Jump to content
FAS Goran
Guest 10748

Zvučnici za Brava, Bravu, Mareu, Lybru

Recommended Posts

pitanje u prednja vrata za bravo jel idu elipsasti zvucnici ? ako da kojih dimenzija ja imam neke al ne pisu dimenzije a hteo bih da ih stavim

Tumačenje boja imaš ovde:

Zadnji_zvucnici_2.jpg

Na fiatboo.co.uk između ostalog ima i tumačenje polariteta žica prema boji koje kaže da je:

BR=belo-crvena=levi zadnji minus

AR=svetloplava-crvena=levi zadnji plus

AB=svetloplava-bela=desni zadnji minus

AG=svetloplava-žuta=desni zadnji plus

Kod mene su na zvučnicima uži i širi konektor, i posle malo cunjanja po internetu sam skontao da je uži crni-minus a širi crveni-plus i tako sam okrenuo konektor. Inače ako imaš živce i novac možda nađeš negde ovo i rešiš stvar :smoke::

Adapter_zvucnici.jpg

Pozdrav, Ivan

Super ovo mi treba hvala na informacijama :unworthy:

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Hvala!

danas skinuo plastiku sa vrata da zamenim zvucnike, elipse zvucinici nego su manjih dimenzija nego otvor u vratima pa samo jedan sraf moze da me posluzi, da li da napravim nesto akao neke produzetke od lima 4 kom pa da srafim za vrata i za zvucnik mislim da bi aljalo tako? jos nesto da li treba iza zvucnika da stavim neki sundjer ili dosta vate zbog boljeg zvuka posto su zvucnici manji nego otvor u vratima da bi se bolje culo ako to znaci nesto ili samo da uradim kao vi na slici ovde da stavim sundjer oko zvucnika, jel sundjer lepljen za zvucnike ili za lim od vrata? mislim da nema potrebe iza njih da stavljam ista? zvucnici su inace 30W nemacki dao mi drug al ne pise kako se zovu al bas se cuju...

A napred u tablu sta ide koji zvucnici mozda smesno pitanje al da znam ne bih pitao, posto ne znam ni da li fabricki tu imaju vec? neko je rekao da se lako menjaju ako moze neko da mi kaze kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam na poklon Sal bxc 3-69 zvucnike i namontirao ih na policu u kolima. U autu imam fabricki fiatov radio. Kada sam upalio radio doslo je do razocarenja. Zvucnici rade ali to nije taj zvuk koji sam ocekivao. Kada pojacam radio do nekih 25-27 zvucnici krce, probijaju nemaju nikakav zvuk.

Ako neko zna u cemu je problem, molim da mi pomognete kako bi dobio malo lepsi zvuk za ovakve zvucnike. Hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da se upisem, i napisem da mi je ova tema pomogla i resila problem. 
Naime, otisla je elipsa u suvozacevim vratima, a posto je 5x7 elipse nemoguce naci po nekoj povoljnoj ceni, a da valjaju, odlucio sam se za 13cm uz neki rucno napravljeni obruc.
Za obruc sam koristio laminat, sve se odlicno uklopilo, i super je ispalo na kraju. Bass je dosta dublji nego kod originalnog zvucnika. Mozda sam mogao da idem i na vece, 16ice, ali nisam neki zahtevan korisnik, volim laganu muziku, pa sam se ipak odlucio sa Pioneer-ove 13ice. Jedna koja je preskocila je stavljena pozadi u gepeku, izbacen stari koji je malo drcao.
 

CAM00612.jpg
Edited by bravo_suite

Share this post


Link to post
Share on other sites

extra je ispalo....ja planiram da menjam zvucnike u vratima,stoje neki kartonski nebitni..moram prvo da potrazim na netu te 5x7 da sve lepo legne pa da se veselim u potpunosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovi Hertz su cudo... pa mislio sam oko 40e posto imam pozadi ok trosistemce...videcu preracunavam se i polako trazim... ima dosta modela i dosta ponude

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kopirano sa drugog foruma, kako ne bih pisao sve iz pocetka.

Pre 10ak dana zamenjeno kompletno ozvucenje u autu. Evo i komponenti:
 
Za prednja vrata sam uzeo 5x7/6x8 inca elipsice Blaupunkt GTx572
cauhoi1370237702.jpg
 
Za policu sam uzeo elipse 3-way 6x9 Helix DB 69.1 Dark Blue - prvi put sam cuo za ovaj brend, dobio sam preporuku, i tek onda shvatio koliko se visoko kotira na listi audio tehnike
875375-predaj-set-reproduktorov-do-auta-
 
Fabricki player sam zamenio Pioneer DEH-4000UB playerom, 4x50W max (4x35W RMS).
deh4000ub_main_1_detailpage.jpg
 
cam01585.jpg cam01587.jpg cam01591.jpg cam01590.jpg cam01592.jpg
 
Koliko samo dobro zvuci sve ovo kao celina   :unworthy:
Niski tonovi, srednji tonovi, bass... odlican raspon, ima svega sto mi je manjkalo sa fabrickim sistemom. I ono sto mi se najvise svidja... zvuk je bukvalno isti i na 10volume i na 40volume - jako cist, da ne kazem kristalno cist. 
Takodje, slusanje radio stanica je sad pravo uzivanje, opet jako cist zvuk, veliki napredak u svakom pogledu.
 
