Jump to content
FAS Goran
zlox

Fiat Stilo - kvačilo

Recommended Posts

Spremam se za zamenu kvacila na 130.000 km pa me zanima da li da iskoristim popust u Delti za set kvacila 11.500 dinara? U Ap sportu je 6500 din Valeo. Pitao sam u Delti ko je proizvodjac ali oni kazu "to je original" ?!?!. Garancija na deo vazi ako ugradim kod njih. To ne bi radio ali opet da li se isplati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitaj u AK vozdovac ili bogunovicu, mozda su kod njih bolji uslovi

a preporuka je zadrzati garanciju, nikad se ne zna sta moze da se desi za par dana ili par meseci od zamene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak Delta najeftinija (ukupno 21.500). Bogunovic 15.000 kvacilo, sve zajedno sa ugradnjom 22434.00. Ak Vozdovac 13600+9000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 000 set ???????? Oni se drogiraju !! Pa sva ta valeo kvacila za fijate u nabavci kostaju 30-70 e !! Ja vido invoice sa carine..

Koji crni original ? Pa sta je tu original kad se valeo ionako ugradjuje prva ugradnja...a to iako je kako kazu original valeo ,veze nema zamenski valeo sa valeom iz prve ugranje..jednostavno nisu isti...i nikad zamenski nece trajati kao prva ugradnja..nicega ni u cemu

Ako hoces da platis garanciju nekih 12 000 din ti udri....

uzmes lepo valeo u Ap sportu 6500 i neki majstor 8000 sve zaj 14 500 din...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzmes lepo valeo u Ap sportu 6500 i neki majstor 8000 sve zaj 14 500 din...

Neki kazu da je taj Valeo repariran?!? Mislio sam set iz Delte + ruke kod mog majstora (6000 din) pa me izadje oko 17500 dinara. Nije mi hitno nego sad je u toku taj popust u Delti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima i da jeste ...korpa ne moze da se reparira ako je sjebana...tj ako je potrosena potisna ploca mora i zamajac da se obradi...pera ako su pojedena kriva mora da se menjaju...okreni obrni ako je repariras koristis nove delove i onda je isto nova..

Lamela ako je srce stradalo ne reparira ni malinic...a obloga je obloga...Od kvaliteta zavisi trajnost..ali ni ta iz delte nije nista razlicita...sve su to spanske obloge koje i malinic mece...niko bre nece da ti proda lamelu koja ce da sarani auto...kako opet da ti uzme pare ??

ja uglavnom srecem da se pre potrose pera na korpi i proleti druk il se raspadne neg sto se pojede obloga..(kod vozaca koji u proslom zivotu nisu radili na pijaci na vagi :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lamela ako je srce stradalo ne reparira ni malinic...a obloga je obloga...Od kvaliteta zavisi trajnost..ali ni ta iz delte nije nista razlicita...sve su to spanske obloge koje i malinic mece...niko bre nece da ti proda lamelu koja ce da sarani auto...kako opet da ti uzme pare ??

Znaci ok je onda i ova iz AP Sporta. Ne ocekujem da mi traje kao ova iz prve ugradnje (preko 120.000 km) ali bar dve godine, 50ak hiljada, da ne idem kod majstora oko toga.

ja uglavnom srecem da se pre potrose pera na korpi i proleti druk il se raspadne neg sto se pojede obloga..(kod vozaca koji u proslom zivotu nisu radili na pijaci na vagi :) )

:) e to je dobra informacija. Meni je na prethodnom auto isto proleteo druk ali npr na kecu, kad sam uzimao od matoraca, mi se istrosila obloga. Npr drugaru se na Stilu isto istrosila obloga i to je osetio na onom usponu posle Uzica prema Zlatiboru :)

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vidite kako izgleda original set iz Delte za Fiat Stilo 1.6 16V 2004... Druk i lamela su Valeo, korpa je AP.

Druk nema oznaku Fiat za razliku od ostala dva dela. Cijena "sitnica" 11230 dinara.

28042011492.jpg

28042011494.jpg

28042011493.jpg

28042011495.jpg

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Stilo kupljen pre mesec dana, presao je 137000km, Pre nedelju dana odradjen veliki i mali servis, pored toga zamenjena remenica radilice i lezaj kompresora klime. Sada imam problem kada stisnem kvacilo u leru do kraja cuje se neko zvizdanje ili cvrcanje. U voznji se auto odlicno ponasa, nemam osecaj da lamela proklizava. Pregledao sam ceo forum i nasao teme gde kvacilo zvizdi dok se ne stisne, i konstatacija je koliko sam shvatio druk lezaj. Posto je kod mene obrnut problem, da li je moguce da je isti kvar u pitanju ili je nesto drugo.

izvinjavam se unapred ako sam pregledom ostalih tema i postova propustio nesto, i naravno hvala svima koji mogu da daju neki savet.

