Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Auuu...Treba imati uvek neki vid zastite, makar i obican alarm, dovoljno je da se malo lopov uspori...Znaci dosta...

Edited by Mi An

Alarm se ugradjuje koliko danas!!! Pisao sam o mojim mukama sa zederom. Ma strasno, to mi je parking na poslu, i tu su mi pre par meseci obili rezervoar da srknu gorivo, pisao sam ovde i o tome. Posle toga se uvek preparkiram kada ostajem do kasno na poslu jer se parking isprazni, nije osvetljen i postane idealan je za operisanje. Uvek izadjem poslepodne po neku hranu i preparkiram se ispod prozora kancelarije, osvetljeno, ima cuvar, ali sinoc smo porucili picu i nisam izlazio. A na poslu sam bio od 9 do ponoci. 

Celu noc razmisljam zasto su ta dvojica sedela u kolima pored mojih obijenih??? Stakla su im bila zamagljena, znaci da su sedeli neko vreme. Da skeniraju kod imobilajzera je vec naucna fantastika i takvi se ne bakcu sa punticima. A krenuli su odmah posle mene. Auto obijen a unutra netaknut, sve na svom mestu, pa lakse bi mi bilo da su ukrali nesto

Kada si primetio da su ti bravice obijene?
Ja bih ih pitao da li nešto znaju i da li su nešto videli, verovatno bi se uplašili i otišli.

Ono što meni pada na pamet je da su ti obili auto i da je neko naišao pa da su samo seli u auto i čekali da se sve smiri i tu si i ti naišao i odvezao auto. Oni su onda otišli jer su videli da nema ništa od posla.

Realno 10ak min treba po ovakvom vremenu da se zamagle stakla što mi ima logike

Hm, mozda nisu ni hteli da ga upale, nego lepo zakace za pezoa i teraj u prvu najblizu garazu na rastavljanje....

Slazem se sa Igorem, to je i meni palo na pamet.Ne verujem da bi ga slepali jer bi se zablokirao volan bez kljuca u bravi, a u slucaju da imaju alat za tu bravu, mnogo bi im trebalo vremena da prikace auto jedan za drugi, i odslepaju negde.Mnogo je brze da prespoje par zica, i gas do najblize garaze...Ko zna, mozemo samo da nagadjamo :(

Postoji mnogo opcija,ali opet Milane,dobra strana je sto neces bacati pare na nov auto ili delove, osim brave, ako ih namestas.

Ako hoces nov cilindar i isti kljuc da koristis,cini mi se da je 4500 din. a za drugi kljuc, oko 2000 din. cini mi se...Posto su ti obijene obe brave napred, ti ih sakriji i ugradi otvaranje vrata na daljinski :D

Edited by Mi An

Bravice sam primetio sam tek kada sam dosao ispred svoje zgrade, jer sam u voznji skontao da treba da ih pogledam. Uvek otkljucavam na dugme. A taj pezo mi je postao sumnjiv tek kada sam ja krenuo, jer je krenuo i on za mnom. Primetio sam ga kada sam prilazio ali nisam obracao paznju, bila bas upadljivo zamagljena stakla i neko svetlo unutra, recimo telefon. I kada sam video da mi je auto otkljucan prvo sam mislio da ga nisam ni zakljucao jer je sve unutra bilo netaknuto! Izasao sam napolje, otvorio gepek, sve bilo na svom mestu i ja i dalje nisam bio svestan obijanja. Izlazeci sa parkinga video sam da su u njemu dva muskarca, kada sam izasao sa parkinga, oni su upalili farove i krenuli, ja skrenuo na pumpu a oni otisli svojim putem.

I tek posle toga mi se mozak presaltao da taj auto ima veze sa obijanjem i da su u njemu mozda lopovi koji nisu hteli prvu pomoc nego ceo auto, i posle nisam spavao celu noc od nervoze...

A necu cilindre da popravljam, verovatno cu ih zatvoriti i da moze samo na dugme. Ko zna, mozda ga je neki dzankic obio i pobegao a oni ljudi nemaju veze sa obijanjem, mozda su hteli da ga ukradu... mozda... ali definitivno sam imao mnogo srece i od sada zaobilazim taj parking u sirokom luku!!!

Ko zna lokaciju, to je preko puta Eko pumpe Tosin bunar, prostran parking bez osveljenja, tu je ulaz kroz neku kapiju, vodi ka nekim magacinima i ima neki salon namestaja. ZA ZAOBILAZENJE

E sada me muci druga stvar, da li moze imobilajzer da se zaobidje? Da se upali auto bez kljuca?

Edited by milan-jtd

Mislim da moze sa pravim uredjajima za dekodiranje ,kako inace to rade kljucari prilikom uparivanja kljuceva.

