Jump to content
FAS Goran
Guest 10748

Zvučnici za Brava, Bravu, Mareu, Lybru

Recommended Posts

Guest 10748

Zanima me nekoliko stvari,koje bih odradio sto pre,ali ne znam gde da potrazim,pa bih zamolio sve,u koliko znaju nesto u vezi teksta koji sledi,da ostave post-ove,ili link-ove ka mogucim resenjima....

Audio:

1.Koje su jacine,i dimenzije zvucnika(fabrickih)koji se nalaze iznad kontrolne table,u levim i desnim prednjim vratima,kao i u stubovima pozadi.

2.Najbolje resenje za CD Player 4x50W,ili za kompletan automobil(Razmisljao sam da stavim Boom Box(Tuba),tj.Boxer sa sopstvenim pojacalom u gepek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10748

Saznao sam sledece:

SPEAKERS

The special sound system comprises:

- 2 elliptical mid-woofer speakers 130 x 180 mm with a power output of 30W max each

- 2 diffusori fluid iron tweeter dome speakers with a max power output of 40W max

- 2 full-range (/) 130 mm speakers with a power output of 30W max each

To je po fabrickim specifikacijama.Tweetere je tesko zameniti,tako da cu njih ostaviti,zadnje je bar lako,ali one u vratima ne mogu a da ne skidam tapacirunge.

Moze li mi neko pomoci oko toga da ne bih nesto :glupan: ,i da mi kaze koje odprilike zvucnike da stavim,tj koje jacine.CD player je PIONEER DEH 2900 MPB 4x50W

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5866

koliko znam marea ima isto sve ko bravo tako da je sve prosto ..

u vratima su te elipse jako retke ja sam imao alpine S, jedno 5x su bolje od ovih fabrickih koje su smesne skroz, ali opet najbolje adapter i da to stavish na 16cm zvucnik, veci izbor, jeftinije i dosta bolji bas ..

sto se tweetera tiche sta te muci ? to se skida za minut. Poklopac se skine i tu si odmah samo obrati paznju da imas kondenzator pre njih, posto se oni izvlace zajedno sa prednji zvucnicima u vratima.

pozadi fabricki nisam znao da ugradjuju, posto bravo to nema fabricki zvucnik, samo mesto, tu ide 13cm, tako da nista specijalno sto se zvuka tiche ali bolje nego nista, pogotovo sto ti je karavan pa i da oces nemas gde drugde.. za njih ti je jasno kako se montira sigurno ;)

ako te jos sta zanima tu sam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da su dimenzje zvucnika tacne,te manje elipse se teze nalaze....

A sto se tice aktivnih woofera,moja ti je preporuka da ih zaobidjes,jel ces za malo vece pare dobiti dosta pristojniu i kulturniu variantu!

Ako budes menjao zvucnike a ne planiras da na njih stavlas poacalo,gledaj da to budu zvucnici sa sto laksom membranom!Da ne bude neki kevlar koji iziskuje mnogo vise od pedesetak wati!E da i plejer nema 4x50 vec 4x23 sto je ogromna razlika!Pogotovo kada su u pitanju masivniji zvucnici!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5866

pa cim se uzimaju jachi zvucnici od 50tak rms pa na dalje sigurno ne preko playera onda ako zelis da rade u fulu ;)

ali napred je sigurno 5x7" kao bravo jer su tapaciri isti, tako da ti je tu izbor uzas, sem alpine te, ima ih i u rodicu na nbg, bar je bilo e sad ne znam .. te slabije alpine rade dobro i na player, ali opet pojacalo bilo kakvo je uvek bolje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10748

Ma,hteo sam pojacalo.To mi je bio prvi izbor,ali onda se pojavilo pitanje''Sta cu zaista dobiti sa tim?''

Gledajuci na to kakvu konfiguraciju zvucnika mogu uzeti za taj auto.U gepek ne mogu da stavim nista sto ne mogu za cas demontirati,jer ima dana kada mi je potreban za transport malo vecih stvari.Kod vecine automobila,zadnji zvucnici se nalaze pozadi na pregradi gepeka,ali meni je ta pregrada roll on varijanta,tako da to otpada...

Mishio,na kakav adapter si mislio?

