Jump to content
FAS Goran
Guest 10748

Zvučnici za Brava, Bravu, Mareu, Lybru

Recommended Posts

16" je malo preveliko, to je prečnik 40 cm.

Čini mi se da si malo pomešao inče i cm. 16 cm je ok, tj, 15 cm je veličina 6". Ti mogu da stanu sa reducirima da malo izbace zvučnik napred.

Fabrički zvučnici su tanji, za razliku od kupovnih. Imaš temu ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti Bro! Nadam se da cemo se sresti u Ns ;) 

Da pomesao sam ince sa Cm, 16 cm je elipsa koliko znam.

Sada imam pitanje da li da stavim cist bas dole ili da uzmem neke dvosistemce (Bas i srednjotonac) ?

Da li znate nekoga ko prodaje ili ima na stanju taj zvucnik koji meni treba? malo mi je hitno da to sredim zbog jos nekih poslova oko auta, bice slika u odgovarajucoj temi samo da sredim sta imam, Uskoro! :)

Koji bi bili najbolji da stavim? marka snaga itd... imate u prvom postu koji je plejer  koje zvunicke imam pa ako nije problem neko da odvoji malo vremena da mi pomogne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rube, uzmi dvosistemce i zameni i visokotonce u tabli. 

 

A moja preporuka je da odeš do Peđe i uzmeš komplet od Lancie/Alfe Bose ozvučenje. Ja sam uzeo samo pojačalo i vufer, nabučio trenutno kako tako. Imam ok zvučnike ali su 4 oma. Kad sam stavio pojačalo primetio sam da nije to to, malo sam istraživao i video da su ti Bose 2 oma. 
Mislim da se komplet 4 zvučnika, 2 visokotonca, vufer i pojačalo kreće između 60-80 evra a za te pare možeš uzeti tipa 2 ok zvučnika dvosistemca. 

Meni se to ozvučenje u Librama sviđa i dovoljno mi je za auto

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 21.2.2017. at 8:18 AM, RubeJTD said:

Ovako treba mi nesto sto bi lepo zvucalo imam JVC KD-G821 player, imam nazad na polici Pionir TS Vintage 2100 200w 2 kom trosistemac. imam napred gde su visokotonci stavio sam neke dvosistemce od 87 mm uglavio sam nekako vec  Audio Desing GHX87. sada sam u potrazi za nekim finim basovima ili bas/srednjotonac za vrata. sta mozete da mi preporucite i sta da radim? :) Hvala

Znaci imam plejer vec, imam nazad na polici trosistemce Pionirove pogledaj na netu kakvi su to zvucnici. Imam napred u kon. tabli , zamenuo sam one pistavce sa dvosistemcem (Srednjotonac i visokotonac) 87mm zvucnik, umesto samih fab. visokotonaca.

Sada mi samo treba neki zvunik za vrata i zato pitam za pomoc,zelim  da se lepo uklopi sa ovim zvucnicima. Da ne bude da je nesto prejako ili da je nesto preslabo.... ako razumes sta zelim da kazem? Zelim da je nesto slicno da sljakaju isto.

Treba mi savet sta da radim striktno za vrata?

Da li da stavim okrugli neki ili elipsu?Sta je bolje i sta daje kvalitetnijki zvuk kada je elipsa ili okrugli sa reducirom?

Koju marku zvucnika da stavim, nesto od pionira ili? 

Da li da stavim sam BAS ili da stavim Bas/srednjotonac?

Kolika snaga zvucnika da bude? (Moj plejer je 4x50w, pogledaj na netu o kakvom plejeru se radi, nije kao i svi obicni. Dobor tera, takmicar je u pitanju), to mene interesuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/22/2017 at 8:45 AM, RubeJTD said:

Da li da stavim okrugli neki ili elipsu?Sta je bolje i sta daje kvalitetnijki zvuk kada je elipsa ili okrugli sa reducirom?

Koju marku zvucnika da stavim, nesto od pionira ili? 

Da li da stavim sam BAS ili da stavim Bas/srednjotonac?

Kolika snaga zvucnika da bude? (Moj plejer je 4x50w

 

Nešto sam se zabrojao i mislio da sam odgovorio i na ovo :)

 

Elem, ukoliko hoćeš samo bas zvučnik da staviš, stavljaš okrugli. Da bi bas zvučnik došao do izražaja mora biti minimum 15cm prečnika. U ovoj tvojoj konstalaciji zvučnika, ja bih stavio samo dobar bas zvučnik u vrata. Kad budeš kupovao, obrati pažnju na dubinu zvučnika, ne znam napamet koliko može, ali isto tako ne znam dok ne rastavim tapacirung. Mislim da može i veći od 15cm da stane u vrata, tipa 16.5(18)cm prečnik, ali mora da se seče lim u vratima da bi se ukrojio. Što je veća membrana bolji je bas :)

Što se snage tiče, preporuka je da zvučnik bude 20%-30% veće snage od snage na izlazu pojačala, koliko sam učio, nekako je najčistiji zvuk da radi na 75% snage. 

Što se tiče izbora marke, Pionir je neka srednja klasa po kvalitetu i ceni. Što sam imao prilike da slušam, ja preferiram JBL i Bose, ali to košta dobrano i ne isplati se ubacivati u auto. 

