Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Danas me zaustave radi provere,eto onako.Dok cekam,slusam svadju izmedju vozaca lade samare i policajca.Vozac nije imao atest za plini prilicno bezobraznim tonom je pokusavao da resi situaciju.Policajac mu smirenim glasom odgovori da on licno smatra da mu je vozilo neispravno i da ce ga poslati na vanredni tehnicki pregled....Mirno je nastavio da pise zapisnik ne obaziruci se na blebetanje vozaca...Pregledase mi dokumenta i pustiseuz komentar,a vi imate atest?Nisam video sta je bilo do kraja,ali me ne bi cudilo da zbog bezobraznog ponasanja vozaca posalju i na vanredni rektalni pregled u obliznju stanicu?Sa njima se stvarno ne moze kaciti,uvek ce da ti nadju nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaustave mene za 1 maj,gleda on kola vidi cep za plin pa me onako umiljatim glasom upita jel ovo benzinac ili dizelas ja reko benz. aaaaaaaaa kaze a imas li plin ja reko imam e super a atest ja reko naravno molim lepo posto sam i zaustavljen zbog prekrsaja,pisao mi je prljave tablice 500dingera i to je to,znaci poceli su da cimaju za atest!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde kod nas je bilo cimanje za taj atest pre jedno godinu dana, kad su ljudi krenuli masovno da atestiraju vozila.

Ali odusevljavaju me panduri koji se prave ludi, kao da li je dizel ili benzinac a on kao ne zna da je benzinac valjda ume da razlikuje zvuk dizela i benzinca, pa jos vidi cep za plin a ne zna ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' ukoliko je neko skoro radio atest neka napise koliko ukupno kosta ta zahebancija!!! :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio na Masinskom fakultetu.Kad sam podvuko crtu,oko 7000.Ubi trosak po Supovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

atest je keva, u tom slucaju panduri ga sishu. Doduse ja nemam plin na puntu, ali imam na kadetu (bez atesta) ali prolazi prica kao Ugradio sam pre par dana (zakonska je obaveza da ko ugradi plin mora u roku od 8 dana da ga atestira).

Inace drugar je zeleo da ustedi na plinu, sto je idiotski, pa je stavio neku bocu sto vise lici na bojler???

Auto mu je eksplodirao pre par dana, zbog kvara na elektroinstalacijama. Boca je pukla tako strucno da su ostale samo one bocne strane od boce. Onaj stub na koji je zasrafljen poklopac gepeka izgleda sada kao krov od kuce... Iskrivila ga detonacija. Probajte da zamislite kako to izgleda.

Dakle TNT ili TNG zavisi samo od svesti vozaca koji vozi na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

testirali su to milion puta pa nikad njie eksplodiralo i kao sigurnije je i od benzina ....

koji auto, jel sam on ugrađivao ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sigurnije je od benzina bilo na SAT-u vise puta taj test ali samo ako ga strucno lice ugradi kako je i Bog zamislio to a u kucnoj radinosti to ovako ispada kao sto je punto mafia napisao. Ja nisam zalio para tj. evra pukao sam na uredjaj sa ugradnjom 1000E onomad i nije mi zao cak naprotiv srecan sam. Atest sam uradio odmah kad sam ugradio znaci pre nesto vise od dve godine i bio je 5.000 din.

Sa autom i intalacijam na njemu ne zelim da se zajebavam jer to nije za zajebanciju, a gledao sam kako se pale kola zbog lose intalacije TNG-a itd... ludilo sta sve coveku padne napamet da ugradi u auto a nije osposobljen za to i ne razume se ali zeli da jeftinije prodje. Vecini ljudi je deviza samo da jeftinije prodje, a moja je da sto bolje (sto ne znaci jeftinije vec suprotno) prodjem sta god radio na autu a i van njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kina: Kako izgleda kada eksplodira plin u automobilu?

 

216132-plin.jpg

 

Na snimku koji je nastao u jednom kineskom gradu vidi se kako zadnji deo Toyote Camry u pokretu iznenada eksplodira, nakon čega automobil počinje da gori. Vozač uspeva da izađe iz Toyote da bi ubrzo usledila još jedna, znatno jača eksplozija. U originalnom opisu videa se navodi da je automobil imao pogon na plin (tečni naftni gas) i da je uzrok neprofesionalno ugrađena plinska instalacija. Sa druge strane, u komentarima na Reddit-u se tvrdi da auto i nema plinsku instalaciju, već da je prevozio neispravnu bocu propana u prtljažniku koja je puštala gas, pa je to uzrok eksplozije.

Koji god da je od ova dva scenarija u pitanju, snimak nas upozorava da sa plinom mora da se bude izuzetno oprezan - ukoliko ugrađujete instalacije u vaš auto, radite to u stručnim i proverenim servisima, a ako prevozite pune boce, postarajte se da ventili na njima budu u ispravnom stanju.

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...