Jump to content
FAS Goran
zlox

Fiat Stilo - kvačilo

Recommended Posts

Imam jedno pitanje.Ne znam da li je do kvacila ali kada sam na nekoj uzbrdici ne mogu/umem da krenem.Kao da je los balans kvacilo-gas.Moze li to ikako da se regulise i o cemu se radi ako ume neko da objasni.Zeznuto je jer vise puta mi se gasi auto po gradu na cak i blagim uzbrdicama i nema sanse da krenem bez rucne.

Radi se o stilu multi dzet.

Ja sam prilicno neiskusan vozac ali imao sam sam ranije JTD i to mi se nije desavalo, tako da mislim da ovde nesto nije dobro podeseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta si ranije vozio, koji tačno auto sa jtd motorom? Nisu isti svi jtd motori, a ni sam prenos. Meni je recimo Punto JTD bio milina za gradsku vožnju, kako je lagano i startno kretao bez gasa maltene, ali Alfa recimo (multijet) ne može tako, nego moram dati lepo gas kada krećem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam za Alfe, ali Stilo najnomralnije kreće bez gasa. Štaviše po kiši i treba da se krene bez gasa ako nećete da bar malo gume proklizaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj 16v boga mi trazi malo gasa, kao i benzinac, tj moze on da krene bez gasa ali nije to to, za razliku od drugih dizela koje sam vozao ovaj kao da hoce da se ugasi.

Mislim da je to do takvog prenosa.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isto Stila 1.9 samo JTD a sad je MJ, dezelasi.

I na ravnom nije bas idealno polazenje ali naravno mnogo je lakse.I cale se isto zali da je imao problema na nekim uzbrdicama i da njemu isto malo smeta, tako da verujem da nije do moje nesposobnosti da izbalansiram kvacilo/gas.Pa sam mislio da li moze to nekako da se reguliste, pritegne/opusti kvacilo ili tako nesto, da bi bio laksi polazak.

JTD mi je delovao bolje sto se toga tice i jos dosta stvari, MJ je samo startniji i brzi.

 

Ne polazim trecom.  :laughing:

 

Izgleda da cu morati da odem na neku uzbrdicu gde nema vozila da vezbam malo ne bi li ukapirao kako da krecem. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja baš nemam problema sa JTD-om ali kao što Kuvaja kaže, hoće i on da se ugasi, pogotovo kada je hladan.

Hoće li da ide tvoj Stilo bez gasa po ravnom?
Ja npr nikada nisam kretao pod ručnom, osim na polaganju. Odmah me je pokojni ćale naučio foru sa

petom na kočnici.
Sa dizelom mislim da mi ide još lakše to polaženje nego sa benzincem jer ovaj čupa čim uhvati lamela.


Inače, kada mi se prvi put dizel ugasio imao sam osećaj da mi je ispao motor :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Lybra zadnjih meseci poskakivala pri kretanju ako za nijansu ne dam jači gas nego što bi se očekivalo. Da kreneš bez gasa nije bilo šanse rekao bih.

Skoro sam uradio mali servis i uz to je skidan i opran interkuler, bukvalno od tog servisa više takvih problema nemam.

Lično ne verujem da to ima ikakvu vezu međusobno ali do te mere je sve došlo na ono kako i treba da bude (i kako je bilo pre pojave problema) da ne znam kako bih objasnio drugačije. Danas sam baš testirao pošto sam je vozio ceo dan a juče mi ova tema zapala za oko, krenuo sam bar 15puta bez gasa i niti jednom nije bilo problema. Naravno ni pri normalnom polaženju nema podrhtavanja. Da li je i šta naleglo u međuvremenu ne znam ali eto moje iskustvo.

A bio sam se već raspitivao za set kvačila, sad će da sačeka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz All,

 

na mom Stilu (1.9 JTD 85/115) u zadnje vreme primetim da ide teze u prvu brzinu, ne proklizava pri kretanju, dobro vuce, a kvacilo odvaja nisko (mozda 3-5 cm od poda). Ne manifestuje se uvek ovo tesko uubacivanje ali recimo jednom dnevno, i nije bitno dal je to odmah ujutro ili uu toku dana.

 

Nekad prodje i dan dva da je sve ok.

 

Dal to mirise da je vreme da se menja set kvacila ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno se ukopala korpa...vozi i ne diraj dok ide jedino ako ti se ne bacaju 250e...

Verovatno se ukopala korpa...vozi i ne diraj dok ide jedino ako ti se ne bacaju 250e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...