Edited by Filota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ode druk lezaj da li je moguce da su korpa i lamela u dobrom stanju ili to sve zajedno propada. Da li moze da se zameni samo druk lezaj ili je pozeljno da se menja ceo set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i na lameli ti je isto otstampano aP u tom kvadratu belom...jednom recju pljunuto ono sto imas da kupis u zelenoj Valeo kutiji u ap sportu ili pezo panter-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

ruke za zamenu bilo cega unutar zvona menjaca su od 70 do 100e, pa ti vidi da li ti se isplati da ih placas samo za zamenu druk lezaja sada, a za par meseci opet za korpu i lamelu...

btw svako normalan ce da ti predlozi da odmah zamenis korpu, lamelu i druk, a po potrebi i pregledu plivajuci zamajac, ulje u menjacu i evenutalno neki semering ako je procureo... to je posao od minimum 4 sata, pa do celog radnog dana, u zavisnosti od komplikacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da radim set kavicila na JTD 115.

Prvi izbor je AP ili Kit Valeo zamajac 25800, set kavcila valeo 9500, lezaj 6500, cilindar na menjacu 2900, i na pedali fiat 4700 . Suma 50.000din + ruke . MNOGO!!!!!

Pitanje da li njemu potisni lezaj zajdeno sa cilindrom na menjacu ili su to dva odvojena dela.

Kakva su iskustva da li bas sve mora da se menja.

Kakv je kvalitet delova, kakva su vam iskustva.

Da li je neko uzimao SACHS delove kvacila. Ja sam nekada davno za pezoa uzeo u Hemtexu blizu autocentra Boban secam se da je tada tamo bilo 20% niza cena nego u prodavnicama koje prodaju delove za pezoa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovome ti radiš i plivajući, a ne samo set kvačila. :whistle:

Uglavnom, cene koje si naveo su te...nema prostora za niže. Do pre godinu dana (ili malo više) samo plivajući je bio oko 40.000 dinara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio je zamajac i 600e, ne tako davno...

ako planiras da vozis auto narednih godinu-dve-tri, obavezno zameni sve komplet, da ne placas opet ruke, a i bices mirniji, neces stalno razmisljati sta je sa zamajcem itd..

jedino za cilindre vidi da ti majstor pogleda da li treba da se menjaju, mada oni nisu neki veliki izdatak kad se vec sve radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko moze da se vozi sa losim zamajcem i koliko je to lose po ostale delove?

Ja ne prelazim vise od 7-8000km godisnje pa mi se ne daje 500€ sad.

Sledece godine mozda ove ne,...

Inace problem se manifestuje tako sto se kad naglo pustim ili doodam gas,cuje nesto kao "TUUK!!".

I kad pritisnem kvacilo lupka nesto ali sve radi ok lvacilo nije tvrdo,brzine se menjaju lako,....mozda negde preko 2500 obrtaja kao da

proklizi malo lamela jer mi nekako ne ubrzava srazmerno sa obrtajima mada mozda sam i samo uobrazio.

Ali opet kazem,auto radi sasvim solidno pa ne bih zbog ovog "TUUKK!" da dajem 500€ ako nije toliko

hitno...

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko uzimao SACHS delove kvacila.

To rade u Nemačkoj. Veoma je skupo ali valjda ima razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada je negde oko 500 zamajac! :crybaby:

To koliko jos mozes da vozis niko ne moze precizno da kaze. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitao sam se za cene Sachs zamajac je oko 38.000 , set kvacila oko 20.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cega bre 500?valeov oko 24000din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desava kada krecem da se prednji kraj zatrese i nista vise nikakvih drugih simptoma nemam!Desi mi se ponekad da kad na 30-40 km/h pustim gas auto malo cimne!Sta bi moglo da bude za ova dva slucaja?

Ali imam utisak da se vise drma desni kraj auta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao narode,

molio bih malu pomoc i meni.

Problem prvi: desava mi se(ne cesto) da prilikom prebacivanja iz vece u manju brzinu menjac jednostavno nece da "upadne".Onda ga drzim u leru dok se krecem, pustim i ponovo pritisnem kvacilo i onda bez problema ubacujem u nizi stepen.Takodje mi se desava da prilikom ubacivanja u prvu imam problem da menjac pruza otpor i resim ga na isti nacin sa pustanjem/pritiskanjem kvacila.Kad je motor ugasen, nemam problem sa otporom pri ubacivanju u brzinu.

Papucica kvacila ima praznog hoda prilikom pritiskanja pa tek onda osecam veci otpor pedale.

Iskustvo, predlog, ideja!?

Problem drugi:Primetio sam da prilikom skretanja na desno cuje se neko metalno zveketanje na desnoj strani, da budem iskren, sticao sam utisak da neko busi pneumatskim cekicem u okolini(takav mi je utisak ostavljalo), i cuje se na desnoj strani.Ne desava se svaki put i ne desava se na istom uglu okretanja, ali se cuje najcesce pri brzinama oko 50km/h(tad bar mogu da cujem kad su prozori otvoreni).Pomislio sam da je mozda homokineticki ali nisam neki expert po tom pitanju.

Iskustvo, predlog, ideja!?

a moze i cena popravke ako neko zna sta je u pitanju!

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...