Cini mi se da im je najbrze da nakace svoj ecu na auto i tako nekako ga upale.

Na zalost danas nijedna zastita nije 100% sigurna,ali mislim da se tako kradu Auta od + 10 000 € a ne punto i stilo

Ugradi alarm i izvuci neki mikro-prekidač,za recimo,električnu pumpu u rezervoaru. Naravno,negde ga fino sakrij (ispod table,ispod sedišta,gde nađeš dobro mesto).

Danas mi u radionici bio BMW sa jako zanimljivom procedurom  za startovanje. Mora da se ukljuci zadnja maglenka, svetla i pritisne kocnica da bi verglao.

Ovo bi mogla da bude ultimativna zaštita za vaš bicikl - smrdljivi katanac

skunk.jpg

Problem s vozilima na dva točka je taj da se kradu čak i kad su osigurani bravama i lancima. Međutim, jedna startup kompanija planira lansiranje prvog U-locka koji se bori i uzvraća lopovima. Daniel Idzkowski ima rešenje: U-lock koji se bori i uzvraća lopovima. Skunklock, kako se zove, izgleda kao normalni imobilizacijski uređaj, ali ako pokušate da ga sečete ili ugrozite bravu, on će odjednom početi da ispušta neugodne supstance. Dakle taj urbani bojni otrov Skunklock je U-lock koji je teško kompromitovati kao druge najjače proizvode ovakve vrste na tržištu. Međutim, ako lopov uspe da ga ošteti, pod pritiskom će izaći štetne hemijske supstance koje će izazvati povraćanje u većini slučajeva. Njegov dizajner kaže da je Skunklock siguran i dizajniran da nikada ne ispušta štetne hemikalije za vreme normalnog rada. Jedini način da ih oslobodite je tako da ga presečete. Indiegogo takođe tvrdi da je Skunklock legalan, prošle godine je pronalazač sproveo istraživanje o zakonima brojnih država u SAD-u u vezi s prodajom i vlasništvom nad proizvodom i saznao da postoji nekoliko država koje bi mogle biti protiv prodaje jer Skunk-Lock sadrži kapsaicin. Kapsaicin je aktivna supstanca iz čili-paprika koja iritira sisavce, a u koncentrisanom obliku proizvodi osećaj vrućine i nelagodnosti na koži i organima, ali ne nanosi nikakvu trajnu štetu. Čak i ako je tako, kompanija kaže da će napraviti alternativnu smrdljivu formulu koja se ne bazira na kapsaicinu za distribuciju proizvoda u tim saveznim državama. Prve isporuke su predviđene za jun.

preuzeto sa - Auto Blog

Kod nas kradu sve delove bicikla koji mogu da se skinu (sediste, tockove, volan) ukoliko ne mogu da ukradu ram ili ceo bajs...

Par puta su iscupali i stub za koji je bajs bio vezan tako da gorepomenuta naprava ne znaci mnogo...

Neobična pljačka na autoputu! Bagerima otvorili kombi pun novca

pljacka 11.jpg

U Italiji se dogodila pljačka, koja podseća na one koje možemo videti u najboljim akcionim filmovima. Tokom pljačke, lopovi su koristili tešku opremu, kao što su bageri. Kao u filmskoj akciji, lopovi su osmislili briljantan plan, koji je funkcionisao savršeno (iako savršena pljačka ne postoji, naravno). Na kraju su pobegli sa velikim ''ulovom'' - 2 miliona evra u gotovini, koji je blindiran automobil transportovao u ogranak italijanske pošte.

pljacka 1.jpg

Prema prvim informacijama iz italijanskih medija, lopovi su najpre sa kamionom blokirali autoput. Kada se blindirano vozilo zaustavilo, u akciju su krenula dva bagera, koja su kombi sa novcem otvorili kao konzervu. Prema svedočenju tročlane posade iz specijalnog vozila za prevoz novca, lopovi su bili savršeno pripremljeni i cela akcija se odvijala takvom brzinom, da oni nisu mogli da reaguju. Grupa lopova, koja je imala četiri ili pet članova, pokupila je novac i brzo nestali u vozilu koje je bilo pripremljeno za beg. Nije bilo nijednog pucnja iz vatrenog oružja tokom ovog napada, i niko nije povređen. Pre odlaska, lopovi su zapalili vozila na autoputu, tako stvorivši barikadu za policiju, koja nije mogla da reaguje brzo. Prema rečima meštana, nedaleko od mesta ovog neobičnog incidenta, postoji gradilište, tako da niko nije primetio ništa neobično niti je posumnjao da se ovako nešto može dogoditi.

preuzeto sa - Auto Blog