Jump to content
FAS Goran
Guest 10748

Zvučnici za Brava, Bravu, Mareu, Lybru

Recommended Posts

evo ja ugradih konacno oba blaupunkta,u vrata i mogu vam reci druga prica,zvuk je mnogo bogatiji ima vise visokih tonova,posto su elipse dvosistemci za razliku od fabrickih a i basevi su primetno jaci i cistiji od kartonaca koji su bili unutra,sto se vidi i po vibracijama na tapacirungu vrata :whistle: napominjem da ja u kolima imam i dalje fabricki grindig radio kasetofon a cd slusam preko philipsovog diskmena i kasete sa kablom koji ide u diskmen,znaci ko god ima neki bolji i jaci cd mp3 radio,kao naprimer bokijina alpina :w00t: ,predpostavljam da bi za 2300 din imao sasvim dobar zvuk i iz vrata sa ovim jako povoljnim elipsama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da se nisam zagrejao.Lepo si odradio poso.Ove moje Nokie ko za inat rade ko na steroidima.Ne daju se.Ako ih preopteretim,neprijatne su i moram da smanjim,a onda svircaju lepo.Crci ce one u trenutku kad ne bude neke jeftine ponude,to tako obicno ide. :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam bokija kakve su ti nokije, da li su od kartona. Ako jesu menjaj jer papir se sa vremenom sushi i gubi svojstva, a pogotovo leti kad je u kolima preko 50C-i onda dovidjenja. Pocne da krci kao lud na svaki bas, a tebi ce njihovom propadanju jos dodatno da doprinese i alpina, jer kako si sam rekao cim malo pojacas izoblicuju zvuk a to je verovatno zato sto alpina gruva 50W+ a nokije je su sigurno dosta slabije, pa kad god hoces da pojacas neku dobru mjuzu one se muce da to odsviraju.

Znaci pogledaj koliki ti je rms izlaz na pojacalu alpine na broj zvucnika koji imas u kolima i prema tome biraj neki od gore navedenih. Ako ti bude trebao jos neki savet o montazi tu sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kartonjerka,bedna jadna,kao da ih Musolini slusao za vreme rata.Al se ne predaju.Mada ovi Blaunpunkti izgledaju primamljivo.Jos pre bi one Alpine,al mi se ne daje razlika u parama.Inace imam strah od auto zvucnika jer nikad nisi siguran kako ce da rade i ko ih je stvarno pravio.Mozda se to promenilo u medjuvremenu...Ja cisto iz predostroznosti platio 2 Niska basa od 80W po 1100din komad i prodavnici.I svira.Ne otpada tablica,Al lepo se cuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz. svima... i molim za pomoc :unworthy:

zanimaju me dimenzije zvucnika u prednjim vratima,

i koje elipse tj. kojih dimenzija mogu da stanu u otvore za iste u gepeku???

Hvala... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazanovo idi na 1-u stranicu,ovog istog posta,imas tamo fotke i dimenzije za zvucnike u vratima,a sto se tice zadnjih zvucnika,to zavisi od kola koja vozis,sto nisi napomenuo,da li je bravo,brava marea limuzina ili karavan?U bravo pozadi u fabricka mesta idu 13-ice,znaci 130mm,isto je i za mareau limuzinu,a marea karavan ima fabricke zvucnike u zadnjim stubovima,iza stop svetala i oni su 87 mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahha gledao sam, ali blenem ko tele u sarena vrata.... :lol:

ja virio kroz one rupice u vratima, :lol: ali i ne lici mi na elipse... :popo:

znaci jedino da skidam tapacirung tj. one srafice... :wallbash:

a u pitanju je Fiat Brava 1.8 1998 god... :thumbup:

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od nedelje sam ja planirao da menjam zvučnike pa sam ujedno kontao da napravim i uputstvo za skidanje tapacira... prilično je lako kad se zna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari nemojte se muciti sa pravljenjem uputstava za skidanje panela varta neko je to vec uradio pre vas

http://www.bravo-guide.co.uk/photogal/guid...thedoorcard.pdf

prilicno je jednostavno,ja skidao i zvucnici u vratima su 100%elipse,jedini problem koje god da kupite od moja tri predloga,je sto su fabricki magneti tanki kao list papira,pa necete moci novi zvucnik da stavite do kraja u rupu u vratima,ali nista strasno,dovoljno je da uzmete duze srafove i da napravite distancere od kucista zvucnika do lima vrata,ja sam iskoristio kruto crevo za gorivo,lako za secenje a kad ga stegnete srafom stoji ko zaliveno,imate i slike kao to izgleda,cak mozete malo vise da zasrafite zvucnik na gornjim srafovima,a malo manje na donjim pa ce te ga tako usmeriti vise ka gore i nezaboravite da od nekog sundjera,kartina itd. napravite usmerivac zvuka,oko celog zvucnika,tako da ce sundjer popuniti prostor izmedju zvucnika i tapacirunga,pa ce vam sav zvuk izlaziti kroz resetku na tapacirungu umesto da se rasipa ispod tapacirunga po vratima.Srecan rad i kao sto rekoh imate slicice na prvoj strani posta.A da zaboravih moracete da razvaljujete orginalne plasticne konektore,u njima imate vec buksne koje ce te staviti na nove zvucnike i ne zaboravite dobro da izolujete obe buksne da ne bi sevalo i varnicilo.Mozda zvuci komplikovano ,a u stvari je jednostavno i lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam stavio neke SAL-ove (masne) :lol:

nisu losi tj. kick bass su... i u svakom slucaju bolji od predhodnih...

a i instalacija je prosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam par odličnih Pioneer zvučnika, u odličnom su stanju. Prečnika su 17 cm i interesuje me da li mogu da se "naguraju" na mesto fabričkih???