Bio sam malo skeptican kako ce sve da ispadne, ali je ispalo mnogo bolje nego sto sam ocekivao. Ponosan sam na radnu akciju, a jos ponosniji na svoj auto   :guitar:
 
Koliko je sve placeno:
- 5x7 elipse 20e + 300din postarina
- Helix 6x9 elipse - 40e + 340din postarina (zajedno sa playerom)
- Pioneer DEH-4000UB - 55e + 340din postarina (zajedna sa 6x9 elipsama)
- Blenda za player - 10e + 250din postarina
------------------------------------------
Suma sumarum: 125e + 890din ~ 130e... smesna cifra za ono sto mi pruzaju.
 
Evo i par video klipova usnimanih telefonom. Kvalitet audio zapisa nije bas najbolji, al sta da se radi:

http://www.youtube.com/watch?v=6E9iMKWWkKY

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu problem preslabi zvucni vec fiatov iso conector to sam shvatio studirajuci seme na mom jvc uredjaju posto mi je bas bio nesto slab a razlike u semi su kontakti 1i 2 kod FIATA zadnji desni zvucnici kod svih drugih prednji levi, kontakti 3 i 4 su svuda prednji desni zvucnici, kontakti 5 i 6 su kod fiata prednji levi zvucnici a kod drugih zadnji levi i kontakti 7i 8 kod fiata zadnji levi kod drugih zadnji desni .sad resenje kontakti 1 i 2 idu na 7 i 8 ,kontakti 3 i 4 se ne diraju, 5 i 6 idu na 1 i 2 ,i 7 i 8 idu na 5 i 6 probaj tako pa ces videti kako ce ti grmeti .redosled kontakata je sledeci gleda se konektor b tj crni 

 

pinouts_connector.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, narode!  :thumbsup: 
Zna li neko mogu li zvučnici is Stila u Mareu, tj.da li može da "istrpi" Marein fabrički CD player te zvučnike, jer su jači? Plašim se da ne "pregore" izlazi...  :question:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji li italijan izmisli one elipse u bravo :D nisu mogli lepo staviti okrugle xD ubacio sam player blaupunkt san francisko 310 i prejak mi je za sve zvucnike u autu max mogu da pojacam do 30 a do kraja je 50, :/ na dasci sam stavio first austria elipse i za njih je jak iako su oni ja Mislim vise od 20W Rms imaju velik magnet i debelu membranu bas za bas radjeni, u leva vrata sam ugradio toyotin zvucnik od 20W i bolje radi nego fabricka elipsa sem sto je ovaj 13cm pa sam morao sperplocom da pravim postolje.
u desna vrata mi je fabricka elipsa ali gotova je jos malo sa ovim playerom :D. i u tabli fabricki visokotonci.
e sad kako bih mogao da u vratima skarabudzim neke 16-tice? da se uklope lepo nigde lufta da nema? ili da stavim taj toyotin od 20W inace i sad je zvuk full al ne mogu preko 30 :D Vol. i na 30 je prejako i bas i visoki sve uskladjeno
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaju mi elipse ili neki drugi zvucnik koji pase za Fiat Brava (5 vrata) 1.9jtd to su neke koliko sam cuo posebne 16incha ali cuo sam da postoje reduciri za to pa mogu  i okrugli.

Ovako treba mi nesto sto bi lepo zvucalo imam JVC KD-G821 player, imam nazad na polici Pionir TS Vintage 2100 200w imam napred gde su visokotonci stavio sam neke dvosistemce od 87 mm uglavio sam nekako vec  Audio Desing GHX87. sada sam u potrazi za nekim finim basovima za vrata. sta mozete da mi preporucite i sta da radim? :) Hvala

 


 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaju mi elipse ili neki drugi zvucnik koji pase za Fiat Brava (5 vrata) 1.9jtd to su neke koliko sam cuo posebne 16incha ali cuo sam da postoje reduciri za to pa mogu  i okrugli.

Ovako treba mi nesto sto bi lepo zvucalo imam JVC KD-G821 player, imam nazad na polici Pionir TS Vintage 2100 200w 2 kom. imam napred gde su visokotonci stavio sam neke dvosistemce od 87 mm uglavio sam nekako vec  Audio Desing GHX87. sada sam u potrazi za nekim finim basovima ili bas/srednjotonac za vrata. sta mozete da mi preporucite i sta da radim? :) Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...