Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
obelix

fiat Seicento ili fiat Panda-kockica - šta izabrati ?

Recommended Posts

Drugarica oće da kupi Seicenta ili Pandu, (malo više je ograničena budžetom do 2500 eur), naravno oba koji dolaze u obzir su Ex-van verzije crvene sa sličnim ako ne i istim motorom od 1.1ccm i godišta koja mogu da se nađu su 2002-2003 ...

na placu imaju preko 200 kom, pa je izbor ogroman (kilometraže od 60-90 kkm), svi su IT Telecom ili Posta, a ima od extra očuvanih do izgrickanog enterijera ....

elem verovatno ima neko sa ovim malim zujalicama na forumu pa me zanimaju iskustva, standardni kvarovi, cene itd ???

onaj plavi seicento sa letka FLCS verovatno je sporting, ali mogu i ta iskustva da posluže !!!

dakle otvaram diskusiju !!! :question::coffee::cool::welcome:

pozz !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

seicento.. tu nema sta da se pokvari, a i ako se pokvari sa 1000 dinara se popravlja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bas u tekucem ili predhodnom broju Autobilda postoji pregled oba ta polovnjaka uz jos neke gradske zujalice. U svakom slucaju, ne preporucuju ni jedan ni drugi, ali Autobild je to. (bas me zanima sta ce se dogoditi sa uredjivackom politikom kad Fiat uzme Opel..) Pogledacu, mislim da ima taj broj, pa cu ti okaciti te(k)st.

Edited by robbieF

Share this post


Link to post
Share on other sites

I seicento i na panda su toliko jednostavni, da nema sta da se pokvari, a i jako su jeftini za odrzavanje.

Svaki ima svojih prednosti i svojih mana.

Seicento je lepsi i udobniji, bolje (citaj: modernije) opremljen, a Panda je jeftinija u istom godistu i nesto jeftinija za odrzavanje.

Znam nekolicinu ljudi koji su uzeli jedan od ta dva automobila i niko od njih se ne zali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno Seicento, slicni su za odrzavanje, ali je Panda bas zastarelog dizajna, sto ce za devojku pretpostavljam da bude najveca briga!!! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da pa njoj i jeste favorit seicento jer je lepši naravno ali nemogu da verujem da nikoga nema na forumu sa seicento-om !!

nego jel oba imaju isti 1.1 fire motor i jel seicento pocinkovan kao punto ???

robbieF - nemoj se cimaš oko skeniranja txt imam taj Autobild, ali im taj test jedan od najgorih-kraćih koje sam video !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja glasam za Seicento, lepsi je a verovatno je kvalitetniji ipak je novije generacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SEICENTO je def izbor, ali jel neko zna (mada vidim da se niko nejavlja sa seicentom) kakva mu je grana (plastika ili) ???

pitam zbog mogućnosti ugradnje plina ??? sekvencijalni ili može neki jeftiniji ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez obzira na granu,treba se otvoriti za seqvent jer samo tako ces mirno da se vozis i da zadrzis snagu auta koja i onako nije velika.Definitivno,extra primerak auta + segvent =dzabe boznja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seqvent obavezno.

Kao što reče bokija.

Imao sam odličan venturi na Puntu 1, ali nije to to. Ima on snagu, ali posle 15k km počinje da zeza, a drugar u Getz-u 2003g. ima seqvent već oko 55k km i radi ko švajcarski sat...

Pozdrav...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto košta sekvencijalni za Seićenta?! I kolika boca uopšte može da stane, 10l?! :D:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kosta ko i za Bravo,Punto i ostale.A boca toroidna od 25l radne zapremine mu je dovoljna da izvalioko 400km po gradu,malo li je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala momci, pošto su mu točkovi valjda 13 onda će stvarno da stane ta mala 25l, ali svakako jeftinija vožnja nego na jbn. evrodiesel !!!

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci remont bosn pumpe se otplacuje 4-5 godina? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bokija, a svakom dizelasu obavezno crkne bosh pumpa 120% sigurno.

Samo sto sam ja izgleda izvan proseka, poznajem nekih 20-tak ljudi koji voze dizele, a samo jednoga kome je crkla pumpa.

Nego da se vratimo na temu - misljenja sam da nema previse smisla stavljati plin u fiatov 1.1 motor iz prostog razloga sto on stvarno malo trosi, da bi se ugradnja sekventa ikako isplatila.

Uostalom, stavite na papir potrosnju, ustedu i cenu ugradnje i vidite koliko desteina ili stotina hiljada kilometara treba da predjete da bi poceli da osecate ustedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

usteda je i tekako dobra ali kad vec kupis auto kome je prethodni vlasnik ugradio plinski uredjaj,kao recimo ja!

na dorinom sajtu ima postavljen i kalkulator o ustedi pa uneses parametre o svom vozilu i on ti izbaci ustedu

Share this post


Link to post
Share on other sites

da vili slažem se sa tobom, s obzirom da je preporuka sekvent od 700 eur -1000 eur onda definitivno otpada igrarija sa ugradnjom istog jer stvarno treba dosta pretrčati da bi se isplatilo ... :detective:

pitanje sam postavio jer mi se čini da bilo koji benz motor starije konstrukcije (kao fire 1.1) troši oko 10l/100km

pa makar imao 1.1, 1.2, 1.3, 1.6 ili više kubika, ali bez obzira na to cena skvent-a ubija ideju ... :cool:

a da ne pričamo o točku u gepeku seicenta ( gepek ha, ha,ha :rofl: :rofl: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zašto jednostavno ne voziti na benzin... zašto se svi navadiše na taj mrtvi plin.

Taj auto smešno troši... vozio sam ga u bivšoj firmi..

Ja nisam uspeo da ga nateram da potroši više od 8-9lit po gradu divljačke vožnje :rolleyes:

A fora je što taj auto nije silazio ispod 5k obrtaja :lol:

Terali smo ga sve u šeeees :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god gledas,stoji jedna stvar...Seqvent se ne stavlja u krseve,a ako ga stavis u dobar auto i 100km gradske voznje te kosta 350 kinti onda tesko da to ne prija dzepu.Neka Cento trosi 8 po gradu,pa vidi,320 dinara nikako nije 750 dinara.Uvek ces da napabircis pare za malo plina,a za benzin?..Malo teze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakogod, izracunaj koliko puta tih 750 dinara ima u 700€.

Meni je logicno stavljanje plina u automobile vece kubikaze, kod ljudi koji prelaze mnogo km, ali za male autice kojima se svrckas po gradu i predjes 500-600km mesecno, jednostavno nema racuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa mojim Punticem za 12 meseci presao 50000 km, da je benzinac i da sam ugradio plin davno bi mi se isplatilo.

Ali nisam siguran da bih ugradjivao plin iako je jefniniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvi bio protiv plina.Meni glavna prednost plina je u tome sto ne mislim koliko mi para treba da stignem negde.Da sam pare koje sam dao za plinski uredjaj ostavio za benzin,ja bi ih potrosio,ovako mi je uvek jeftina voznja,bez obzira kad ce se otplatiti.Zato kazem da nije bitan trenutak kad se uredjaj potpuno otplati,vec cim ga stavis ti se jeftino vozis.Uvek se nadje koja stotinica dinara,ali malo teze koja hiljada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...