Evo slika o kakvim se zvučnicima radi:

1P7FaS.jpg .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu Maki...Samo moras malo da prosiris postojecu rupu od elipsi..Ja sam sve to isto kod mene radio...Koliko se secam,cak i odgovaraju ,cini mi se,2 rupe od elipsi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par pitanja u vezi zadnjih zvucnika:

Kako da proverim da li su provucene zice za zadnje zvucnike? Ispod tapacirunga (u gepeku) sam nasao snop zica ali kako da prepoznam da li su dovucene zice za zadnje zvucnike? Ako jesu, koje su boje?

Ako nisu provucene zice, kuda i kako ih provuci za obe strane?

Uzeo sam danas Pioneer TS-1302 da ih stavim pozadi. Mali su ali za pocetak im nista ne fali da popune pozadi. Kasnije cemo videti nesto ozbiljnije, ima vremena. :)

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam "problem" sam. Ako jos nekome bude trebala pomoc, zice sam nasao iza tapacirunga tacno ispod mesta za zvucnike. Tu se nalazi takodje snop zica, a kod mene je vec bio stavljen konektor (zuti). Pretpostavljam da je tako fabricki. Evo i slike kako konektor izgleda.

Inace, na samom radiju je bio neki adapter koji je spajao samo 4 zice umesto 6 pa nisu radili zadnji zvucnici. Kad sam skinuo adapter proradilo je sve extra.

Ovako izgleda konektor ako se nadje jos neko sa slicnim problemom:

HwJmJ.jpg

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne secam se da sam video neki adapter na samom uredjaju. Izgleda da cu morati ponovo da skidam radio, a to je bez alata prava muka. Uzeo sam skoro iste zvucnike za pozadi i plasio sam se da su prejaki za fabricki uredjaj. Kako zvuci sve to na kraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikacu taj adapter (ako se moze tako nazvati) koji sam ja skinuo i nakon toga su proradili i zadnji zvucnici.

Znas kako, s obzirom na velicinu zvucnici sasvim fino sviraju. Radi to ok sa fabrickim uredjajem. Kad se sedne pozadi lepo se cuju. Jedino je mana sto ja koristim onaj FM Transmitter pa ima dosta suma, tako da sigurno mogu i lepse da sviraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Sale. Skinuo sam i ja taj adapter(bele je boje i tri puta je veci od crnog sa svim kablovim koji je u njega ustekan) i naravno proradili svi zvucnici. Preko njega je bilo vezano samo 4 od ukupno 8 kablova koji su potrebni za rad svih zvucnika. Nije mi jasno zbog cega su ga uopste i stavljali. Dovoljno je valjda i to sto fabricki nema zvucnika pozadi.

Stavio sam neke trinestice JVC i lepo se cuju na zadnjoj klupi, a i napred je sada zvuk malo "puniji".

Nemoj da se mucis za sliku, pronaci cu ja neku od ranije kada sam skidao radio, mislim da se sve lepo vidi, pa da ima za ostale.

A FM transmiter.... Obavezno nadji neku rupu na skali gde nema nikakvih smetnji, tj stanica. Imam i ja nekog "kineza" i prilicno manje ima suma ako se na njemu smanji jacina na pola ili nize, a na samom radiju pojaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa odlicno sto si resio! Ja sam danas ostavio auto kod elektricara zbog alarma pa sam zaboravio da slikam. Ni meni nije bilo jasno za taj adapter ali dobro, bitno je da radi. ;)

Meni je to i bilo najvaznije, da ovi pozadi mogu lepo da slusaju. Jos kad se zamene oni fabricki (prednji) nekim kvalitetnijim, bice zvuk super.

Sto se tice FM Transmittera, meni je zao da se odreknem fabrickog radija zbog estetike pa se zlopatim sa ovim. Utisao sam ga malo ali probacu tvoj savet da ga utisam do pola pa cu videti rezultate. Negde sam citao i da je manji sum ukoliko se koristi memorijska kartica umesto usb-a pa cu probati i tako.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da promenim zvučnike (ove Nokie su na izdisaju) i imam jedno pitanje - gde pozadi da postavim zadnje zvučnike?

Za prednja vrata sam odlučio šta ću, našao sam u Bg-u Alpine 5x7. Ali, ubacio bih i pozadi neke zvučnike...možda u vrata, na policu ili čak i na C-stub.

Koja dimenzija može da stane na zadnju policu i da li uopšte može da se ugura nešto na zadnju policu? :question:

Uzeo bih 10, možda čak i 13 cm....ništa preko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozadi bez razmisljanja idi na 9x6 elipse u polici,ako imas umeca,u vrata moze da se uglavi 160 bez nekih vecih trzavica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maki...Mislim da u zadnjim stubovima imas mesta za neke 10-ke...Ako neces da pravis panele kao ja za zadnja vrata..Ali uzmi neke kvalitetnije posto su ovi jako daleko pa se jedva cuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Kod mene u zadnje stbove idu 8 ( možda do 87mmm) i to na 2 šrafa a dubina je povelika 4-5 cm . Rešio sam da ih kupim ako je neko pazario neka kaže gde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ponudu (10e oba) za 2 nova basa od 160mm ali su za kucne kutije i manje su osetljivi (db) nego ovi za kola pa ne znam da li da ih uzmem za vrata posto ce da stanu taman. To su ovi prvi sa linka.

LINK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...