si gurao zicu i nisi uspeo mozda si udario u neku krivinu.

ako je crevo tanje od ovog za kondez zapusi ga dole da se vazduh ne vraca.

ne zna se broj klima koje sam tako otpusio, nikad na kolima ali princip je isti.

Edited by kaskabgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...