Jump to content
FAS Goran
zlox

Fiat Stilo - kvačilo

Recommended Posts

Ljudi ako imate bilo kakvih problema sa autom, Goran je stvarno za svaku preporuku. Dao mi je i popust, ceo auto ispregledao, dao savete, nije me izvacario za pare... Covek je stvarno ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I vise od ok. Bio sam kod gomile majstora u zadnje vreme i Goranu niko nije ni prici.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sem tvrdog kvacila nemam nikakve druge probleme pa me zanima da li da razmisljam o zameni... U pitanju je fiat bravo tjet 150ks, presao 140 hiljada. Kvacilo je tvrdo vec sigurno 20ak hiljada, ali kao sto rekoh normalno se vozi, super vuce, potpisuje i u prvoj i u drugoj... I da, da li je potrebno menjati i plivajuci zamajac? Da li postoji mogucnost da je on ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je fabrički deo teraj to dok ide, ništa ne menjaj! Ja imam običaj da jedem gov*a i da menjam nešto što nije dotrajalo, i onda sa novim delovima imam probleme.

Ne mora u principu da se menja ako se vidi da je dobar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, nisam vozio auto na pregled kod Gorana, sve je bilo samo telefonski sa nekim od zaposlenih tamo. Verujem da ne bi menjali ukoliko za tim nema potrebe, nego sam ja zeleo znati koliki maksimalni trosak mogu da ocekujem... Primetio sam i kada pritisnem papucicu, negde na polovini cuje se kao neko zvakanje, plus je tvrdo, sve se mislim da je kvacilo ok a da nije u redu neki cilindar ili sta vec... 

Edited by bravoNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se da kad je guzva u saobracaju (beograd) uzbrdica pa stalno prva druga ili kad je upaljena ima pa ima dodatno opterecenje da jako tesko ubacujem u brzinu.Moram par puta da stisnem do kraja papucicu kako bi.ubacio i to jedva.I.onda osecaj kao da nema snage i trza onako kad ubacim u brzinu pa otpustim kvacilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, 

Potrebna mi je mala pomoć. Imam stila 2003. Dešavalo mi se par puta u zadnje vreme da kada ga vozim duže pod većim brojem obrtaja da izgubim kvačolo. Dali neko može da mi kaže u čemu je problem? Dali je neki cilindar u pitanju ili je druk ležaj. Ne gubi ulje. 

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ga izgubis? Prazan hod papuce ili proklizava kvacilo, kao da dajes gas na leru?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nikolicabg said:

Pozdrav, 

Potrebna mi je mala pomoć. Imam stila 2003. Dešavalo mi se par puta u zadnje vreme da kada ga vozim duže pod većim brojem obrtaja da izgubim kvačolo. Dali neko može da mi kaže u čemu je problem? Dali je neki cilindar u pitanju ili je druk ležaj. Ne gubi ulje. 

Cest kvar na ovom modelu, probleme pravi cilindar na potisnom lezaju. (onaj u zvonu menjaca) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada posle duze voznje stisnem kvacilo ono propadne i posle 2-3 stiskanja ono se vrati i radinormalno.

 

Hvala Gorane.Dali mozes da mi kazes koja je cena zamene i kada bih mogao da dodjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,

 

imam problem sa kvačilom, kad je auto hladniji sve je ok, kad se zagreje ili posle duže vožnje, zna papučica od kvačila da se nekad zaglavi dole ne skroz, ili ako malo brže stisne ništa al ako ga držim malo stisnutog baš u tom položaju i polako pušta kao da mogu da ga ukočim i zaglavim.

 

Nešto mi deluje kao neki cilindar, nešto sa grejanje da kad se raširi teže ide. Ovako kvačilo radi ok, ne proklizava ili tako nešto slično.

 

Neka ideja šta bi moglo da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cilindar. Imas jedan ispod papucice kvacila i ima jedan na samom menjacu. Valjalo bi zameniti oba, ali u ovom slucaju tipujem na onaj ispod papucice...
Cena je oko 2000-2500 dinara i obicno budu LUK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim koji je Stilo u pitanju ali, ako se radi o benzincu ima prosta gimnastika da se otkloni problem u kućnoj varijanti.
Treba skinuti i razmontieati cilindar koji se nalazi sa gornje strane menjača.
Klip bele boje ošmirglati u prečniku za oko 0,01-0,02 mm vodeći računa o geometriji.
Vratiti gumicu na svoje mesto u slučaju da je dobra i sve ponovo montirati.
Isterati vazduh iz sistema i to je to.

sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mijailović P. said:

Ne vidim koji je Stilo u pitanju ali, ako se radi o benzincu ima prosta gimnastika da se otkloni problem u kućnoj varijanti.
Treba skinuti i razmontieati cilindar koji se nalazi sa gornje strane menjača.
Klip bele boje ošmirglati u prečniku za oko 0,01-0,02 mm vodeći računa o geometriji.
Vratiti gumicu na svoje mesto u slučaju da je dobra i sve ponovo montirati.
Isterati vazduh iz sistema i to je to.

sa TT
 

0,1 - 0,2 mm ili jednu do dve desete milimetara.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...