Mans,ako poznajes taj auto daj neki predlog kako bi se to izvelo,imajuci u vidu gore navedeni txt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekom trebaju tipski zvucnici za vrata za brava,bravu ili mareu,ima ih povoljno u tehnomarketu na b brdu,cena 2400din,nisu kartonci,dvosistemci su,rms 40W,peak pow 170W,velicina 5 x 7 ili 130 x 180 mm,marka blaupunkt,ovo pisem zato sto znam da je fiat ubacio na ove modele retku dimenziju zvucnika koji se stavljaju jos samo u mazdu i forda,pa ako nekog mrzi da pravi adaptere i budzi lim u vratima a produvali su mu fabricki kao meni,evo najjednostavnijeg i najjeftinijeg resenja.

aV1ytRNS.jpg

ima jos par alternativa,jedna je MacAudio ,moze se poruciti sa ovog sajta,cena im je 2750din +ptt troskovi

http://zvtuning.com/products-page/audio-oprema/zvu269nici/

gxMmCDJ.jpg

zatim tu su i SAL zvucnici,model RADIOACTIVE - GROUND ZERO GZRF5768,cena je 6800din,ima ih u ELEMENTI u bg-u

aV1yxdP0.jpg

i na kraju verovatno i najbolji alpina SPS57C2,ima ih u auto sportu bbrdo cena oko 5700 din

gxMnx00.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alpina je super,bas bi mi se slagala uz media player,mada ni Blaupunkt nije los.Jedino me zakopava sto one nesretne Nokie u kolima sasvim korektno rade i ne pokazuju znake slabosti.Pitam se da li bi ovi Blaupunkti radili bolje?Tesko je nama koji smo usamljeni u glavi.Blago onima kod kojih uvek neko pevusi,pa im ne treba externa muzika. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su ubedili da ne postoje glupa pitanja već samo glupi odgovori tako da ću se usuditi da pitam jesu li cene po komadu ili za par?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto niste da liovu informaciju kad je meni levi Nokia prduvao nego sad kad sam ih oba zamenio i stavio Sal-ove :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem dusmane :lol: .i meni je vozacev produvao :whistle: i duva vec duze vreme,a tek sad sam krenuo u poteru za najednostavnijim ui najjpovoljnijim resenjem,pa cim sam nesto nasao odmah sam ti i stavio na forum, :pizza: dovla cena je kao sto kaze bokija za par ,to jest dva zucnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema frke hvala tebi na informaciji svakako ce nekom znaciti, za mene je kasno, mada za ubuduce nikad se ne zna.

Hvala ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se danas zeznuo i kupio ove 5x7 blaupunktove zvucnike, otiso kod elektricara da ih namontira..kad ono....nema sanse da stanu...preveliki...jbg... na kraju je on izmerio ove stare fabricke( nokia ) i kaze da je to 115mm x 165mm

aaa daa inace auto je: fiat bravo 1.8gt '97.god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alek,izvini :huh: ako te je moj post naveo na pogresnu kupvinu,ali meni u uputstvu za radio pise da je dimenzija zvucnika za vrata,u marei elipsa 130x180,i ja sam kupio te blaupunkt,zvucnike kojima na kutiji pise dimenzija 126x180 ili ti 5x7,e sad moja marea je 2001 god, moze da bude je da su ranije stavljali drugu dimenziju zvucnika ili da u brava stavljaju manje zvucnike nego u mareu?Mada svuda na netu pise da su i bravu u vratima 5x7?Evo to bas ima i na ovom forumu

http://www.fiatforum.com/i-c-e/27507-speak...a-needed-3.html

Mozda su ti fabricki zvicnici plici od ovog blaupunkta,u zadnjem delu,gde treba da udju u lim na vratima,a to cu ti i ja reci cim budem pokusao da ih namestim,ja sam ih uzeo u tehnomarketu i rekli su mi da mogu da ih vratim uz fiskalni racun,nadam se da ces i ti moci ili ih zameni za obicne 16-ce,posto ce te majstor moci da ti namesti,ljudi su cak stavljali i 17-ice,u brava na vrata,a celo uputstvo imas ovde

www.fiatisti.hr/index.php?ind=downloads&op=download_file&ide=64&file=Ugradnja16cmzvunikaubravu-bravo.pdf

samo iskopiraj ovaj link u tvoj pretrazivac pa ces videti kako to ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš dobro je da je neko ovo napisao, jer sam i ja kontao baš sutra da idem po zvučnike... iako sam ih merio onako odokativno i čini mi se da su ok dimenzije ipak ću prvo skinuti zvučnike pa onda ići u kupovinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dobro je da je majstor izmerio,ali nazalost tek posto je Alek kupio zvucnike,a i super je sto svuda u fiatovim uputstvima pise 5x7 ili 130x180mm,a Aleku majstor izmeri dosta manje,e kod mene ce bogami da rade makaze za lim ako ovi blaupunkt 5x7 nemogu da stanu :rant: ,valjda ce rupe za sraf da im se slazu ipak su to j.b.ne :wallbash: dimenzije iz svih fiatovih uputstava :rtfm: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@v.alek

Ako budu mogli kod mene da stanu mogu da ti učinim pa da te oslobodim tih koje si uzeo pogrešne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ee ma ljudi opusteno..mik upravu si mislim da su rupe ok ali ona plastika na ledjima zvucnika je mnogo isturena.. za zvucnike opusteno vratio sam ih i vratili mi pare. bio sam danas do megastores elektroniki (kod arene ) i onaj tehno max isto blizu arene i rekli su mi da ova dimenzija ne postoji sto mi je majstor reko nego da izvadim ovaj stari( nokia ) zvucnik i da ga njima donesem pa da iskombinujemo nesto.. jeli a kakve su to 16ice , 17ice...sta je to ? kakav je to zvucnik? ( izvini al slabo se razumem u te zvucnike.... )

p.s. mik to sto je tvoja marea novija ne znam dal ima veze uzmi sam imbus skini tapacirung sa vrata i prover dal ti staju ovi zvucnici da ti posle ne bude kasno ako treba da ih zamenis...

pozz svima...