Uzmi neki Pionir sa nekih 60W, prečnika 15cm, i mislim da će biti ok. 

Ako može da se uglavi, opet bih probao sa 16.5cm bas zvučnikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako nasao sam nesto zanimljivo? :)

Quote

 

  • Alpine zvucnici SXE-5725S - 5"x7" (12.5x17.5cm) koaksijalni 2-sistemski zvučnik
  • 200W maksimalna snaga
  • 35W RMS
  • Frekvencijski odziv: 70Hz - 20kHz
  • Alpine zvucnici SXE-5725S - 5"x7" (12.5x17.5cm) koaksijalni 2-sistemski zvučnik
  • 200W maksimalna snaga
  • 35W RMS
  • Frekvencijski odziv: 70Hz - 20kHz

 


Sta mislite za ovo? :) 35 e par kaze da su novi bukvlano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To će da ti krči i probija posle malo dužeg puštanja malo glasnije muzike jer je 35W RMS. OK su zvučnici, cena opravdava to što se nudi. 

Jeste da piše 200W ali to je maksimalna snaga koju trpi u kratkom vremenskom periodu. 

Mislim da će se lepo čuti, ali ako znaš da se normiraš, da ne puštaš previše glasno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam ja ubacio u vrata:

http://serbia.alpine-europe.com/p/Products/custom-fit-speakers39/sxe-5725s

 

Lepo služe, visoki tonovi se fino čuju, samo je bas slabiji (verovatno zbog HU koji je marke LG).

I ove zvučnike sam uzeo ne zato što su Alpine, nego što se dimenzija 5x7 baš teško nalazi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sredim stai mam slike postavljam u odgovarajucu temu. Snimicu i zvuk pa da to cujete :)

P.S. Voleo bi vise da je Bas i srednji ton ali u redu, bas i visoki ton nekako mi visokotonci ne trebaju dole ali ajde za taj novac nije lose ai ne moram da se bakcem oko namestanja budzenja itd....

Naravno da slusam glasno dok vozim van naselja i zelim da se opustim. Ali naravno znam kako se treba ponasati sa muzikom , sve do granice :)

Nadam se da ce trajati, jer kako kazem do granice se moze pojacati preko nista, samo zelim cist zvuk. Nema poente niti svrhe do panja pa da probijaju. :)

Onda ova tema za pomoc moze da ide lock ili arhiva... Hvala vam momci, naruceni su stizu u utorak. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, nisam na vreme video inace bih uzeo od tebe.

Naruceni su treba da stignu.

Srecno sa daljom prodajom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za fiat Bravo u vratima koje su dimenzije zvucnika? 5"x7" (12.5x17.5cm )?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/21/2008 at 3:43 PM, Guest 10748 said:

- 2 elliptical mid-woofer speakers 130 x 180 mm with a power output of 30W max each

- 2 diffusori fluid iron tweeter dome speakers with a max power output of 40W max

- 2 full-range (/) 130 mm speakers with a power output of 30W max each

To je po fabrickim specifikacijama

 

@covke

 

Pogledaj sada nakon spajanja tema i sve ranije napisnao u temi na kojoj smo. I ovaj citat gore je iz teme na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna pomoc oko izbora za Wofer.

Imam JVC KD-G821 4x50w player (Takmicarac) ima nazad 3 pozlacenja izlaza 

Vrata Dvosistemski zvucnik Bas i Visokotonac Alpine SXE-5725S

Polica od gepeka Pionir TS 2100 trosistemac 

Pojacalo Magnat ultra 4000 (1000 w)

Planiram da uzmem kondezator od 1F

Jos sam u zabuni za Wofer, koja marka, koja snaga, kakav sistem , oblik itd? Nekako vise favorizujem Magnat opremu. Ali da cujem i vase misljenje? Nasao sam Magnat neo force 1200, sta mislite o tome 70e ? :) da li je to puno? Napojni kabal koje debljine 10-ka ili 20-ka? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magnat NeoForce 2100*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za cd player nisam siguran. Ali svakako su zvučnici 30w, oni Nokia, tako da stavljanje jačeg pojačala bi samo uništilo zvučnike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andrej.marinic Moji nisu Nokia :D vec oni fabricki ne znam tacno naziv ali znam da nisu nokia :D Italijanski neki i mislim da su 15w :D mislim da je isti naziv i na farovima :D:D:D  Kakvo crno pojacalo,vidim ima cd player za 50e reko ako je 4x50w da uzimam ;)  tipa uzmem one elipse  alpine 5x7 po 35w i dve elipse na dasku 80w i to je to... Samo ako je 4x50 cd player ako nije dzaba :D znam da moze da gura jer imao sam mp3 player 4x50 bez problema gura te elipse od 80w o ovim malim po 35 necu ni da pricam :D

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu nigde da nadjem podatak za veličinu zvučnika prednjih na mulipli...nije mi auto tu da izmerim a mozda sutra bude nešto zanimljivo na bubanj potoku :)

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne stigoh ranije

image.thumb.png.5994049d24206a8a9af9614331b8af10.png

Koliko sam nasao, prednji su 6 1/2" (165 mm),  a pozadi 5"x7"

Ali proveri ovo, ovo sam našao po netu po kodu zamenske, tipa Hertz i tako to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...