Jump to content
FAS Goran
boki

Bravo/Marea - odvod za kondez klime

Recommended Posts

Gde se na bravu nalazi odvod za kondez,desava mi se sledece vozim upaljena klima,stanem ugasim auto vratim se posle 20min ako pustim ventilator i ako je klima ugasena izbacuje bas vlazan vazduh a i nije nesto narocito prijatan za mirisati

da li postoji mogucnost da je odvod zapusen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

odvod je na pozarnom limu izmedju motora i kabine malo vise ka suvozacu,ili iz kabine kod suvozackih nogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj on bi trebalo da kaplje kad klima radi, aj sutra cu da vidim ako ne kaplje eto me ......ovih dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

...dok gruva klima treba da ostavlja baricu ispod kola po gasenju da prestane sa kapljanjem za minut dva

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da ne kazes da me mrzelo jos sam i slikao doduse telefonom pa su slike malo losije ali se vidi,znaci jedino mesto gde kaplje jeste iza branikai to u bukvalno u pravcu vozaca,e sad nema npr odvod npr kao ono sa postolja od akomulatora ja nista ne vide tome slicno vec samo da se kapljice slivaju niz ovu cevku a evo i slike....

aV1VJD40.jpg

a evo otp.da vidis gde se sliva znaci tacno iza branika sa ove sipke iz prethodne slike

aV1VKa_0.jpg

e sad ja nigde odvod kao odvod nisam video da ima kao sto sam ti vec rekao nego eto samo tu kaplje ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi možda isprskati malo ceo sistem asepsolom. Dešava se i meni da počne da smrdi ako ugasim auto zajedno sa klimom, ali imaš dobar štos, kad počne tako da smrdi treba klima neko vreme da radi i da pobije gamad - onda prestane da smrdi. Međutim, kada ugasiš klimu, odvrni ventilator na maksimum, i neka radi tako par minuta, da isuši celu instalaciju. Posle toga ne bi trebalo da smrdi, ili znatno manje.

Izvuci polen filter i otresi ga malo, možeš i da ga usisaš. Moguće da smrad ide negde i odatle.

Naravno, kada prskaš asepsolom, nemoj da si u kolima, otvori vrata i prozore i budi napolju, a naprskavaj u spoljni ulaz vazduha, a ne zaboravi da menjaš na tabli smer da prođe kroz celu instalaciju asepsol.

Ja sam hteo to prošle godine da uradim i jeste pomalo smrduckalo, ali ništa nisam pipnuo (sem zimus što sam istresao smeće sa polen filtra), a evo, sad ništa ne smrdi, miriše super i radi super - isto ako ne i bolje hladi nego nova novcata Octavia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro stavljen nov polen filter,i prskao asepsolol sve kako je nidza objasnio nije to smrad kao smrad nego vise nesto kao smrad vlaznog vazduha ala sam objasnio u PM ahahah ma meni je samo da saznam da li je odvod ok ili moram kod vodoinstalatera :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da ti vlazi kod nogu kad auto stoji u mestu.Reko bi da je malo blize tvojim nego suvozackim nogama.Znaci ne napred kod branika nego u ravni sa firewallom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes vala implicira

...ozbiljno, javi se pa da vidimo moze li na dizalici da se procacka odvod ili moramo da ocistimo iz kabine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate DOKLE čovek da priča... spakuješ gajburinu i pravac Vidikovac :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno ali i meni se isto desava, jos od prosle godine, naime dok radi klima sve ok, cim je ugasim i pustim ventilator odmah smrdi na ustajali vazduh, a ono sto rece Nidza to mi je palo na pamet i pre nego sto je napisao i ne vredi idalje se oseca "smrad".

U cemu je poenta zna li ko resenje a da menjao sam i polen filter i nista poludim kad dodje leto i kad ukljucim klimu, znaci vise nezelim da je ukljucujem pa makar crko dok nenadjem u cemu je problem.

Pls, neko resenje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

rasturi,ocisti,skopi.ili udri po asepsolu svakih par dana dok ne pobijes budj

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapusen odvod dusmane brate :lol: ,to je jer sve sto je rekao nidza sam probao dok klima radi sve ok radi normalno bez problema ali kad ugasim dodjem posle 20min ubi taj vlazan vazduh a pritom patos je suv sve sam gledao u kabini znaci negde je zapusen u prednjem delu

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene se malo oseti ali nikako da stignem na red kod majstora.i ako nije zapusena upije ono biiip vlagu pa malo "zamirise" na par sekundi. hladno ali standard mislim tamo u sveckoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj 'cu se utepam, di da nadjem sad vodoinstalatera :)

Jel moze to da se otpusi sa onom crvenom gumom za WC :)

Znaci Boki imamo isti problem, ajd kad resis problem otkij mi tajnu kako si to uradio, jel se vazi, platicu ti naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sta ja da resim mogu samo da gledam u njega nego cu da banem kod mikija na pivo pa da otpusimo to!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhvatio malo vremena da sredim to malo sto zamirise,par sekundi po ukljucenju ventilatora.skinuo ventilator kabine i izduvao ga,ocistio vlaznom krpom tunel za vazduh i na kraju naprskao sprejem za ciscenje ventilacije.videcu sutra rezultate.inace posto ce sutra biti dosta vlage u vazduhu i kome nebude kapljalo iz klime definitivno je neko zapusenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je kondenz na crevu,treba da kaplje ispod auta u pravcu posude za sevo ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto danas ništa nije kapalo a radila je klima nekih 45min sigurno... a smrducka tek tek pomalo kad se isključi i to saputnici ni ne osete...

Share this post


Link to post
Share on other sites
to je kondenz na crevu,treba da kaplje ispod auta u pravcu posude za sevo ulje

ako je odvod u tom pravcu onda de voda sliva na nesto,neki lim ili nesto slicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje da se pogleda na dizalici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se dvaputa, prošle i predprošle godine kondenz crevo potpuno zapušilo tako da je počelo da preliva u kabinu kod mojih nogu. Ovo je rešeno kompresorom. Malo smo dunuli u odvod sa donje strane i oba puta je izletela litra vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...