E vidiš dobro je da je neko ovo napisao, jer sam i ja kontao baš sutra da idem po zvučnike... iako sam ih merio onako odokativno i čini mi se da su ok dimenzije ipak ću prvo skinuti zvučnike pa onda ići u kupovinu...

ako os da kupis nove ko sto sam napisao najlakse ti je da sam uzmes imbus i skines tapacir sa vrata,skines zvucnik i poneses ga sa sobom....to ti je 10min posla ...ima 5,6 srafova i to je to...posle sve vratis... i mnogo ti je to lakse nego da posle menjas zvucnike ili seces lim...pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

eee pa ovako bas sam se iznervirao sa ovim zvucnicima!!! jedni kazu jedno drugi drugo majstor izmeri nesto trece...mislim stvarno katastrofa !!!!

AKO ZELITE da kupite nove zvucnike za vas fiat bravo,brava,marea...skinite stari i sa njim idite u prodavnicu i nadjite odgovarajuci..

ono sto mi je majstor merio da je 115x165mm to nije tacno!!!! lepo sam uzeo knjizicu (uputstvo ) za fiat bravo i tamo kaze ovako :

Pqg3E4S.jpg

aV41VJi.jpg

PREVOD : n° 2 elipsasta zvucnika 130x180mm 15w max. koji se nalaze u vratima.

ZNACI TO JE FABRICKA DIMENZIJA !!! e sad kazem ponesite zvucnik sa sobom ako kupujete novi...jer mozda zadnji deo zvucnika ( onaj pozadi ) bude malo veci kao sto su ovi blaupunktovi 5x7 pa onda mora da rade makaze.....

pozz svima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja namestih one blaupunkt zvucnike u mareina vrata :w00t: ,jeste da je rupa manja,a zvucnici dublji,ali to sam resio sa duzim srafovima i krutim gumenim crevom,koje sam stavio kao distancer,od nosaca zvucnika do vrata,a evo i fotki,ono sivo,ruzno sto se vidi oko zvucnika je usmerivac zvuka koji sam improvizovao od nekog sundjera,posto se to i onako nevidi ispod obloge vrata,orginalni zvucnici su bili u nekoj plastici koja je usmeravala zvuk,da ne ide okolo po vratima.Ceo problem sa bilo kojim ozbiljnijim zvucnicima a da nisu ovi orginalni je u tome sto je rupa u vratima male dimenzije za bilo koji veci magnet i pozadinu kucista zvucnika,jer je orginalni tanak kao list papira a magnet mu je velicine novcica od 5 dinara :realmad: ,naravno spoljna dimenzija mu je ,zajedno sa onom biuzdenom plastikom-usmerivacem zvuka tacno 130x180 mm ili 5x7 kako kazu u uputstvu :book: .

PqpIgAi.jpg

PqpIqyS.jpg

gx164XeA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sviraju u odnosu na Nokie dok su bile dobre?Pitam posto ove Nokiice koliko god jadno izgledale,nisu dale da se lako zbune,trpe dosta.Napisi nesto o utiscima. :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e aj mi samo reci kod koga si ih montirao da i ja skoknem da resim vec jednom te zvucnikee.....pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio kod majstora,montirao sam sam uz pomoc servisnog uputstva i slika sa neta,jednostavno je a vec na sledecem skupu cu pomoci savetima svakom ko bude hteo to da uradi,pola sata posla,bokija ugradio sam samo vozacev zvucnik posto nisam imao vremena za drugi,tako da jos nemogu detaljno da ti opisem kvalitet zvuka,razlika je primetna,posto sad imam visokotonac i u vratima i na tabli,tako da moram da podignem baseve,ali kad ugradim i drugi napisacu koju o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd ako moze da i ja nesto napisem o ovom..Ja sam zamenio kod mene sve zvucnike...U vratima su mi okrugli zvucnici od 165 mm...Naime,treba samo malo da se isece lim ispod i staje okrugli zvucnik..Posle toga se srafi na 3 srafa i nema potrebe da se stavlja i cevrti sraf...Nazad sam napravio panele i tamo sam stavio sisteme isto..

Nadam se da cu doci na neko okupljanje pa da i cujete sve ovo...Pozdrav..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...